На відпочинок у зимових Карпатах доведеться добряче розщедритись

 

У місті зимою ще навіть не пахне. Потайки багато з нас мріє про сніг і гори. Хтось хоче цьогоріч вперше стати на лижі, а хтось продовжити традиційні вилазки в засніжені Карпати. Мрії мріями, але в Україні вартість активного відпочинку кусається. «Відомості» вирішили дослідити, скільки гривень доведеться витрусити з гаманців любителям гірськолижних пригод у цьому сезоні.

 

Почнемо з інформації для лінивих, які без зайвої мороки воліють подорожувати з туристичними компаніями. Більшість турагентств свої зимові подорожі прив’язують до гірськолижного відпочинку на курорті «Буковель».

 

В одному з турагентств Луцька нам розповіли, що ціни дещо піднялись у порівнянні з минулим роком. Тут пропонують дводенний відпочинок у Карпатах із виїздом на «Буковель» за 415 гривень з носа.

 

— У цю суму входить перевезення автобусом, страхування, проживання. Своїх клієнтів поселяємо в одному з населених пунктів Прикарпаття. Зазвичай це Ворохта, Яремча або ж Татарів. Проживають групи наших подорожуючих у готелях чи котеджах у комфортабельних номерах зі всіма зручностями. За бажанням група може відвідати водоспад Пробій у Яремчі і сувенірний ринок, — повідує працівниця агентства Олена.

 

Трансфер до «Буковелю» також включений в ціну. За оренду спорядження та користування підйомниками кожен платить сам.

 

Так, на «Буковелі» оренда лижного комплекту (лижі, палиці, черевики) на один день коштуватиме від 70 до 210 гривень — у будні та від 80 до 260 гривень — у вихідні. Сноуборд обійдеться від 70 до 115 гривень у будні, 95-170 — у вихідні. Цьогоріч обов’язково брати ще й шолом, однак при оренді повного комплекту його дають безкоштовно, в іншому випадку— 25 гривень.

 

Ціни на користування підйомниками дещо підвищились порівняно з минулим роком. Так, одноразовий підйом коштує 27 гривень, у вихідні — 36. Абонемент на підйомник на півдня — 168 гривень, у вихідні — 204 гривні, на цілий день — 287 гривень та 336 гривень відповідно. Якщо встигнути придбати «квиток» до 9 ранку, то діє знижка 30% у будні дні та 20% — у вихідні.

 

Звісно, спланувати свій відпочинок можна і без участі туркомпанії. Якщо не має власного авто, діставатися до гір можна потягом чи автобусом. Щодня з Луцька о 18.20 виїжджає потяг «Ковель-Чернівці». Як розповідають бувалі лижники, їхати потрібно до Івано-Франківська, а там пересідати у дизель «Івано-Франківськ — Рахів». Маршрут цього потяга пролягає через Яремчу, Микуличин, Татарів, Ворохту. Ці населені пункти досить популярні серед охочих покататись на лижах у «Буковелі». Тут для туристів пропонують досить широкий вибір помешкань: від оренди кімнати в хаті разом із господарями до віп-котеджів. Так, залежно від умов можна зняти житло від 70 гривень з особи за добу. «Відомості» поспілкувались із власником садиби у селі Татарів. Тут пропонують двомісні кімнати в котеджі за 250-300 гривень на добу.

 

— У номері є два односпальні ліжка, телевізор, санвузол, — розповідає власниця котеджу. — Додатково можна замовити сніданок — 15 гривень, обід — від 30 гривень, вечерю — від 25 гривень.

 

Від Татарова до «Буковелю» 12 кілометрів. Якщо ви приїхали не автівкою, то місцеві пропонують трансфер до гірськолижного курорту в середньому за 100 гривень в одну сторону.

 

Багато хто не бажає їхати у розрекламований «Буковель» і зупиняється на Львівщині у селищі Славське. Ціни на проживання тут приблизно такі ж, як і на Прикарпатті. Власник однієї садиби пан Ігор розповів, що проживання для однієї людини у двомісному номері у них вартує 80 гривень, ще за 80 можна отримати дворазове харчування. Санвузол — один на чотири кімнати.

 

У Славському кілька гірськолижних трас. Підйомники переважно бугельні, крісельних лише два. Та всі, хто побував тут, відзначають, що якість славських трас далеко не найкраща.

 

— Гірськолижні траси Славського — це просто жах, — ділиться одна лижниця, — на своєму шляху ви натрапите і на коріння, і на горби. Тішить хіба те, що вартість абонементів на підйомники порівняно невисока.

 

Ми з’ясували, що у будні денний абонемент вартуватиме 130 гривень з дорослого та 70 гривень з дитини, у вихідні — 180 та 100 гривень відповідно.

 

Дістатись у Славське можна, попередньо приїхавши до Львова, а звідти рухатись приміським поїздом. Перший із них відправляється о сьомій ранку, згодом є ще три.

 

Наступний варіант — закарпатський курорт Драгобрат. Це найвисокогорніша лижна база, розташована в районі гірського масиву Близниця, за 10 кілометрів від села Ясень. Проживання в готелі однойменної туристичної бази обійдеться від 260 гривень із особи в тримісному номері з усіма зручностями. Оренда лиж — 20-50 гривень для дітей та 50-70 для дорослих. Сноуборд обійдеться у 100 гривень на день. Загальна протяжність спусків на Драгобраті — 10 кілометрів. Більшість підйомників бугельні. Вартість одного підйому коштує 15 гривень, 20 підйомів — 160-180 гривень, 50 підйомів — 350-400.

 

Поруч із базою є чимало інших відпочинкових комплексів. В одному з них вартість двомісного номера становить 240-300 гривень, при цьому санвузол один на три номери. Двомісний з усіма зручностями обійдеться у 360 гривень. У ціну включене дворазове харчування. Поруч з комплексом є два підйомники та кілька трас різної складності. Вартість абонементу на день — 150 гривень.

 

Дістатись на Драгобрат можна, доїхавши до села Ясень із Івано-Франківська тим же дизелем «Івано-Франківськ — Рахів». Далі, як кажуть місцеві, до самої полонини можна дістатись лише потужним позашляховиком, бо стан дороги не тішить. Також можна скористатись місцевим «таксі» — УАЗик або ГАЗ-66, яке коштує 180-200 гривень.

 

Отож, куди їхати — обирати вам. Та що б ви не обрали, розщедритись таки доведеться. Зимові Карпати — забаганка не з дешевих, а якщо надумали підкорювати гори в новорічні свята, то грошей до гаманця потрібно покласти вдвічі більше.

 

Відомості-UA.com


16.12.2011 2164 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

977
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2396
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2049
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2080
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6324 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2373 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

241

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1062

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1047

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1313
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

530
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1987
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26423
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

481
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10390 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7931
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

475
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

334
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

481
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

558
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1503