Написи з Telegram-каналами із продажу наркотиків у Франківську: де найбільше та як протидіють поширенню

В Івано-Франківську на фасадах будинків активно знищують написи, які пропагують наркоманію. Проте, проблема вживання наркотиків серед молоді залишається.

Як повідомив Фіртці заступник директора міського департаменту молодіжної політики та спорту Назарій Куземка, на фасадах будівель, справді, багато Telegram-адрес з продажу наркотиків і їхня кількість постійно збільшується, тому доводиться оперативно їх зафарбовувати.

"Ми вже проінспектували багато районів міста. І Пасічну, і Каскад, і центральні райони міста. Але, на жаль, написи продовжують масово з’являтися на фасадах будинків, магазинів та навіть на пам'ятках архітектури. Тому ми закликаємо мешканців міста долучатись до знищення написів з рекламою наркотиків та самостійно замальовувати їх. І що дивує та тішить: є чимала кількість написів, які вже зафарбували до нас. Тобто, люди вже обізнані та свідомі у цьому питанні", - каже Назарій Куземка.

Для протидії рекламі наркотиків використовують трафарети з патріотичним написом та намагаються замалювати рекламу наркотиків повністю або ж частково, але з втратою змісту.

"У соціальних мережах все частіше створюють чат-боти, які автоматично відповідають заготовленими відповідями, що відповідно ускладнює пошуки людини, яка модерує такий канал. Зокрема, найбільш поширені такі чати у месенджері Telegram. Одна з найбільш проблем те, що в одному місці ми такий напис замалювали, а в іншому місці він знову з'явився. Це така реакція тих, хто розуміє, що ми намагаємось протидіяти продажу наркотиків", - пояснює Куземка.

Він розповідає, що Telegram-торговці по-різному шифрують адреси своїх чатів. Наприклад, коли є напис із буквами "amf", то розуміємо, що йдеться про амфетамін, з напису "drugs" також очевидно, що мова про наркотики. Зазвичай усі ці написи розпочинаються із "@".

За словами посадовця, багато написів з адресами наркотиків зафіксували у районі Набережної. Але вистачає їх й у центральній частині Івано-Франківська. Найбільше ж написів про продаж наркотиків - біля закладів вищої освіти, рідше - біля шкіл. Зокрема, біля університету нафти і газу та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Тобто, найчастіше такі написи з'являються у місцях скупчення молоді. Окрім того, рясніють написами з реклами наркотиків вулиці Сабата, Шевченка, Грюнвальдська, Новгородська, Грушевського.

Боротись з онлайн-торговцями розпочали два роки тому. Вже провели з десяток вуличних акцій по виявленню та знищенню реклами наркотиків. Зокрема, цієї п'ятниці, 25 червня, планують чергову акцію у мікрорайоні "Бам". 

"Насправді активістів, які замальовують такі написи, недостатньо. Ми збираємось групою з 10-20 людей, а у місті живе понад 200 тисяч осіб. Так, ми співпрацюємо з поліцією, кіберполіцією, Центром соціальних служб, ювенальною превенцією, активістами. Адже важливим чинником у боротьбі з розповсюдження наркотиків є спільна робота. Але водночас, якщо кожен, хто бачитиме такий напис у своєму дворі, замалює його, то це вже стане великим кроком у протидії продажу наркотиків.

читайте також: Десять тисяч премії: у Франківську "полюватимуть" на графітників

Назарій Куземка наголошує, що є першопричина. Зокрема, внаслідок слабкого контролю з боку державних інституцій за контентом у соціальних мережах, такі канали вільно існують.

"А те, що ми замальовуємо написи з Telegram-каналами із продажу наркотиків - це вже наслідок того, як протистоять таким каналам", - додає він.

Посадовець зауважує, що необхідно наголошувати на відповідальності, яка передбачена за виготовлення, зберігання, придбання, перевезення та розповсюдження наркотичних засобів. 

Додамо, що у 2019 році  у Харківському національному університеті внутрішніх справ на базі факультету кіберполіції розробили чат-бот «StopDrugsBot», призначений блокувати інтернет-ресурси з продажу наркотиків.

Нагадаємо, в Івано-Франківську затримали молодого чоловіка з наркотиками.


Читайте також:

10 тисяч премії за спійманих вандалів. Як франківці у соцмережах реагують на заяву Марцінківа

Купив у Telegram: у Калуші в перехожого знайшли наркотики (ФОТО)

У Франківську на території ліцею чоловіки вживали наркотики (ФОТО)

Прикарпатські поліцейські затримали чоловіка, який збував наркотики та психотропи (ФОТО)

Вночі франківські патрульні знайшли наркотики у 24-річного хлопця (ФОТО)

У Франківську затримали крадіїв пального: у них знайшли наркотики (ФОТО)

 


24.06.2021 3484
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1616
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1703
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1689
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5000 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1999 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1388

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

263

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

581

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

752

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

871
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3507
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10077
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

716
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25960
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7580
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

771
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1273
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

225
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1103
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

716
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

948