Насалик відправив до Туреччини 9 шкільних команд КВН

 

До Туреччини на тиждень поїхали школярі – учасники команд, котрі стали переможцями калуського міського турніру із КВН.

 

Цього разу кількість відпочиваючих — рекордна: 9 команд, тобто всі, хто вийшов до фіналу змагань. Поїздка, як і минулих років, оплачується коштом міського голови.

 

У понеділок відбувся останній перед виїздом збір батьків в актовому залі гімназії. Ініціатор та спонсор поїздки — міський голова Ігор Насалик з’явився на зібрання в оточенні школярок.

 

До того часу один із організаторів поїздки, начальник управління спорту Калуської міської ради Михайло Клим уже встиг оголосити про те, що учасників поїздки ділять на 2 частини, та презентувати “командні” футболки для школярів. Батьки уважно слухали та навіть нотували у записниках, пишуть Вікна.

 

Питань було небагато: видно, до того часу вже все обговорили, і — не один раз. Отож, із Калуша виїжджатимуть 11 та 12 серпня вночі на Львів, а звідти чартерними рейсами — до Туреччини.

 

За словами заступника міського голови Оксани Табачук, цього разу на відпочинок їде рекордна кількість учасників міського турніру з КВН: 9 команд, або ж усі, хто вийшов до фіналу. Раніше нагороди поїздками отримували максимум 5 команд. Загальна кількість учасників поїздки — 115 осіб, з яких 21 дорослий (керівники команд та поїздки, представники ДС “Калуське міське телебачення”, які зніматимуть фільм про відпочинок калуських школярів, звукорежисер ПК “Юність” за багаторічну роботу із озвучення КВН. — Авт.). У Туреччину також поїдуть переможниці конкурсу “Міс Версаль” та вихованка прийомної сім’ї о. Володимира Пітулея — Вікторія Говера. Відпочинок триватиме тиждень. Калушани поселяться у 2-місних номерах family-готелю. У вартість путівки включено організацію відпочинку для дітей. Проте, сама вартість відпочинку нині залишається таємницею: із туристичною фірмою контактував міський голова, який і оплачує путівки та виготовлення школярам усіх документів. Минулих років до відпочиваючих доєднувався і міський голова. Цього року, пояснив мер, “не виходить”. Зате пообіцяв дітям кишенькові — по $50 кожному. За ці кошти мер рекомендує школярам купити сувеніри для рідних: приємно для обох сторін.

 

Отож, до Туреччини поїдуть 9 команд: гімназії “Гі-га-гу”, ЗОШ №1 “ПТУ”, ЗОШ №2 “Don’t stop”, ЗОШ №6 “Гламур”, ЗОШ №7 “Сім-сім”, ЗОШ №9 “Хотінський квартал”, ЗОШ №10 “В десятку”, команди Центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді “Та ти шо...” і коледжу культури і мистецтв “Три “К” і “М”. У командах є школярі, котрі стають переможцями не вперше, відтак, уже побували за кордоном за кошти міського голови. Географія поїздок — широка: з 2007 року калуські школярі встигли побувати у Санкт-Петербурзі, Москві, Кракові, Єгипті, Римі, Парижі і вже вдруге їдуть до Туреччини. Оксана ТАБАЧУК, заступник міського голови, один із керівників групи: — У 2007 році, ще перебуваючи на посаді заступника директора ЗОШ №3, я разом із учнями школи побувала у Санкт-Петербурзі. Тоді готувала до турніру із КВН шкільну команду. Петербург на мене справив незабутнє враження. Взагалі, це була моя мрія: велика і давно виношувана. У цьому місті ми провели 5 насичених днів.

 

Навколо все вражало: велич, уміння народних майстрів, музеї. Місто залишає у пам’яті значний слід. Я потім спілкувалася із керівниками груп, які змогли побувати й у Санкт-Петербурзі, й у Парижі — вони надавали перевагу Петербургу. З дітьми, звичайно, не легко: вони — допитливі, активні, вимогливі. Але з ними цікаво. Приємно те, що ще до від’їзду школярі є міцною згуртованою командою, відтак, їх легше мобілізувати та спрямувати. За кілька років, відколи у місті проводяться міські турніри із КВН, діти взагалі стали однією великою згуртованою командою.

 

Це те, що завжди ставив за мету КВН міський голова Ігор Насалик. За багато років у Калуші маємо суцільну і дружну “кавеенівську” родину. Катя АРСЕНІ, мама 15-річної Ані, учасниці команди-переможця “ПтУ”: — Моя дитина вперше їде за кордон. Досі вона встигла побувати тільки у міжнародному дитячому центрі “Артек”. Звісно, хвилююся, переживаю і постійно даю настанови. Хоча дочка дуже налаштована на поїздку. Тим більше, що у них — гарна дружня компанія. За цей час найбільше клопоту завдало виготовлення документів. Оскільки дочці ще немає 16-ти, виготовляли не закордонний паспорт, а проїзний документ. Крім нього — 2 доручення: дозвіл на вивезення дитини за кордон та дозвіл на виготовлення проїзного документа. Загалом, виготовлення документації обійшлося у 400 гривень. Хоча, наскільки знаю, ці витрати нам компенсують.

 

Трохи потратилися на збори: на нові речі, взуття, креми від загару, від опіків, ліки і ще деякі дівчачі дрібнички витратили приблизно 1000 гривень. Хоча до поїздки ми готувалися ще від травня. А Аня з червня, зі свого дня народження, збирала собі гроші на кишенькові витрати. Нині їй кажу: не купуй мені нічого, хіба що — дзвіночок (я їх колекціоную), або ж магніт на холодильник. Переживаю, як донька акліматизується. А загалом, з власного досвіду, на майбутнє можу дати батькам пораду: готувати документи заздалегідь. Велика проблема, з якою стикнулася не тільки я, — отримати дозвіл від батька на виїзд дитини за кордон.


13.08.2012 2188 0
Коментарі (0)

07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1295
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33184
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2051
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2825
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4749 9
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4745

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

169

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

924

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

600

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

834
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

412
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

493 1
29.12.2024

Новий рік — це не лише шампанське та олів’є. У різних куточках світу люди святкують по-різному, і їхні страви можуть стати чудовим натхненням для вашого святкового столу.  

794
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

883
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

677
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7291
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

607
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30053 1
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

312
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

376
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

577
26.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

771