До Туреччини на тиждень поїхали школярі – учасники команд, котрі стали переможцями калуського міського турніру із КВН.
Цього разу кількість відпочиваючих — рекордна: 9 команд, тобто всі, хто вийшов до фіналу змагань. Поїздка, як і минулих років, оплачується коштом міського голови.
У понеділок відбувся останній перед виїздом збір батьків в актовому залі гімназії. Ініціатор та спонсор поїздки — міський голова Ігор Насалик з’явився на зібрання в оточенні школярок.
До того часу один із організаторів поїздки, начальник управління спорту Калуської міської ради Михайло Клим уже встиг оголосити про те, що учасників поїздки ділять на 2 частини, та презентувати “командні” футболки для школярів. Батьки уважно слухали та навіть нотували у записниках, пишуть Вікна.
Питань було небагато: видно, до того часу вже все обговорили, і — не один раз. Отож, із Калуша виїжджатимуть 11 та 12 серпня вночі на Львів, а звідти чартерними рейсами — до Туреччини.
За словами заступника міського голови Оксани Табачук, цього разу на відпочинок їде рекордна кількість учасників міського турніру з КВН: 9 команд, або ж усі, хто вийшов до фіналу. Раніше нагороди поїздками отримували максимум 5 команд. Загальна кількість учасників поїздки — 115 осіб, з яких 21 дорослий (керівники команд та поїздки, представники ДС “Калуське міське телебачення”, які зніматимуть фільм про відпочинок калуських школярів, звукорежисер ПК “Юність” за багаторічну роботу із озвучення КВН. — Авт.). У Туреччину також поїдуть переможниці конкурсу “Міс Версаль” та вихованка прийомної сім’ї о. Володимира Пітулея — Вікторія Говера. Відпочинок триватиме тиждень. Калушани поселяться у 2-місних номерах family-готелю. У вартість путівки включено організацію відпочинку для дітей. Проте, сама вартість відпочинку нині залишається таємницею: із туристичною фірмою контактував міський голова, який і оплачує путівки та виготовлення школярам усіх документів. Минулих років до відпочиваючих доєднувався і міський голова. Цього року, пояснив мер, “не виходить”. Зате пообіцяв дітям кишенькові — по $50 кожному. За ці кошти мер рекомендує школярам купити сувеніри для рідних: приємно для обох сторін.
Отож, до Туреччини поїдуть 9 команд: гімназії “Гі-га-гу”, ЗОШ №1 “ПТУ”, ЗОШ №2 “Don’t stop”, ЗОШ №6 “Гламур”, ЗОШ №7 “Сім-сім”, ЗОШ №9 “Хотінський квартал”, ЗОШ №10 “В десятку”, команди Центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді “Та ти шо...” і коледжу культури і мистецтв “Три “К” і “М”. У командах є школярі, котрі стають переможцями не вперше, відтак, уже побували за кордоном за кошти міського голови. Географія поїздок — широка: з 2007 року калуські школярі встигли побувати у Санкт-Петербурзі, Москві, Кракові, Єгипті, Римі, Парижі і вже вдруге їдуть до Туреччини. Оксана ТАБАЧУК, заступник міського голови, один із керівників групи: — У 2007 році, ще перебуваючи на посаді заступника директора ЗОШ №3, я разом із учнями школи побувала у Санкт-Петербурзі. Тоді готувала до турніру із КВН шкільну команду. Петербург на мене справив незабутнє враження. Взагалі, це була моя мрія: велика і давно виношувана. У цьому місті ми провели 5 насичених днів.
Навколо все вражало: велич, уміння народних майстрів, музеї. Місто залишає у пам’яті значний слід. Я потім спілкувалася із керівниками груп, які змогли побувати й у Санкт-Петербурзі, й у Парижі — вони надавали перевагу Петербургу. З дітьми, звичайно, не легко: вони — допитливі, активні, вимогливі. Але з ними цікаво. Приємно те, що ще до від’їзду школярі є міцною згуртованою командою, відтак, їх легше мобілізувати та спрямувати. За кілька років, відколи у місті проводяться міські турніри із КВН, діти взагалі стали однією великою згуртованою командою.
Це те, що завжди ставив за мету КВН міський голова Ігор Насалик. За багато років у Калуші маємо суцільну і дружну “кавеенівську” родину. Катя АРСЕНІ, мама 15-річної Ані, учасниці команди-переможця “ПтУ”: — Моя дитина вперше їде за кордон. Досі вона встигла побувати тільки у міжнародному дитячому центрі “Артек”. Звісно, хвилююся, переживаю і постійно даю настанови. Хоча дочка дуже налаштована на поїздку. Тим більше, що у них — гарна дружня компанія. За цей час найбільше клопоту завдало виготовлення документів. Оскільки дочці ще немає 16-ти, виготовляли не закордонний паспорт, а проїзний документ. Крім нього — 2 доручення: дозвіл на вивезення дитини за кордон та дозвіл на виготовлення проїзного документа. Загалом, виготовлення документації обійшлося у 400 гривень. Хоча, наскільки знаю, ці витрати нам компенсують.
Трохи потратилися на збори: на нові речі, взуття, креми від загару, від опіків, ліки і ще деякі дівчачі дрібнички витратили приблизно 1000 гривень. Хоча до поїздки ми готувалися ще від травня. А Аня з червня, зі свого дня народження, збирала собі гроші на кишенькові витрати. Нині їй кажу: не купуй мені нічого, хіба що — дзвіночок (я їх колекціоную), або ж магніт на холодильник. Переживаю, як донька акліматизується. А загалом, з власного досвіду, на майбутнє можу дати батькам пораду: готувати документи заздалегідь. Велика проблема, з якою стикнулася не тільки я, — отримати дозвіл від батька на виїзд дитини за кордон.