Надія на відпустку: як Європа готується приймати туристів

Чимало європейських країн із нетерпінням очікують на відкриття кордонів і відновлення туризму після першої хвилі епідемії.

Серед тих, для кого це питання економічного виживання, - Греція, інформує Фіртка з посиланням на ВВС Україна.

Як пише Financial Times, з липня країна знову прийматиме гостей. Тож зараз готелі, ресторани і пляжі активно готуються до роботи в нових умовах.

"Минулого року ми страждали від надлишку туристів і обговорювали, як можна це контролювати. Тепер у нас нуль туристів, але, принаймні, немає вірусу Covid-19. Головне питання - чи вдасться врятувати цей сезон", - цитує газета Антоніса Іліопулоса, президента Асоціації індустрії гостинності на острові Санторіні, який є одним із найпопулярніших серед туристів.

Як пише видання, ті, хто приїде на грецькі курорти цього літа, побачать дещо незвичну картину.

Лежаки і парасольки від сонця будуть розміщені за декілька метрів одні від інших, шведського столу не буде, а на кожному з сотень грецьких островів буде окреме приміщення для тих, кого в разі необхідності потрібно буде ізолювати від людей.

Андреас Андреадіс, керівний партнер великої компанії, що працює у галузі туризму, розповів газеті, що на пляжах їхніх готелів парасольки розставлять на відстані 10 метрів одна від одної.

"Дехто рекомендував п'ять метрів, але ми вирішили, що це занадто близько", - пояснив він.

Щоб готелі могли відчинитися, уряд Греції надає субсидії на податкові відрахування співробітників і дозволив протягом чотирьох місяців не сплачувати податки та кредити.

Але всі ці зусилля будуть марними, якщо до країни не повернуться туристи. Грецькі аеропорти відкриються для міжнародних рейсів вже у травні, але поки що незрозуміло, коли відновляться прямі рейси на найпопулярніші курорти.

"Без регулярних рейсів з Німеччини й Сполученого Королівства, які є основними постачальниками туристів на острови, Греція цього року може втратити 70% гостей", - пише Financial Times, посилаючись на операторів ринку.

Внутрішніх туристів недостатньо, аби покрити операційні витрати, особливо зважаючи на необхідність залишати частину території вільною від людей через правила соціальної дистанції.

14 днів карантину

На нові правила жаліються також в Іспанії.

Щоденна газета El Pais цитує віцепрезидента Асоціації готельного ринку Exceltur Хосе Луїса Зореди про те, що німецькі й британські туристи найімовірніше забронюють тури в інші країни, якщо Іспанія раз за разом продовжуватиме карантин.

А Хав'єр Гандара з Асоціації авіакомпаній закликав ЄС домовитися про загальні правила і попередив про шкоду від часом надмірних карантинних заходів.

"Запровадження обмежень не допомагає, і є ризик продовження карантину після скасування режиму надзвичайної ситуації. В такому разі наслідки будуть жахливі, адже ніхто не захоче приїхати в Іспанію, щоб застрягнути на 14 днів у готелі", - цитує його El Pais.

Німецька Frankfurter Allgemeine Zeitung звертає увагу на заяву авіаперевізника Lufthansa про відновлення рейсів на Майорку. Це оголошення "дає надію" німцям, але рішення іспанського уряду запровадити 14-денний карантин для всіх мандрівників з-за кордону кидає тінь на плани відпочинку на іспанських курортах, пише видання.

"Для відпочивальників це означає, що протягом 14 днів можна буде покидати готель чи апартаменти лише в разі крайньої потреби та з маскою на обличчі. Пляж і бари будуть прямо перед вами, але недоступні одразу", - пише Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Сезон врятувати не вдасться?

Французька газета Le Monde пише, що "в Брюсселі ніхто всерйоз не розраховує на те, що нинішній туристичний сезон вдасться врятувати".

"Уже зрозуміло, що зовнішні кордони ЄС залишаться зачиненими, що автоматично позбавляє 27 країн блоку 18% їхніх заробітків на туристах", - зазначає видання.

Самі французи, яким голова уряду пообіцяв, що вони зможуть поїхати у відпустку у Франції в липні і серпні, лише починають згадувати, що таке відпочинок поза домом.

Ці вихідні стануть першими для мільйонів французів після двомісячного карантину, коли можна буде легально поїхати на відстань до 100 кілометрів від дому, пише Le Figaro.

"Серфери, плавці, любителі піших прогулянок та прогулянок на катері зможуть повернутись до улюблених видів відпочинку в суботу за певних умов", - зауважує видання, нагадуючи, що забороненими залишаються масові зібрання людей і колективні заняття спортом.


16.05.2020 2553
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1122
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

408
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14272 18
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1644
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

926
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6274

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

692

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1518

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1321

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1205
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

566
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

705
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1625
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

643
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

933
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5976
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13905
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

310
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

605
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

535
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

849 2