Наскільки безпечно літати під час пандемії коронавірусу?

Коли багато урядів послаблює карантинні обмеження щодо поїздок для відновлення економіки, авіакомпанії почали відновлювати рейси, які були припинені в міру поширення пандемії коронавірусу. Бізнес повільний, тому що потенційні пасажири турбуються про те, що вони можуть на тривалий час застрягнути у салоні з інфікованими незнайомцями. Статистика свідчить, що ризики таки існують.


  1. Чи поширюється коронавірус у літаках?

Так. Попри те, що опублікованих досліджень щодо поширення вірусу в авіакомпаніях поки що відносно мало, розслідування польоту 2 березня зі Сполученого Королівства до В'єтнаму дозволило припустити, що один пасажир передав вірус ще 14 особам та члену екіпажу. Дванадцять із цих пасажирів сиділи поруч з інфікованою особою, що відповідає очікуваному поширенню цього та інших коронавірусів. Міжнародна асоціація повітряного транспорту, торгова група світових авіакомпаній, заявила, що, окрім цього випадку, неофіційне опитування 18 основних авіакомпаній виявило чотири епізоди у перші три місяці року підозри у передачі вірусу під час польоту від пасажирів до екіпажу, і ще чотири, де фігурує один пілот, який передав вірус іншому. За даними IATA, ця група авіакомпаній становила 14% світового авіаперевезення в той період.


  1. Чи поширені подібні віруси на літаках?

Так, віруси, включаючи ГРВІ, грип та віспу, які, як і новий коронавірус, передаються через кашель, чхання та дихання тих, хто заражений, поширюються на літаку. Під час спалаху ГРВІ у 2003 р., який також спричинений коронавірусом, було виявлено, що 40 рейсів перенесли ймовірні випадки вірусу ГРВІ та внаслідок цього поширилися на інших пасажирів. Дослідження виявили, що найбільший ризик пов'язаний із сидінням у двох рядах інфікованого пасажира за рейс довше 8 годин. Проте, у випадку, коли 20 людей підхопили вірус від зараженого пасажира під час рейсу Air China з Гонконгу до Пекіна, менше половини сиділо у двох рядах від інфікованого. І більше інфекцій було помічено у пасажирів, які сиділи на протилежному боці центрального проходу.


  1. Що може зробити політ ризикованим?

Люди, заражені новим коронавірусом, виділяють з носа і рота крапельки, що містять вірус, які можуть бути передані безпосередньо комусь у безпосередній близькості, або торкнувшись забрудненої поверхні, а потім рота, носа чи очей. Політ робить  ризикованим те саме, що й інші види транспорту: близькість до інших людей та загальні місця дотику. Аеропорт також може становити небезпеку, оскільки пасажири чекають у черзі, заїзд на рейси, відвідування закладів харчування та користування послугами, такими як ванні кімнати.


  1. Як щодо передачі у повітрі?

Коронавірус може передаватися через дрібні частинки, які люди виділяють з носа і рота, відомі як аерозолі, що можуть плисти деякий час повітрям і вдихатись іншими. В аерокосмічній галузі говорять, що сучасна вентиляція літаків повинна зменшити ризик такого поширення. Повітря в літаку, як правило, 50/50 сумішей стерильного зовнішнього повітря та рециркуляційного повітря в кабіні, яке фільтрується. За даними Airbus SE та Boeing Co., всі їх літаки оснащені фільтрами HEPA, які захоплюють частинки розміром, як вірус. Потік повітря йде від стелі до підлоги, а не спереду до хвоста й розподіляється на секції по всій кабіні, що повинно обмежувати рух частинок по довжині площини. Попри це, моделювання дозволяє припустити, що на цей потік повітря можуть впливати такі фактори, як розташування сидіння та кабіни та наскільки заповнений літак. Крім того, ці вентиляційні системи можуть не працювати повністю, коли літаки припарковані біля воріт. Вибух грипу 1979 року спричинив утримання пасажирів на борту приземленого літака з вимкненою вентиляцією. Авіакомпанії тепер пропонують пасажирам носити маски для обличчя протягом усього перельоту, що може зменшити ризики, хоча не зрозуміло, наскільки ретельно це правило буде виконуватися.


  1. Що ще роблять авіакомпанії для зменшення ризиків?

Авіакомпанії частіше та ретельніше прибирають літаки та здійснюють перельоти безготівково. Вони використовують онлайн-реєстрацію та автоматичний "мішок для крапель". Деякі вже не подають їжу та напої. Пасажирів просять не стояти в черзі до туалету, а натомість натиснути на дзвінок та чекати дозволу. У США тільки JetBlue Airways Corp. і Delta Air Lines Inc. пообіцяли залишити вільні місця між пасажирами, хоча інші перевізники обмежують кількість пасажирів на кожному рейсі, коли це можливо. Європейські авіакомпанії в основному не бажають залишати порожні місця в салоні, заявляючи, що наука обмежена ефективністю практики й що це зробить польоти занадто дорогими для запуску.


  1. Що роблять в аеропортах?

У лондонському аеропорту Хітроу, що найпотужніший у Європі, пасажири та персонал зобов’язані носити маски для обличчя, по всьому аеропорту розмістили вивіски, що нагадують людям про безпечну відстань. Засоби дезінфікування рук широко доступні в понад 600 кіосках по всьому аеропорту, і робиться температурний скринінг. Нещодавно Міжнародна організація цивільної авіації ООН видала рекомендації щодо безпечної подорожі, радивши аеропортам застосовувати її. Рекомендації включають введення безконтактної технології на краплях мішків, воріт для посадки та торгових точок. Агентство заявило, що 1-метрова (3-футова) відстань повинна підтримуватися протягом перебування в аеропорту, а посадкові процеси повинні бути переглянуті, щоб уникнути черги. Ванні кімнати повинні бути переведені на обладнання без дотику, а спеціальні каруселі для багажу повинні бути встановлені для приїзду з районів високого ризику.

За матеріалами Bloomberg


21.06.2020 1752
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1245
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1376
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1367
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5296
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7809 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10761 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

687

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1381

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2123

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2180
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

202
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2262
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3686
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2113
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3165
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

942
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

755
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

225
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

288
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

780 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

481
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1742 6