В Україні 12% опитаних дотримуються думки, що Церкві потрібно більше уваги приділяти різним видам допомоги членам громади, їхній підтримці.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна служба Центру Разумкова, пише Фіртка.
Ще 11% опитаних вважають, що Церкві варто більше уваги приділяти психологічній підтримці членів громади, 8% вказували на необхідність здійснення служб, проповідей рідною для них мовою.
Серед опитаних українців 7% вказали на необхідності більше уваги приділяти проблемам членів громади, 7% — більше уваги приділяти ознайомленню членів громади з основами релігійного вчення.
Ще 6% вказали на спрощення обрядовості, скорочення тривалості служіння, а 4% вказали на необхідність проведення зібрань, служінь у більш зручний час.
Водночас, ті респонденти, які відвідують релігійні служби, відповідаючи на питання, чи потрібно щось змінювати у діяльності релігійної громади, чиї релігійні служби, зібрання, служіння вони відвідують, переважно відповідають, що нічого не потрібно змінювати (59%).
Жителі Західного регіону частіше (70%), ніж загалом по масиву опитаних, вважають, що в діяльності релігійної громади нічого не потрібно змінювати.
Жителі Південного регіону — що потрібно більше уваги приділяти різним видам допомоги членам громади, їх підтримці (24%). Жителі Центрального регіону частіше вважають актуальною проблемою необхідність здійснення служби рідною для них мовою (13%).
Довідково: опитування методом face-to-face проводили у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві.
У Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.
Опитали 2 017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.