Ювенальні поліцейські — це правоохоронці, які постійно працюють з дітьми, підтримують та допомагають їм.
Чи ведуть статистику зниклих безвісти дітей, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.
"Це у нас фактично головне завдання. Тому що один із пріоритетів — своєчасне реагування на повідомлення про зникнення дитини. Для нас кожне повідомлення про зникнення дитини є надзвичайною подією.
Тому реагуємо негайно. Також закликаємо всіх батьків негайно реагувати, якщо є підстави вважати, що з дитиною втрачений зв'язок або дитина не повернулася додому.
Якщо тривалий час місцеперебування дитини невідоме, то негайно потрібно телефонувати на лінію "102". Наше завдання та пріоритет, в тому, що чим швидше знаходимо дитину, тим менше шансів, що дитина стане жертвою злочину або іншого правопорушення.
На сьогодні до нас надійшло 238 повідомлень про зникнення дітей на території області. Це більше, ніж торік.
І хоч 238 повідомлень, але ми розшукували 276 дітей. Тобто, у нас були повідомлення, де одночасно п'ятеро дітей тікали. Бувало, що і двоє дітей тікали з дому, але реєстрували одне повідомлення.
Тому, 276 дітей розшукали, повернули батькам або ж у заклади соціального захисту", — каже Алла Бойчук.
Алла Бойчук додає, що не завжди повертають дітей, які втікають, додому.
"Спочатку встановлюють причини, чому дитина тікає. Якщо розуміємо, що причина у стосунках між батьками, у конфліктах у сім'ї, то для реабілітації, проведення діагностики і надання послуг дитині приймаємо рішення помістити її в медичний заклад або у центр соціально-психологічної реабілітації.
Є категорії дітей, які не можуть пояснити, чому тікають. Дитина йде з дому, може проводити час в колі знайомих, друзів, а батьки не знають про їхнє існування. Дитина не виходить на зв'язок, не телефонує, не зазначає своє місцеперебування, відповідно батьки за певний час звертаються до поліції для розшуку.
Є діти, які тікали із центру соціально-психологічної реабілітації. Певні обмеження, намагання вкласти їх в певні рамки і дотримання режиму дня, навчання, для дітей, яких вилучили із сімей, де немає правил поведінки, складні, тому вони тікають.
Діти спілкуються між собою. Тому іноді маємо повідомлення про зникнення одразу про декілька дітей. Ми з ними працюємо.
Стараємося співпрацювати із соціальною службою або з тими, де перебувають на обліку ці діти, для того, щоб їх роз'єднати, щоб не були в одному місці. Тому що це сприяє, що вони тікають. Серед них є неформальний лідер, який подає ідею "погуляти", і відповідно знаходяться ті, які підтримують. Бувало таке, що дітей знаходили в інших районах та навіть областях", — зауважила Алла Бойчук.
Більше читайте у матеріалі: «Дитяча наркоманія, розшуки неповнолітніх та випадки самогубств»: інтерв'ю з керівницею ювенальної превенції Івано-Франківщини Аллою Бойчук
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Загинули 78 людей: скільки аварій від початку року трапилось на Івано-Франківщині (ФОТО)
Шахрайство та аварії: які правопорушення найчастіше трапляються на Прикарпатті
Блокпости на Івано-Франківщині: як функціонують та наскільки ефективні