Наскільки безпечно літати під час пандемії коронавірусу?

Коли багато урядів послаблює карантинні обмеження щодо поїздок для відновлення економіки, авіакомпанії почали відновлювати рейси, які були припинені в міру поширення пандемії коронавірусу. Бізнес повільний, тому що потенційні пасажири турбуються про те, що вони можуть на тривалий час застрягнути у салоні з інфікованими незнайомцями. Статистика свідчить, що ризики таки існують.


  1. Чи поширюється коронавірус у літаках?

Так. Попри те, що опублікованих досліджень щодо поширення вірусу в авіакомпаніях поки що відносно мало, розслідування польоту 2 березня зі Сполученого Королівства до В'єтнаму дозволило припустити, що один пасажир передав вірус ще 14 особам та члену екіпажу. Дванадцять із цих пасажирів сиділи поруч з інфікованою особою, що відповідає очікуваному поширенню цього та інших коронавірусів. Міжнародна асоціація повітряного транспорту, торгова група світових авіакомпаній, заявила, що, окрім цього випадку, неофіційне опитування 18 основних авіакомпаній виявило чотири епізоди у перші три місяці року підозри у передачі вірусу під час польоту від пасажирів до екіпажу, і ще чотири, де фігурує один пілот, який передав вірус іншому. За даними IATA, ця група авіакомпаній становила 14% світового авіаперевезення в той період.


  1. Чи поширені подібні віруси на літаках?

Так, віруси, включаючи ГРВІ, грип та віспу, які, як і новий коронавірус, передаються через кашель, чхання та дихання тих, хто заражений, поширюються на літаку. Під час спалаху ГРВІ у 2003 р., який також спричинений коронавірусом, було виявлено, що 40 рейсів перенесли ймовірні випадки вірусу ГРВІ та внаслідок цього поширилися на інших пасажирів. Дослідження виявили, що найбільший ризик пов'язаний із сидінням у двох рядах інфікованого пасажира за рейс довше 8 годин. Проте, у випадку, коли 20 людей підхопили вірус від зараженого пасажира під час рейсу Air China з Гонконгу до Пекіна, менше половини сиділо у двох рядах від інфікованого. І більше інфекцій було помічено у пасажирів, які сиділи на протилежному боці центрального проходу.


  1. Що може зробити політ ризикованим?

Люди, заражені новим коронавірусом, виділяють з носа і рота крапельки, що містять вірус, які можуть бути передані безпосередньо комусь у безпосередній близькості, або торкнувшись забрудненої поверхні, а потім рота, носа чи очей. Політ робить  ризикованим те саме, що й інші види транспорту: близькість до інших людей та загальні місця дотику. Аеропорт також може становити небезпеку, оскільки пасажири чекають у черзі, заїзд на рейси, відвідування закладів харчування та користування послугами, такими як ванні кімнати.


  1. Як щодо передачі у повітрі?

Коронавірус може передаватися через дрібні частинки, які люди виділяють з носа і рота, відомі як аерозолі, що можуть плисти деякий час повітрям і вдихатись іншими. В аерокосмічній галузі говорять, що сучасна вентиляція літаків повинна зменшити ризик такого поширення. Повітря в літаку, як правило, 50/50 сумішей стерильного зовнішнього повітря та рециркуляційного повітря в кабіні, яке фільтрується. За даними Airbus SE та Boeing Co., всі їх літаки оснащені фільтрами HEPA, які захоплюють частинки розміром, як вірус. Потік повітря йде від стелі до підлоги, а не спереду до хвоста й розподіляється на секції по всій кабіні, що повинно обмежувати рух частинок по довжині площини. Попри це, моделювання дозволяє припустити, що на цей потік повітря можуть впливати такі фактори, як розташування сидіння та кабіни та наскільки заповнений літак. Крім того, ці вентиляційні системи можуть не працювати повністю, коли літаки припарковані біля воріт. Вибух грипу 1979 року спричинив утримання пасажирів на борту приземленого літака з вимкненою вентиляцією. Авіакомпанії тепер пропонують пасажирам носити маски для обличчя протягом усього перельоту, що може зменшити ризики, хоча не зрозуміло, наскільки ретельно це правило буде виконуватися.


  1. Що ще роблять авіакомпанії для зменшення ризиків?

Авіакомпанії частіше та ретельніше прибирають літаки та здійснюють перельоти безготівково. Вони використовують онлайн-реєстрацію та автоматичний "мішок для крапель". Деякі вже не подають їжу та напої. Пасажирів просять не стояти в черзі до туалету, а натомість натиснути на дзвінок та чекати дозволу. У США тільки JetBlue Airways Corp. і Delta Air Lines Inc. пообіцяли залишити вільні місця між пасажирами, хоча інші перевізники обмежують кількість пасажирів на кожному рейсі, коли це можливо. Європейські авіакомпанії в основному не бажають залишати порожні місця в салоні, заявляючи, що наука обмежена ефективністю практики й що це зробить польоти занадто дорогими для запуску.


  1. Що роблять в аеропортах?

У лондонському аеропорту Хітроу, що найпотужніший у Європі, пасажири та персонал зобов’язані носити маски для обличчя, по всьому аеропорту розмістили вивіски, що нагадують людям про безпечну відстань. Засоби дезінфікування рук широко доступні в понад 600 кіосках по всьому аеропорту, і робиться температурний скринінг. Нещодавно Міжнародна організація цивільної авіації ООН видала рекомендації щодо безпечної подорожі, радивши аеропортам застосовувати її. Рекомендації включають введення безконтактної технології на краплях мішків, воріт для посадки та торгових точок. Агентство заявило, що 1-метрова (3-футова) відстань повинна підтримуватися протягом перебування в аеропорту, а посадкові процеси повинні бути переглянуті, щоб уникнути черги. Ванні кімнати повинні бути переведені на обладнання без дотику, а спеціальні каруселі для багажу повинні бути встановлені для приїзду з районів високого ризику.

За матеріалами Bloomberg


21.06.2020 1678
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1075
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2449
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2073
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2111
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6417 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2408 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

280

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1100

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1134

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1344
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

223
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

554
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2015
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26456
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

514
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10416 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7954
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

499
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

360
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

512
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

584
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1531