На утримання озер в Івано-Франківську потрібно 250 тисяч на рік. Грошей немає

 

/data/blog/37904/0a8b2b34d852774df04f5ea6f80d6af3.jpg

 

Щороку шестигектарне озеро в мікрорайоні Пасічна – улюблене місце відпочинку для сотень іванофранківців - міліє і заростає осокою. Що відбувається з цією рукотворною водоймою? Про це розпитуєм директора комунальної організації «Парк культури і відпочинку ім.Т.Г.Шевченка», яке, власне, й має опікуватися цим водним плесом, Володимира Ротару.

 

- Багатьох мешканців міста турбує стан озера. Рівень води у ньому щороку знижується. Вас звинувачують у тому, що підприємство не рятує водойму. Це справді так?

 

- Так можуть говорити лише ті, хто не знає справжньої ситуації. А правда у тому, що гідроспоруди озера неодноразово оглядали фахівці-гідротехніки. Вони встановили, що його обміління пов’язане з поглибленням русла річки Бистриці Солотвинської, яка протікає поруч. Повені і паводки вимивають з русла річки гравій, понижуючи її дно, і вода з озера, за прикладом сполучених посудин, перетікає у річку. Через це рівень водної поверхні озера опускається. Додайте до цього ще й ту важливу обставину, що вода до озера майже не поступає. Водойма штучна. Раніше її живили водні потоки з річки, котрі поступали через спеціально збудовані водозабірні споруди, але час і відсутність догляду через безгрошів’я повністю зруйнували їх. На даний час два водозабори зруйновані повністю і вода в озеро не поступає. Ми знаємо ці проблеми і звернулися до спеціалістів за допомогою. Вони розробили відповідну проектно-кошторисну документацію. Так ось, щоб врятувати улюблене місце відпочинку іванофранківців і наповнити озеро водою, потрібно здійснити цілий комплекс спеціальних заходів, загальна вартість яких становить близько семи мільйонів гривень. Так що ті гарячі голови, котрі звинувачують наше підприємство у небажанні врятувати озеро, на мою думку, вводять в оману територіальну громаду і керівництво міста.

 

- Тоді яка ж організація утримує та експлуатує гідроспоруди озера? Хіба не Ваше підприємство?

 

- Відповідно до рішення сьомої сесії Івано-Франківської міської ради від 3 серпня 2006 року «Про припинення діяльності комунального підприємства «Івано-Франківський дендрологічний гідропарк»» функції з експлуатації та підтримки у належному робочому стані гідроспоруд декількох міських озер, в тому числі і у Пасічній, передали комунальному підприємству «Івано-Франківськводоекотехпром». Однак протягом шести років «Івано-Франківськводоекотехпром» нічого не робить, щоб виконати це рішення. На наші неодноразові письмові та усні звернення з приводу того, щоб утримувати гідроспоруди у належному стані, вони не реагують, мотивуючи це тим, що кошти на такі роботи міський бюджет їм не виділяє. Фактично поточне обслуговування гідроспоруд та очищення водного плеса від сміття проводить наше підприємство винятково своїми силами і за власні кошти.  Ми підрахували, що на утримання озер, які закріплені за нами, потрібно, як мінімум, 250 тисяч гривень на рік. І це лише на заробітну плату обслуговуючого персоналу – десятьох операторів гідроспоруд, одного інженерно-технічного працівника. Міський бюджет на оплату праці обслуговуючого персоналу таких коштів не надає.  Незважаючи на це, ми намагаємося рятувати водні плеса міста загальною площею сорок гектарів власними силами: облаштували береги, прибираємо сміття. Ми розробили, а сесія міської ради ще п’ять років тому затвердила, програму розвитку озер Івано-Франківська. Проте досі на ці цілі місто не виділило жодної копійки. Я ж не чарівник і не власник банку, а тому не можу махнути рукою і наповнити всі міські водойми по самі вінця…

 

 

Читайте також:

Володимир Ротару: Міського голову хтось дезінформує. Комусь дуже хочеться посісти моє місце


12.07.2013 550 4
Коментарі (4)

олег 2013.07.12, 08:45
тепер все зрозуміло, а то наробили крику як проведення івана купала мішало мешканцям що мер місця не знаходив, а тепер засипимо забудуємо і дамо В. Ротару нагороду за сумлінну працю. молодці хлопці будуємо УКРАЇНУ
олег 2013.07.12, 08:56
я лишень одного не розумію чому та влада "комуністична" ,будувала колгоспи заводи школи дороги лікарні озера стадіони і була погана, а ця влада "демократична" все це зруйнувала нічого не робить і гарна, хтось з розумних може це пояснити
Місьо 2013.07.12, 13:57
Олежку, пояснюю тобі на пальцях: Якщо я вивезу в сибір мільйонів п"ять людей, дам їм у руки лопати і кайло, і скажу їм де і що копати-будувати, то зможу на зекономлені за рахунок дармової робочої сили побудувати дороги і школи і декілька озер. Якщо я заберу в жителів села паспорти і замість оплати праці буду давати їм мішок картоплі то зможу забезпечити продуктами країну. Я якщо ще повистрілювати через кожного третього пенсіонерів - то з наповненням пенсійного також не буде проблем. Годиться тобі така "хороша" влада чи ні? Якщо годиться - то вдягай фуфайку і марш з лопатов до роботи!
Франківець 2013.07.12, 17:40
7 000 000 грн. на ремонт гідротехнічних споруд? ПОВНИЙ АБСУРД!!! В. Ротару мислить глобально, чим більша сума , тим більше можна буде вкрасти!!! Банально озеро треба спустити та почистити. це треба робити хочаб раз на три роки і все буде гаразд, А ТАК БАНАЛЬНА БЕЗГОСПОДАРНІСТЬ!!!
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

511
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1869
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33304
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2205
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2939
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4964 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

313

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1074

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

688

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

908
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

173
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

492
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

570 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1033
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

887
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

981
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

751
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30128 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

751
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3728
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

407
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

448