Насалик присадить УП-івців на членські внески

Минулої неділі в Івано-Франківську відбувся четвертий черговий з’їзд Української партії, де міський голова Калуша Ігор Насалик із партійного лідера де-факто став партійним лідером де-юре. І, хоча для цього делегатам з’їзду довелося проголосувати за невідомі більшості з них зміни до Статуту партії, вони все-таки відважилися і — ризикнули. У результаті Ігор Насалик отримав владу над керівним органом партії із дуже ускладненою схемою відкликання з посади.

 

Українська партія існує вже п’ять років, але стала відома більшості з калушан і мешканців Івано-Франківщини перед місцевими виборами у жовтні минулого року. Тоді, розпочавши передвиборчу кампанію за підтримки міського голови Калуша, партія здобула 13 мандатів Івано-Франківської обласної ради, а також — більшість у Калуській міській раді, та вивела Ігоря Насалика на другий термін головування у Калуші.

 

Але вже за місяць дістало резонанс голосування за голову Івано-Франківської обласної ради, де фракція Української партії підтримала кандидатуру "регіонала" Зіновія Митника. "За зраду інтересів Української партії" Ігоря Насалика відкликали з посади голови Центральної ради УП, а також позбавили членства у Центральному проводі. Відтак, вирішити подальшу долю Ігоря Насалика в Українській партії мав з’їзд УП ще всередині грудня. Однак, відбувся тільки зараз. І, якщо тоді Ігореві Насалику прогнозували навіть виключення із рядів партії, то вже за три місяці його "підвищили", при чому, забезпечили "імунітет", обумовивши, що змінити голову Політради можна буде тільки за рішенням з’їзду партії.

 

Активісти Української партії не приховують: вони хочуть масштабно наступати під час парламентських виборів 2012 року. Як працювати під час виборів і після них на прикладі Калуша розказав УП-івцям на з’їзді секретар міської ради, голова Калуської міської організації Української партії Олександр Челядин. Зокрема, він зазначив, що на Галичині успіх дався нелегко, адже спектр політичних партій на Заході України — дуже великий. Заразом, знайшов і пояснення підтримці кандидатури "регіонала" Зіновія Митника на посаду голови обласної ради.

 

"Восени минулого року ми "ліпили докупи" потужну партійну структуру. І, раптом, — такий удар. Крутий хід проти нашого голови. Я не буду зараз аналізувати це все, я розумію, що це вже, може, минулося. Хлопці, будьте розумні! Не все, що у нас робиться у політиці, можна говорити вголос. Адже кожна область, кожен район має свою специфіку. І ви кажете, що ми, обласні депутати, не прийняли демократичного кандидата на голову обласної ради. Кого ми "розкручуємо"? Та ми конкурента собі "розкручуємо". Я маю на увазі представника від "Свободи", — розтлумачив Олександр Челядин.— ЗМІ підтримали цю ідею: мовляв, маємо зрадників. Буквально через місяць відбулися довибори до Калуської міської ради: замість вибулих депутатів із нашого партійного списку, тому що вони пішли працювати заступниками міського голови. І після тої "шумихи" отримали результат: жодного із трьох. Хоча, у нас тоді були сильні кандидати".

 

Опісля до слова вийшов і сам Ігор Насалик. Розпочав здалека, але заразом пообіцяв, що Українська партія не представлятиме інтересів жодних бізнесових груп, а житиме на членські внески: нехай — бідно, але — чесно.

 

"Політичні партії монополізували право на владу. Наразі 3% — підтримують політичні партії, а 97% — позапартійні. Так оці 3% і сформували політичну еліту, політичні партії. А політичні партії монополізували фінансово-промислові групи, які мають уже навіть не національний, а транснаціональний характер. На сьогодні партії — великі акціонерні товариства. Великі партії навіть у місцевого самоврядування забрали право вибору. Не партії йшли до громади. А громада зверталася до політичних партій, щоб приймати участь в управлінні, починаючи з села, міста, району, області й України, — наголосив Ігор Насалик. — Хоч одна політична партія в Україні по своїй суті буде громадською організацією, яка б повернулася до цих 97% громад, дала їм інструмент для втілення у життя влади. УП не буде підпорядковуватися жодній фінансово-промисловій структурі. Нехай вона буде жити бідно, але вона буде жити на членські внески. Вона змусить, щоб рішення, які визрівали у суспільстві, переходили у рішення цієї партії".

 

Далі делегатам запропонували прийняти зміни до Статуту партії, мотивувавши це, головним чином, як необхідну партійну реформу. За словами голови Центральної ради УП Олега Олійника, зміни до Статуту розроблялися з урахуванням пропозицій місцевих осередків. Насправді, частину присутніх зацікавило те, що редакції нового Статуту більшість із них узагалі у руках не тримало.

 

Організатори пояснили: проект роздрукували у 30 примірниках і перед початком з’їзду роздали головам обласних осередків (загалом на з’їзді були присутні 204 партійці. — Авт.). Тож, довелося перед голосуванням улаштувати невелике обговорення партійної реформи.

 

Суть змін полягає у з’єднанні двох керівних органів партії — Центральної та Політичної рад в одну — Політичну раду. Досі керівним органом партії була Центральна рада, яку, свого часу, очолював Ігор Насалик, але якого було знято з посади на сьомому засіданні Центральної ради 27 листопада минулого року. Тепер органом керує Олег Олійник.

 

З несподіваним збільшенням упливу Політичної ради і реформою партії взагалі врахували всі фактори, які досі заважали Ігореві Насалику отримати владу в УП: від назви новоствореного керівного органу, яка сходиться з назвою досі дорадчого органу, — до механізму обрання голови нової Політради.

 

Якщо раніше голову Центральної ради могли відкликати безпосередньо на засіданні ради (що і зробили у випадку з Ігорем Насаликом. — Авт), то новим Статутом передбачено, що керівництво Політради обирає партійний з’їзд. Пропозиція сподобалася не всім. Але рішуче наважилися виступити тільки одиниці.

 

"Для мене дивні певні речі. Коли ми приймали концепцію реформування на нашій Центральній раді, були запропоновані одні змістовні положення. Як член Центрального проводу, голова виконкому і один із заступників голови партії, я бачу вперше цей документ, — зазначив голова виконкому УП Василь Гажаман. — Він повинен пройти обговорення партійної громадськості. Це — моя думка: приймати його — зарано. Тому що так можна прийняти багато дечого. А потім ми, власне, будемо думати, чому воно так".

 

Однак, на прийняття змін до Статуту, схоже, були налаштовані більшість із делегатів. Дехто навіть пропонував ризикнути, і — проголосувати за зміни негайно.

 

"Я вважаю, що ми сьогодні можемо просто ризикнути. Ми завжди відзначалися тим, що наша партія — козацька партія. Сьогодні — ризикуємо: маючи у руках той документ, з яким ви не знайомі, голосуємо, даємо булаву, скажімо, проводу, — закликав голова Львівської крайової організації УП Михайло Дуриш. — Інше питання стосується концепції розвитку організації. Ми можемо таким чином, скажімо, до другого з’їзду попрацювати. Безперечно, що у питанні програмних засад ми повинні всі працювати".

 

Після кількох в основному схвальних відгуків зміни до Статуту партії прийняли. Відтак, переобрали контрольно-ревізійну комісію, Політраду УП, а також — і самого голову Політради. Прогнозовано, ним став Ігор Насалик. До Політради ввійшло загалом 70 членів, керівників обласних крайових організацій. Калущину, зокрема, представляють голова міської організації Олександр Челядин та голова фракції УП у міській раді Ігор Хемич. Калушанка Олена Білоус увійшла до новообраної контрольно-ревізійної комісії.

 

Заразом, нова редакція Статуту партії передбачає, що голову Політради обирає з’їзд партії. Тому, як мінімум, на рік — до парламентських виборів, "імунітет" Ігореві Насалику — забезпечений. Між тим, стає все більш імовірним, що список кандидатів у депутати від Верховної Ради від УП очолить саме він. А, разом із тим, — зростає ймовірність виборів у Калуші нового міського голови.

 

ВІКНА


21.04.2011 2314 0
Коментарі (0)

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

224
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5600 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2318 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1740
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2227
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4149

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

306

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

360

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

435

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

823
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

178
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

308
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

476
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

221
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

332 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

652
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

938
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5489
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

225
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

247
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

358
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

541