Найчистіші пляжі Європи: карта екологічного відпочинку

 

 

Список, в якому зібрані найчистіші пляжі Європи, опублікували Європейське агентство з навколишнього середовища і Європейська комісія. Якщо ви роздумуєте, куди поїхати відпочивати без віз у Європу, цей рейтинг стане вам у пригоді.

 

Зазначимо, 11 червня 2017 року запрацював безвізовий режим з ЄС для України. За першу добу без віз перетнули кордон близько 2 тисяч українців.

 

Загалом на території ЄС – понад 21 тисяча офіційно зареєстрованих пляжів. Під час складання рейтингу експерти враховували моря, озера і річки.

 

Найпривабливішими з точки зору екології виявилися прибережні води Люксембургу, Кіпру, Мальти, Греції та Австрії. Тут рівень чистоти пляжів сягає 95-100%.

 

Одне з улюблених місць відпочинку українців, хоча й не з дешевих – Хорватія – теж може похизуватися чистими пляжами. Тут рівень чистоти сягає 94%.

 

Також екологічні узбережжя є в Італії, Німеччині, Португалії, Іспанії та Литві.

 

Цікаво, що Болгарія, куди також полюбляють їздити українці, опинилися в останній п’ятірці за чистотою пляжів. Поряд з нею в аутсайдерах розмістилися Великобританія, Словаччина та Швейцарія (рівень чистоти – 61-65%). А найбрудніші в Європі пляжі – в Албанії. На думку комісії, тільки 37% місцевих пляжів придатні для купання.

 

 

Огляд найчистіших пляжів Європи

Мальта

Мальта, як і Кіпр, розміщена посеред Середземного моря. Площа усієї країни займає усього 316 квадратних кілометрів. Але тут ви зможете знайти все: колоритних мальтійців, рицарську історію, стародавню архітектуру, нехарактерну культуру і, звісно, морські курорти. Якщо ви їдете на Мальту вперше, то зупиніться або у Буджіббі, або на острові Гозо, чи у столиці, місті Валетта.

Найчистіші пляжі Європи: Мальта, пляж Айн-Туффіха
Найчистіші пляжі Європи – на Мальті (на фото: пляж Айн-Туффіха)

Кіпр

Кіпр, як і Мальта – острівна держава. Це така собі родзинка посеред моря. І, відповідно, уся країна – це суцільний курорт. Тут ви можете обрати будь що, і це обов'язково буде вдалою поїздкою.

Зверніть увагу на непопулярний напрямок – Нікосію. Це столиця Кіпру, але тут співіснують два народи: етнічні греки та турки. Тому ви можете зануритись одразу у дві різні культури.

Пляжі Кіпру – одні з найчистіших у Європі
Пляж Ніссі на Кіпрі – золотий пісок і шумні тусовки

Якщо ж історія цікавить трішки менше, ніж морський відпочинок, то їдьте у Лімассол, Айя-Напу, Ларнаку – це найвідоміші курорти Кіпру. До речі, Айя-Напа вважається аналогом Ібіци, тут можна пізнати усі цікавинки клубного кіпріотського життя.

Греція

До речі, у Греції ви можете поєднати приємне з корисним: і на морі полежати, і з культурою ознайомитись. Зверніть увагу на острів Санторіні! Вас вразять ці біленькі будиночки на тлі глибоко-синього кольору моря. До речі, сюди часто їздять святкувати весілля. Адже фото білої сукні нареченої на тлі таких романтичних краєвидів – це пам'ятка на все життя.

Відпочинок у Греції – одні з найчистіших пляжів Європи
Пляжі Європи: острів Міконос в Егейському морі

Пляжі Хорватії

Як не дивно, у Хорватії великий вибір морських курортів. Всі вони розміщені на берегах Адріатичного моря, того самого, яке омиває Італію. Але сюди варто їхати не тільки заради корисного повітря та оздоровлення. Поціновувачі історії та культури просто зобов'язані ознайомитись із сплетінням готики та ренесансу в Хорватії.

Пляжі Європи: фото найчистіших пляжів
Хорватські пляжі – одні з найчистіших у Європі

Привабливими тут також є термальні джерела. Вони є корисними для здоров'я. Якщо вам терміново треба привести свій організм до ладу, їдьте саме сюди: тут близько 20 джерел, а до того ще й лікувальна нафта (Нафталан). Не забувайте і про відомі хорватські озера – Плітвіцькі. Але бажаного єднання з природою, ймовірніше за все, отримати не вдасться, адже не тільки ви знаєте про неймовірну красу цих місцин. Там натовпи туристів...

Окрім материкової зони, у Хорватії є власні острови, які бувалі туристи відносять до must see. Всього цій країні належить 1145 островів, але особливо рекомендують звернути увагу на Істрію, Брач, Віс, Корчула і Хвар.

 

24 Канал


12.06.2017 6623 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

340
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1405
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2564 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3638
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2983
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2151

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

622

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

470

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1641

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1804
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

295
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

511
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

813
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4993
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

363
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

886
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10133
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

516
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

269
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

378
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

405
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

725