фото: Обозреватель
До 2050 року населення Землі, збільшиться на 2,5 млрд людей і складе 9,6 млрд, а кількість їстівного, навпаки, значно скоротиться при існуючому темпі споживання харчових продуктів.
До таких висновків прийшли вчені з університету Міннесоти (США), повідомляє Взгляд.
Ситуація ускладнюється ще й тим, що приріст населення припав якраз на період глобально потепління і для того, щоб впоратися з ним, потрібно віддавати все більше посівних площ для вирощування сировини для біопалива.
Одним з найефективніших способів запобігання загального голоду було б заміщення лісів посівними полями для вирощування зернових.
Однак, зазначають експерти, на тлі глобального потепління вирубувати дерева для сільськогосподарських угідь не можна через активні викиди в атмосферу парникових газів. При цьому ймовірність уникнути глобальної харчової кризи практично зведено до нуля, так як для цього необхідно подвоїти виробництво зернових культур.
Дослідники з університету Міннесоти підрахували, що 40 років для цього буде недостатньо.
Аналітики дійшли висновку, що для запобігання світового голоду людству потрібно вирішити п'ять проблем: відмовитися від виробництва біопалива, підвищити врожайність, де це можливо, удосконалити добрива, зменшити кількість м'яса в раціоні людей і скоротити кількість харчових відходів в усьому світі.
Першими на Землі проблему нестачі харчових ресурсів в середині XXI століття ризикують відчути Китай та Індія.