На відпочинок у зимових Карпатах доведеться добряче розщедритись

 

У місті зимою ще навіть не пахне. Потайки багато з нас мріє про сніг і гори. Хтось хоче цьогоріч вперше стати на лижі, а хтось продовжити традиційні вилазки в засніжені Карпати. Мрії мріями, але в Україні вартість активного відпочинку кусається. «Відомості» вирішили дослідити, скільки гривень доведеться витрусити з гаманців любителям гірськолижних пригод у цьому сезоні.

 

Почнемо з інформації для лінивих, які без зайвої мороки воліють подорожувати з туристичними компаніями. Більшість турагентств свої зимові подорожі прив’язують до гірськолижного відпочинку на курорті «Буковель».

 

В одному з турагентств Луцька нам розповіли, що ціни дещо піднялись у порівнянні з минулим роком. Тут пропонують дводенний відпочинок у Карпатах із виїздом на «Буковель» за 415 гривень з носа.

 

— У цю суму входить перевезення автобусом, страхування, проживання. Своїх клієнтів поселяємо в одному з населених пунктів Прикарпаття. Зазвичай це Ворохта, Яремча або ж Татарів. Проживають групи наших подорожуючих у готелях чи котеджах у комфортабельних номерах зі всіма зручностями. За бажанням група може відвідати водоспад Пробій у Яремчі і сувенірний ринок, — повідує працівниця агентства Олена.

 

Трансфер до «Буковелю» також включений в ціну. За оренду спорядження та користування підйомниками кожен платить сам.

 

Так, на «Буковелі» оренда лижного комплекту (лижі, палиці, черевики) на один день коштуватиме від 70 до 210 гривень — у будні та від 80 до 260 гривень — у вихідні. Сноуборд обійдеться від 70 до 115 гривень у будні, 95-170 — у вихідні. Цьогоріч обов’язково брати ще й шолом, однак при оренді повного комплекту його дають безкоштовно, в іншому випадку— 25 гривень.

 

Ціни на користування підйомниками дещо підвищились порівняно з минулим роком. Так, одноразовий підйом коштує 27 гривень, у вихідні — 36. Абонемент на підйомник на півдня — 168 гривень, у вихідні — 204 гривні, на цілий день — 287 гривень та 336 гривень відповідно. Якщо встигнути придбати «квиток» до 9 ранку, то діє знижка 30% у будні дні та 20% — у вихідні.

 

Звісно, спланувати свій відпочинок можна і без участі туркомпанії. Якщо не має власного авто, діставатися до гір можна потягом чи автобусом. Щодня з Луцька о 18.20 виїжджає потяг «Ковель-Чернівці». Як розповідають бувалі лижники, їхати потрібно до Івано-Франківська, а там пересідати у дизель «Івано-Франківськ — Рахів». Маршрут цього потяга пролягає через Яремчу, Микуличин, Татарів, Ворохту. Ці населені пункти досить популярні серед охочих покататись на лижах у «Буковелі». Тут для туристів пропонують досить широкий вибір помешкань: від оренди кімнати в хаті разом із господарями до віп-котеджів. Так, залежно від умов можна зняти житло від 70 гривень з особи за добу. «Відомості» поспілкувались із власником садиби у селі Татарів. Тут пропонують двомісні кімнати в котеджі за 250-300 гривень на добу.

 

— У номері є два односпальні ліжка, телевізор, санвузол, — розповідає власниця котеджу. — Додатково можна замовити сніданок — 15 гривень, обід — від 30 гривень, вечерю — від 25 гривень.

 

Від Татарова до «Буковелю» 12 кілометрів. Якщо ви приїхали не автівкою, то місцеві пропонують трансфер до гірськолижного курорту в середньому за 100 гривень в одну сторону.

 

Багато хто не бажає їхати у розрекламований «Буковель» і зупиняється на Львівщині у селищі Славське. Ціни на проживання тут приблизно такі ж, як і на Прикарпатті. Власник однієї садиби пан Ігор розповів, що проживання для однієї людини у двомісному номері у них вартує 80 гривень, ще за 80 можна отримати дворазове харчування. Санвузол — один на чотири кімнати.

 

У Славському кілька гірськолижних трас. Підйомники переважно бугельні, крісельних лише два. Та всі, хто побував тут, відзначають, що якість славських трас далеко не найкраща.

 

— Гірськолижні траси Славського — це просто жах, — ділиться одна лижниця, — на своєму шляху ви натрапите і на коріння, і на горби. Тішить хіба те, що вартість абонементів на підйомники порівняно невисока.

 

Ми з’ясували, що у будні денний абонемент вартуватиме 130 гривень з дорослого та 70 гривень з дитини, у вихідні — 180 та 100 гривень відповідно.

 

Дістатись у Славське можна, попередньо приїхавши до Львова, а звідти рухатись приміським поїздом. Перший із них відправляється о сьомій ранку, згодом є ще три.

 

Наступний варіант — закарпатський курорт Драгобрат. Це найвисокогорніша лижна база, розташована в районі гірського масиву Близниця, за 10 кілометрів від села Ясень. Проживання в готелі однойменної туристичної бази обійдеться від 260 гривень із особи в тримісному номері з усіма зручностями. Оренда лиж — 20-50 гривень для дітей та 50-70 для дорослих. Сноуборд обійдеться у 100 гривень на день. Загальна протяжність спусків на Драгобраті — 10 кілометрів. Більшість підйомників бугельні. Вартість одного підйому коштує 15 гривень, 20 підйомів — 160-180 гривень, 50 підйомів — 350-400.

 

Поруч із базою є чимало інших відпочинкових комплексів. В одному з них вартість двомісного номера становить 240-300 гривень, при цьому санвузол один на три номери. Двомісний з усіма зручностями обійдеться у 360 гривень. У ціну включене дворазове харчування. Поруч з комплексом є два підйомники та кілька трас різної складності. Вартість абонементу на день — 150 гривень.

 

Дістатись на Драгобрат можна, доїхавши до села Ясень із Івано-Франківська тим же дизелем «Івано-Франківськ — Рахів». Далі, як кажуть місцеві, до самої полонини можна дістатись лише потужним позашляховиком, бо стан дороги не тішить. Також можна скористатись місцевим «таксі» — УАЗик або ГАЗ-66, яке коштує 180-200 гривень.

 

Отож, куди їхати — обирати вам. Та що б ви не обрали, розщедритись таки доведеться. Зимові Карпати — забаганка не з дешевих, а якщо надумали підкорювати гори в новорічні свята, то грошей до гаманця потрібно покласти вдвічі більше.

 

Відомості-UA.com


16.12.2011 2286 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3466
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1302
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1214
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2431
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3846
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2887 9

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

231

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1073

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

923

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

867
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

167
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10547
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

174
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

484
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5552
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1270
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

670
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

485 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

919
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

804
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

860