Надія на відпустку: як Європа готується приймати туристів

Чимало європейських країн із нетерпінням очікують на відкриття кордонів і відновлення туризму після першої хвилі епідемії.

Серед тих, для кого це питання економічного виживання, - Греція, інформує Фіртка з посиланням на ВВС Україна.

Як пише Financial Times, з липня країна знову прийматиме гостей. Тож зараз готелі, ресторани і пляжі активно готуються до роботи в нових умовах.

"Минулого року ми страждали від надлишку туристів і обговорювали, як можна це контролювати. Тепер у нас нуль туристів, але, принаймні, немає вірусу Covid-19. Головне питання - чи вдасться врятувати цей сезон", - цитує газета Антоніса Іліопулоса, президента Асоціації індустрії гостинності на острові Санторіні, який є одним із найпопулярніших серед туристів.

Як пише видання, ті, хто приїде на грецькі курорти цього літа, побачать дещо незвичну картину.

Лежаки і парасольки від сонця будуть розміщені за декілька метрів одні від інших, шведського столу не буде, а на кожному з сотень грецьких островів буде окреме приміщення для тих, кого в разі необхідності потрібно буде ізолювати від людей.

Андреас Андреадіс, керівний партнер великої компанії, що працює у галузі туризму, розповів газеті, що на пляжах їхніх готелів парасольки розставлять на відстані 10 метрів одна від одної.

"Дехто рекомендував п'ять метрів, але ми вирішили, що це занадто близько", - пояснив він.

Щоб готелі могли відчинитися, уряд Греції надає субсидії на податкові відрахування співробітників і дозволив протягом чотирьох місяців не сплачувати податки та кредити.

Але всі ці зусилля будуть марними, якщо до країни не повернуться туристи. Грецькі аеропорти відкриються для міжнародних рейсів вже у травні, але поки що незрозуміло, коли відновляться прямі рейси на найпопулярніші курорти.

"Без регулярних рейсів з Німеччини й Сполученого Королівства, які є основними постачальниками туристів на острови, Греція цього року може втратити 70% гостей", - пише Financial Times, посилаючись на операторів ринку.

Внутрішніх туристів недостатньо, аби покрити операційні витрати, особливо зважаючи на необхідність залишати частину території вільною від людей через правила соціальної дистанції.

14 днів карантину

На нові правила жаліються також в Іспанії.

Щоденна газета El Pais цитує віцепрезидента Асоціації готельного ринку Exceltur Хосе Луїса Зореди про те, що німецькі й британські туристи найімовірніше забронюють тури в інші країни, якщо Іспанія раз за разом продовжуватиме карантин.

А Хав'єр Гандара з Асоціації авіакомпаній закликав ЄС домовитися про загальні правила і попередив про шкоду від часом надмірних карантинних заходів.

"Запровадження обмежень не допомагає, і є ризик продовження карантину після скасування режиму надзвичайної ситуації. В такому разі наслідки будуть жахливі, адже ніхто не захоче приїхати в Іспанію, щоб застрягнути на 14 днів у готелі", - цитує його El Pais.

Німецька Frankfurter Allgemeine Zeitung звертає увагу на заяву авіаперевізника Lufthansa про відновлення рейсів на Майорку. Це оголошення "дає надію" німцям, але рішення іспанського уряду запровадити 14-денний карантин для всіх мандрівників з-за кордону кидає тінь на плани відпочинку на іспанських курортах, пише видання.

"Для відпочивальників це означає, що протягом 14 днів можна буде покидати готель чи апартаменти лише в разі крайньої потреби та з маскою на обличчі. Пляж і бари будуть прямо перед вами, але недоступні одразу", - пише Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Сезон врятувати не вдасться?

Французька газета Le Monde пише, що "в Брюсселі ніхто всерйоз не розраховує на те, що нинішній туристичний сезон вдасться врятувати".

"Уже зрозуміло, що зовнішні кордони ЄС залишаться зачиненими, що автоматично позбавляє 27 країн блоку 18% їхніх заробітків на туристах", - зазначає видання.

Самі французи, яким голова уряду пообіцяв, що вони зможуть поїхати у відпустку у Франції в липні і серпні, лише починають згадувати, що таке відпочинок поза домом.

Ці вихідні стануть першими для мільйонів французів після двомісячного карантину, коли можна буде легально поїхати на відстань до 100 кілометрів від дому, пише Le Figaro.

"Серфери, плавці, любителі піших прогулянок та прогулянок на катері зможуть повернутись до улюблених видів відпочинку в суботу за певних умов", - зауважує видання, нагадуючи, що забороненими залишаються масові зібрання людей і колективні заняття спортом.


16.05.2020 2471
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

656
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2260
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1995
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2019
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6049 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2302 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

176

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

990

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

992

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1246
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

473
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1934
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3828
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26347
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

423
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10337 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7878
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

429
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

270
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

429
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

511
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1442