Насалик відправив до Туреччини 9 шкільних команд КВН

 

До Туреччини на тиждень поїхали школярі – учасники команд, котрі стали переможцями калуського міського турніру із КВН.

 

Цього разу кількість відпочиваючих — рекордна: 9 команд, тобто всі, хто вийшов до фіналу змагань. Поїздка, як і минулих років, оплачується коштом міського голови.

 

У понеділок відбувся останній перед виїздом збір батьків в актовому залі гімназії. Ініціатор та спонсор поїздки — міський голова Ігор Насалик з’явився на зібрання в оточенні школярок.

 

До того часу один із організаторів поїздки, начальник управління спорту Калуської міської ради Михайло Клим уже встиг оголосити про те, що учасників поїздки ділять на 2 частини, та презентувати “командні” футболки для школярів. Батьки уважно слухали та навіть нотували у записниках, пишуть Вікна.

 

Питань було небагато: видно, до того часу вже все обговорили, і — не один раз. Отож, із Калуша виїжджатимуть 11 та 12 серпня вночі на Львів, а звідти чартерними рейсами — до Туреччини.

 

За словами заступника міського голови Оксани Табачук, цього разу на відпочинок їде рекордна кількість учасників міського турніру з КВН: 9 команд, або ж усі, хто вийшов до фіналу. Раніше нагороди поїздками отримували максимум 5 команд. Загальна кількість учасників поїздки — 115 осіб, з яких 21 дорослий (керівники команд та поїздки, представники ДС “Калуське міське телебачення”, які зніматимуть фільм про відпочинок калуських школярів, звукорежисер ПК “Юність” за багаторічну роботу із озвучення КВН. — Авт.). У Туреччину також поїдуть переможниці конкурсу “Міс Версаль” та вихованка прийомної сім’ї о. Володимира Пітулея — Вікторія Говера. Відпочинок триватиме тиждень. Калушани поселяться у 2-місних номерах family-готелю. У вартість путівки включено організацію відпочинку для дітей. Проте, сама вартість відпочинку нині залишається таємницею: із туристичною фірмою контактував міський голова, який і оплачує путівки та виготовлення школярам усіх документів. Минулих років до відпочиваючих доєднувався і міський голова. Цього року, пояснив мер, “не виходить”. Зате пообіцяв дітям кишенькові — по $50 кожному. За ці кошти мер рекомендує школярам купити сувеніри для рідних: приємно для обох сторін.

 

Отож, до Туреччини поїдуть 9 команд: гімназії “Гі-га-гу”, ЗОШ №1 “ПТУ”, ЗОШ №2 “Don’t stop”, ЗОШ №6 “Гламур”, ЗОШ №7 “Сім-сім”, ЗОШ №9 “Хотінський квартал”, ЗОШ №10 “В десятку”, команди Центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді “Та ти шо...” і коледжу культури і мистецтв “Три “К” і “М”. У командах є школярі, котрі стають переможцями не вперше, відтак, уже побували за кордоном за кошти міського голови. Географія поїздок — широка: з 2007 року калуські школярі встигли побувати у Санкт-Петербурзі, Москві, Кракові, Єгипті, Римі, Парижі і вже вдруге їдуть до Туреччини. Оксана ТАБАЧУК, заступник міського голови, один із керівників групи: — У 2007 році, ще перебуваючи на посаді заступника директора ЗОШ №3, я разом із учнями школи побувала у Санкт-Петербурзі. Тоді готувала до турніру із КВН шкільну команду. Петербург на мене справив незабутнє враження. Взагалі, це була моя мрія: велика і давно виношувана. У цьому місті ми провели 5 насичених днів.

 

Навколо все вражало: велич, уміння народних майстрів, музеї. Місто залишає у пам’яті значний слід. Я потім спілкувалася із керівниками груп, які змогли побувати й у Санкт-Петербурзі, й у Парижі — вони надавали перевагу Петербургу. З дітьми, звичайно, не легко: вони — допитливі, активні, вимогливі. Але з ними цікаво. Приємно те, що ще до від’їзду школярі є міцною згуртованою командою, відтак, їх легше мобілізувати та спрямувати. За кілька років, відколи у місті проводяться міські турніри із КВН, діти взагалі стали однією великою згуртованою командою.

 

Це те, що завжди ставив за мету КВН міський голова Ігор Насалик. За багато років у Калуші маємо суцільну і дружну “кавеенівську” родину. Катя АРСЕНІ, мама 15-річної Ані, учасниці команди-переможця “ПтУ”: — Моя дитина вперше їде за кордон. Досі вона встигла побувати тільки у міжнародному дитячому центрі “Артек”. Звісно, хвилююся, переживаю і постійно даю настанови. Хоча дочка дуже налаштована на поїздку. Тим більше, що у них — гарна дружня компанія. За цей час найбільше клопоту завдало виготовлення документів. Оскільки дочці ще немає 16-ти, виготовляли не закордонний паспорт, а проїзний документ. Крім нього — 2 доручення: дозвіл на вивезення дитини за кордон та дозвіл на виготовлення проїзного документа. Загалом, виготовлення документації обійшлося у 400 гривень. Хоча, наскільки знаю, ці витрати нам компенсують.

 

Трохи потратилися на збори: на нові речі, взуття, креми від загару, від опіків, ліки і ще деякі дівчачі дрібнички витратили приблизно 1000 гривень. Хоча до поїздки ми готувалися ще від травня. А Аня з червня, зі свого дня народження, збирала собі гроші на кишенькові витрати. Нині їй кажу: не купуй мені нічого, хіба що — дзвіночок (я їх колекціоную), або ж магніт на холодильник. Переживаю, як донька акліматизується. А загалом, з власного досвіду, на майбутнє можу дати батькам пораду: готувати документи заздалегідь. Велика проблема, з якою стикнулася не тільки я, — отримати дозвіл від батька на виїзд дитини за кордон.


13.08.2012 2228 0
Коментарі (0)

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

529
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2479
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2399 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2201 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2948
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2745 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

568

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1242

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1318

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2127
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

743
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

464
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

829
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43643
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3223
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1152
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2141
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35373 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

324
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

452
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

669
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

807