Костел Петра і Павла розташований у Кам’янці-Подільському. У 1672 році місто захопили турецькі війська. В період їх панування був збудований мінарет. В костелі була влаштована головна міська мечеть
Тут варили турецьку каву і курили люльку. Принаймні, це дослідили археологи Кам'янця-Подільського. Приміщення було вишуканим, з великою кількістю кухонного начиння.
За чотири сотні років різноманітний кольоровий фарфор зберігся майже неушкодженим. Це друга кав’ярня кінця 17-того століття, розкопана у Кам'янці-Подільському, та найстаріша в Європі.
У цьому авторитетно запевняють археологи. І знаходилася вона на місці нинішнього перехрестя Польського ринку і Пятницької, інформує "Поділля-Центр".
Завсідниками першої європейськї кав'ярні, що у Кам'янці, були турки.
Павло Нечитайло, науковий керівник Кам’янець-Подільської архітектурної експедиції, зауважує: "Турки були великі майстри покурити тютюну і попити кави. Кав’ярні у них були, щось типу джентльменського соціального клубу. Вони сиділи там по 5-6 годин. Дуже багато курили тютюну і пили дуже багато кави і обговорювали різні справи".
Розкопки свідчать, що це приміщення повністю відповідало культурі епохи бароко: було вишуканим, з великою кількістю кухонного начиння. У тому числі – й з кольорового скла.