Національне аерокосмічне агентство США поділилося світлинами різних космічних об'єктів.
Кожен знімок складається з даних від рентгенівського телескопа "Чандра" та інших телескопів NASA, які фіксують оптичне та ультрафіолетове випромінювання, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.
Як повідомляє NASA, за допомогою телескопа "Чандра" можна побачити, як у Галактиці Сигара, або Messier 82, умовні крила газу, довжиною у 20 тисяч світлового року (блакитні та рожеві кольори). А завдяки телескопу Hubble видно (червоний та оранжевий) видно саму галактику.
Велике скупчення галактик Abell 2744 (відоме як скупчення Пандори) є найбільшими об’єктами у Всесвіті, які утримує гравітація. Вони містять у собі переважно дуже розігрітий газ, який випромінює в рентгенівському діапазоні (синій колір по центру). Завдяки зображенням з Hublle можна ще розгледіти червоний та зелений кольори.
Наднову SN 1987A побачили у 1987 році. Її можна було побачити неозброєним оком, це вважається одним із найяскравіших спалахів наднової з часів винаходу телескопу. Синій колір показує місце ударної хвилі наднової — момент, коли зоря збільшила світність.
Зоряна система Ета Кіля, яка складається з двох зір, які дуже близько обертаються одна біля одної. Вчені вважають, що одна з цих зір може стати надновою. Після одного зі спалахів навколо зірок утворилось кільце газу, діаметром у 2,3 світлових років. На цьому зображенні є три типи світла: оптичне (виглядає білим по центру), ультрафіолет (блакитний) та рентгенівські промені (фіолетове).
Галактика Колесо Воза нагадує також око. Такий вигляд утворився, коли через галактику пройшла менша галактика. Зіткнення утворило ударні хвилі, які посприяли створенню зірок навколо.
Рентгенівські промені (фіолетовий) показують гарячий газ, який розтягається на 150 тисяч світлових років навколо галактики. Дані з телескопа Hubble (червоний, зелений, синій) показують, де через зіткнення утворилися зорі.
Зоря, схожа на Сонце, розширюється, коли у неї закінчується енергія, а всередині з'являється зоря білий карлик. Це сталося в туманності Равлик і вчені очікують, що те ж саме переживе наше Сонце за 5 млрд років. Завдяки рентгенівським променям усередині модна помітити білу карликову зорю.