Насалик присадить УП-івців на членські внески

Минулої неділі в Івано-Франківську відбувся четвертий черговий з’їзд Української партії, де міський голова Калуша Ігор Насалик із партійного лідера де-факто став партійним лідером де-юре. І, хоча для цього делегатам з’їзду довелося проголосувати за невідомі більшості з них зміни до Статуту партії, вони все-таки відважилися і — ризикнули. У результаті Ігор Насалик отримав владу над керівним органом партії із дуже ускладненою схемою відкликання з посади.

 

Українська партія існує вже п’ять років, але стала відома більшості з калушан і мешканців Івано-Франківщини перед місцевими виборами у жовтні минулого року. Тоді, розпочавши передвиборчу кампанію за підтримки міського голови Калуша, партія здобула 13 мандатів Івано-Франківської обласної ради, а також — більшість у Калуській міській раді, та вивела Ігоря Насалика на другий термін головування у Калуші.

 

Але вже за місяць дістало резонанс голосування за голову Івано-Франківської обласної ради, де фракція Української партії підтримала кандидатуру "регіонала" Зіновія Митника. "За зраду інтересів Української партії" Ігоря Насалика відкликали з посади голови Центральної ради УП, а також позбавили членства у Центральному проводі. Відтак, вирішити подальшу долю Ігоря Насалика в Українській партії мав з’їзд УП ще всередині грудня. Однак, відбувся тільки зараз. І, якщо тоді Ігореві Насалику прогнозували навіть виключення із рядів партії, то вже за три місяці його "підвищили", при чому, забезпечили "імунітет", обумовивши, що змінити голову Політради можна буде тільки за рішенням з’їзду партії.

 

Активісти Української партії не приховують: вони хочуть масштабно наступати під час парламентських виборів 2012 року. Як працювати під час виборів і після них на прикладі Калуша розказав УП-івцям на з’їзді секретар міської ради, голова Калуської міської організації Української партії Олександр Челядин. Зокрема, він зазначив, що на Галичині успіх дався нелегко, адже спектр політичних партій на Заході України — дуже великий. Заразом, знайшов і пояснення підтримці кандидатури "регіонала" Зіновія Митника на посаду голови обласної ради.

 

"Восени минулого року ми "ліпили докупи" потужну партійну структуру. І, раптом, — такий удар. Крутий хід проти нашого голови. Я не буду зараз аналізувати це все, я розумію, що це вже, може, минулося. Хлопці, будьте розумні! Не все, що у нас робиться у політиці, можна говорити вголос. Адже кожна область, кожен район має свою специфіку. І ви кажете, що ми, обласні депутати, не прийняли демократичного кандидата на голову обласної ради. Кого ми "розкручуємо"? Та ми конкурента собі "розкручуємо". Я маю на увазі представника від "Свободи", — розтлумачив Олександр Челядин.— ЗМІ підтримали цю ідею: мовляв, маємо зрадників. Буквально через місяць відбулися довибори до Калуської міської ради: замість вибулих депутатів із нашого партійного списку, тому що вони пішли працювати заступниками міського голови. І після тої "шумихи" отримали результат: жодного із трьох. Хоча, у нас тоді були сильні кандидати".

 

Опісля до слова вийшов і сам Ігор Насалик. Розпочав здалека, але заразом пообіцяв, що Українська партія не представлятиме інтересів жодних бізнесових груп, а житиме на членські внески: нехай — бідно, але — чесно.

 

"Політичні партії монополізували право на владу. Наразі 3% — підтримують політичні партії, а 97% — позапартійні. Так оці 3% і сформували політичну еліту, політичні партії. А політичні партії монополізували фінансово-промислові групи, які мають уже навіть не національний, а транснаціональний характер. На сьогодні партії — великі акціонерні товариства. Великі партії навіть у місцевого самоврядування забрали право вибору. Не партії йшли до громади. А громада зверталася до політичних партій, щоб приймати участь в управлінні, починаючи з села, міста, району, області й України, — наголосив Ігор Насалик. — Хоч одна політична партія в Україні по своїй суті буде громадською організацією, яка б повернулася до цих 97% громад, дала їм інструмент для втілення у життя влади. УП не буде підпорядковуватися жодній фінансово-промисловій структурі. Нехай вона буде жити бідно, але вона буде жити на членські внески. Вона змусить, щоб рішення, які визрівали у суспільстві, переходили у рішення цієї партії".

 

Далі делегатам запропонували прийняти зміни до Статуту партії, мотивувавши це, головним чином, як необхідну партійну реформу. За словами голови Центральної ради УП Олега Олійника, зміни до Статуту розроблялися з урахуванням пропозицій місцевих осередків. Насправді, частину присутніх зацікавило те, що редакції нового Статуту більшість із них узагалі у руках не тримало.

 

Організатори пояснили: проект роздрукували у 30 примірниках і перед початком з’їзду роздали головам обласних осередків (загалом на з’їзді були присутні 204 партійці. — Авт.). Тож, довелося перед голосуванням улаштувати невелике обговорення партійної реформи.

 

Суть змін полягає у з’єднанні двох керівних органів партії — Центральної та Політичної рад в одну — Політичну раду. Досі керівним органом партії була Центральна рада, яку, свого часу, очолював Ігор Насалик, але якого було знято з посади на сьомому засіданні Центральної ради 27 листопада минулого року. Тепер органом керує Олег Олійник.

 

З несподіваним збільшенням упливу Політичної ради і реформою партії взагалі врахували всі фактори, які досі заважали Ігореві Насалику отримати владу в УП: від назви новоствореного керівного органу, яка сходиться з назвою досі дорадчого органу, — до механізму обрання голови нової Політради.

 

Якщо раніше голову Центральної ради могли відкликати безпосередньо на засіданні ради (що і зробили у випадку з Ігорем Насаликом. — Авт), то новим Статутом передбачено, що керівництво Політради обирає партійний з’їзд. Пропозиція сподобалася не всім. Але рішуче наважилися виступити тільки одиниці.

 

"Для мене дивні певні речі. Коли ми приймали концепцію реформування на нашій Центральній раді, були запропоновані одні змістовні положення. Як член Центрального проводу, голова виконкому і один із заступників голови партії, я бачу вперше цей документ, — зазначив голова виконкому УП Василь Гажаман. — Він повинен пройти обговорення партійної громадськості. Це — моя думка: приймати його — зарано. Тому що так можна прийняти багато дечого. А потім ми, власне, будемо думати, чому воно так".

 

Однак, на прийняття змін до Статуту, схоже, були налаштовані більшість із делегатів. Дехто навіть пропонував ризикнути, і — проголосувати за зміни негайно.

 

"Я вважаю, що ми сьогодні можемо просто ризикнути. Ми завжди відзначалися тим, що наша партія — козацька партія. Сьогодні — ризикуємо: маючи у руках той документ, з яким ви не знайомі, голосуємо, даємо булаву, скажімо, проводу, — закликав голова Львівської крайової організації УП Михайло Дуриш. — Інше питання стосується концепції розвитку організації. Ми можемо таким чином, скажімо, до другого з’їзду попрацювати. Безперечно, що у питанні програмних засад ми повинні всі працювати".

 

Після кількох в основному схвальних відгуків зміни до Статуту партії прийняли. Відтак, переобрали контрольно-ревізійну комісію, Політраду УП, а також — і самого голову Політради. Прогнозовано, ним став Ігор Насалик. До Політради ввійшло загалом 70 членів, керівників обласних крайових організацій. Калущину, зокрема, представляють голова міської організації Олександр Челядин та голова фракції УП у міській раді Ігор Хемич. Калушанка Олена Білоус увійшла до новообраної контрольно-ревізійної комісії.

 

Заразом, нова редакція Статуту партії передбачає, що голову Політради обирає з’їзд партії. Тому, як мінімум, на рік — до парламентських виборів, "імунітет" Ігореві Насалику — забезпечений. Між тим, стає все більш імовірним, що список кандидатів у депутати від Верховної Ради від УП очолить саме він. А, разом із тим, — зростає ймовірність виборів у Калуші нового міського голови.

 

ВІКНА


21.04.2011 2584 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2426
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19534
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

139

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8052
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

490
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

781
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738