Наприкінці вересня в Калуші може відбутися великий земельний аукціон

Постійна депутатська комісія з земельних питань Калуської міської ради розглянула і підтримала проект рішення про проведення земельних торгів.

Згідно з оприлюдненим документом, міська рада наступного тижня має намір затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. Ділянка знаходиться в районі вулиць Ринкова та Хіміків. Її площа становить 1,8344 га. Також міська рада має затвердити експертну грошову оцінку та умови приватизації земельної ділянки, інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".

Стартова ціна земельної ділянки становитиме понад 6 млн 54 тис. гривень. Гарантійний внесок — 5% від стартової ціни (близько 300 тис. гривень). У проекті рішення зазначено, що крок земельного аукціону становить 5% від стартової ціни, однак, як зазначив на засіданні комісії начальник земельного відділу міської ради Володимир Мельник, є пропозиція зменшити його до 1%. Зважаючи на тривалість процедури підготовки до аукціону, торги можуть відбутися не раніше кінця вересня.

Загалом впродовж останніх років у Калуші з аукціону продавали не земельні ділянки, а лише право їхньої оренди. Відтак практично всі надходження до бюджету міста від приватизації землі забезпечували орендарі, які викуповували землю. Як раніше пояснював  Володимир Мельник, переможець аукціону має вкласти мільйони для того, щоб підготувати ділянку до будівництва - звідси треба буде прибрати насип. Тож, малоймовірно, що за таких умов міська рада знайшла б охочих купити з аукціону лише право оренди землі.

Земельна ділянка, яку виставлять на торги - на «солянці», вона розташована позаду ринку, між проїжджими частинами вулиць Хіміків і Ринкова. Тут планують побувати великий торговий центр. А ініціаторами відведення ділянки, яка багато років не використовувалася, торік була компанія «Епіцентр».

За заявою ТОВ «Епіцентр К» наприкінці минулого року міська рада дала дозвіл на виготовлення проекту детального планування території. Його затвердили у квітні цього року.  Проектом детального плану території передбачено, що на ділянці площею 1,8346 га (18 346 кв. метрів) буде збудовано торгове приміщення площею 7 340 кв. метрів (забудова на 40% площі), поруч – парковка на 100 місць, передбачено і кілька зон озеленення сумарною площею понад 386 кв. метрів.

Проте, не факт, що тут побудуть саме «Епіцентр». Не виключено, що викупити землю з аукціону для розміщення торгового об’єкту, окрім компанії «Епіцентр К», захочуть й інші потенційні інвестори. У такому разі місто лише виграє: конкуренція підвищить ціну продажу.

До початку будівельних робіт, необхідно виконати інженерну підготовку території з видаленням насипних грунтів та вивезенням їх в попередньо погоджене міською радою місце.

На засіданні земельної комісії Володимир Мельник також представив звіт про науково-технічну роботу з аналізу порушених гірничими роботами земель та обґрунтування місця складування солевміснихгрунтів.  Цю роботу виконував Львівський інституту «Гірхімпром». Дослідивши склад насипу на «солянці», науковці дійшли висновку, що він такий самий як і склад відходів, закладених у хвостосховищах№№ 1 і 2. А саме це відходи збагачення калійної руди,склад схожий до складу калійної руди але з меншою концентрацією калійно-магнієвих солей. Відходи на «солянку» зводили у 40-60-их роках минулого століття, вони займають площу понад 8 га.  Складували відходи насипом, без заглиблення  у грунт.

Вивезені з майбутнього будівельного майданчика відходи науковці рекомендують складувати на хвотсоховищах №№1 і 2, поблизу солевідвалу №1 Домбровського кар’єру.

Як йдеться у звіті «Гірхімпрому», потужність насипу становить до 6 метрів. По периметру земельної мідянки, яку виставлять на аукціон знаходяться огороджувальні дамби з суглинку, а до 70% площі забудови займають засолені відходи збагачення. Рекомендується видалення засолених грунтів, а суглинки огороджувальних дамб –використати для рекультивації та влаштування основи будівельного майданчика.

Як сказав на засіданні комісії Володимир Мельник, інвестор будівництва має замовити проект вивезення, вивезти засолені грунти, а після вивезення — відновити порушений борт кар’єру. Також для рекультивації майбутнього будівельного майданчика необхідно завозити суглинок. Загалом треба буде вивезти 100-120 тис. кубічних метрів відходів. Хвотосховища, як запевнив Володимир Мельник, можуть прийняти такий об’єм відходів і ситуація тут не погіршиться. 


26.08.2019 965
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2439
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1142
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1086
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2265
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3702
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2681 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

945

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

809

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

756

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

720
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10434
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1286
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5426
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1137
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2931
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1285
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

526
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

381 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

822
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

708
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

757