«Найгарніше українське село»: відомо, які населені пункти з Прикарпаття візьмуть участь у всеукраїнському конкурсі

До 20 вересня триває реєстрація у проєкті «Найгарніше українське село», ініціаторами якого є команда Made in Ukraine. Три села на Прикарпатті вже зареєстрували свою участь у конкурсі.

Про це повідомляє Фіртка.

Зокрема, йдеться про село Саджавка із кількістю населення 3 438 осіб, що входить до Коломийської ТГ. На території населеного пункту є Українська греко-католицька церква, православна церква, Саджавський ліцей Коломийської міської ради, дитячий садочок «Дударик», будинок культури та центр надання адміністративних послуг.

Крім того, готельно-ресторанний комплекс «Панський двір», заклад харчування «Колиба за селом», мінімаркет та продуктова база "Родзинка", продуктові магазини "Мрія", "Ольвія", "Центр", "У гуцула" та ще три будівельні.

Серед туристичних точок у селі:

  • пам'ятки (могили, хрести, каплиці присвячені УПА);
  • музей історії села Саджавка;
  • пам'ятна могила, присвячена визволителям України;
  • могила січовим стрільцям;
  • хрест, встановлений про заборону панщини та багато інших.

Саджавка розташована між Коломиєю, Буковелем та багатьма курортними карпатськими містами та селами. Через Саджавку проходить траса Міжнародного сполучення та протікає річка Прут. А також тягнеться один із хребтів карпатських гір — у селі цей хребет називають Діл.


Ще одне село, що розташоване на території Прикарпаття та візьме участь у конкурсі – Яблуниця, де проживає 1 986 місцевих жителів. Населений пункт підпорядкований Яблуницькій сільській раді у складі Яремчанської міської ради. На території Яблуниці розмістили 12 бугельних підйомників довжиною від 100 до 1000 м з трасами різного рівня складності й легким під'їздом до них, з яких вісім знаходяться в самому селі та два - на Яблуницькому перевалі, біля ресторану «Беркут».

Біля підйомників є місця, де можна перекусити, пункти прокату спорядження. Крім того, безліч готелів, гостинних дворів, віл, пансіонатів, відпочинкових комплексів, приватних садиб, ресторанів, барів та кафе.

Серед туристичних точок можна відвідати церкву Успіння Пресвятої Богородиці, пам`ятка XVIII ст., яка належить до будови 1895 р. та музей «Гуцульщина» і Карпатський ярмарок.

Яблуниця відрізняється від своїх гірських сусідів тим, що замість вулиць має груні, тобто ділянки. У селищі їх 11 і кожен має іншу назву, з якою пов’язана окрема історія чи легенда. 

Село розташоване на 960 м над рівнем моря і оточене горою Хом'як на півночі, Магурою на сході, вершинами Говерли та Петрос на півдні, Попадею та Довбушанкою на заході.


Крім того, на сайті Калуської міської ради повідомили, що село Пійло Калуського району також змагатиметься у конкурсі.

«Це проєкт про естетику, натхнення, нові подорожі та спогади. Саме з метою візуалізації самобутності села Пійло старостою Пійлівського старостинського округу Галиною Гелегою разом з головним спеціалістом загального відділу виконавчого комітету Калуської міської ради Мар’яною Думенко було подано аплікаційну форму для участі в конкурсі від команди Made in Ukraine», - йдеться в повідомленні.

З 25 вересня по 25 жовтня триватиме голосування.

З 1 по 15 листопада працюватиме професійне журі.

Оголошення результатів – 16 листопада.

Переможець отримає винагороду на розвиток своєї громади від команди та партнерів проєкту.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Наші освітяни – наша гордість: уряд збільшив премії переможцям та лауреатам конкурсу «Учитель року»


11.09.2021 Тіна Любчик 12784
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1290
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1017
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2031
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3512
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1310
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1295

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1612

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

462

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1103

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1273
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24229
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

477
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2640
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

567
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1477
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

650
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15345
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

458
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

532
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1324 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

592
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

503