Під час засідання Спілки ректорів вишів МОН презентувало пропозиції щодо реформування системи вищої освіти. Так, посадовці оприлюднили орієнтовні критерії, відповідно до яких відбуватиметься об'єднання вишів.
Йдеться й про об'єднання Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника та Івано-Франківського національного медичного університету.
Про це вкотре під час відеозвернення розповів Руслан Марцінків, міський голова, передає Фіртка.
"На жаль, не вщухає ідея про об'єднання ПНУ та ІФНМУ. Знаю, що викликали виконуючого обов'язків ректора ІФНМУ. Ми, як місто, звернулися про недопущення об'єднання цих двох університетів.
Вважаю, що три університети міста є самодостатні. Деякі народні депутати говорили, що ця інформація - фейк, але днями знову бачимо заяву заступника міністра освіти і науки. Очевидно, буде жорстка бесіда і прохання.
Якщо ви проти цієї ідеї - підписуйтеся. Є Гугл-форма для тих, хто проти цього об'єднання. Треба, щоб нас було більше. Мені здається, що це точно не на часі", - прокоментував Марцінків.
За яким принципом планують об'єднувати виші
Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький окреслив два головні критерії, які впливатимуть на укрупнення ЗВО.
Відповідність кількості населення міста чи області
У містах, де проживає менше ніж 100 тисяч населення й працює один виш, його варто зберегти (мова йде про Острог, Глухів, Дрогобич, Ізмаїл, Ніжин, Кам'янське тощо). Адже ЗВО, за словами посадовця, тут є практично містоутворювальними закладами.
У містах, де мешкає від 100 до 350 тисяч громадян, варто утримувати не більше двох ЗВО (наприклад, Полтава, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернігів, Луцьк, Житомир, Суми).
У містах із кількістю мешканців більш як 350 тисяч можна формувати мережу ЗВО, що передбачає заклади трьох типів:
- навчальні інститути, які мають тісний зв'язок із роботодавцем;
- дослідницькі університети;
- міжгалузеві (світоглядні) або спеціалізовані (наприклад, музичні) академії.
У вишах (крім містоутворювальних і спеціалізованих академій) має бути не менше п'яти тисяч студентів денної форми навчання
"Наша ціль — середня кількість студентів в одному ЗВО України на рівні 10 тисяч. Зараз у закладах МОН середня кількість — 6 648.
Є й такі, у яких понад 25 тисяч студентів, але усереднена цифра надто низька, що негативно впливає на можливості вибору дисциплін студентами, і розпорошує цінний людський і матеріальний ресурс", — повідомив Винницький.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Гарантоване робоче місце та державний грант: що передбачає новий законопроєкт про вищу освіту