6-7 грудня з ініціативи Міністерства екології та природних ресурсів України у Калуші триває виїзне засідання міжвідомчої робочої групи з врегулювання питань знешкодження та утилізації небезпечних речовин, а також заборонених до використання отрутохімікатів. Робоча група має на меті вивчити ситуацію, що склалася на тамтешньому полігоні гексахлорбензолу і Домбровському кар’єрі - у межах виконання указу Президента України щодо визнання у 2010 році міста Калуша і прилеглої території зоною надзвичайної екологічної ситуації.
Засідання проходить під головуванням директора Департаменту екологічної безпеки, заступника голови робочої групи Олександра Соколова та першого заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації Василя Плавюка. Його учасниками є представники галузевих міністерств та відомств, державної екологічної інспекції в області, Держуправління ОНПС в області, а також науковці. Окрім Домбровського кар'єру та полігону з гексахлорбензолом представники міжвідомчої комісії відвідали зону просідання земної поверхні по вулиці Глібова.
«За три місяці маємо зробити чітке наукове обгрунтування по кожному з об'єктів, - зазначив Олександр Соколов. - Необхідно ліквідувати два основні небезпечні чинники: вивезти за межі Калуша і України весь гексахлорбензол й запобігти проникненню залишків токсичних речовин у водоносні горизонти».
За його словами, за останні півтора року з Калуша вивезли 16 тис. тонн гексахлорбензолу; на полігоні ще залишилося 12,5-13 тисяч тонн.
"Бажано «пробити» фінансування і у наступному році завершити ці роботи, адже з цим об’єктом не варто зволікати, - наголосив урядовець. – По суті, цей об’єм робіт технічно можна витягнути за два місяці».
Олександр Соколов також повідомив, що на наступний рік у проекті держбюджету уже передбачено «як мінімум 115 млн. грн. на вивезення гексахлорбензолу з Калуша».
За словами першого заступника голови ОДА Василя Плавюка, Івано-Франківська обласна державна адміністрація «вирішення проблем Домбровського кар’єру і Калуша в цілому пов’язує з відновленням виробництва калійних добрив». Мовляв, на це спрямовано підписаний меморандум з китайськими інвесторами, а також ведуться переговори з французами.
Щодо гексахлорбензолу, то, як уточнив Василь Плавюк, у поточному році на його вивезення уряд виділив 265 мільйонів гривень; щоб позбутися решти, потрібні ще 70 мільйонів, які область очікує до кінця грудня.
За підсумками роботи комісії заплановано підготувати пропозиції для розробки відповідних науково обґрунтованих поетапних планів вирішення усіх екологічних проблем міста Калуша.