Щороку шестигектарне озеро в мікрорайоні Пасічна – улюблене місце відпочинку для сотень іванофранківців - міліє і заростає осокою. Що відбувається з цією рукотворною водоймою? Про це розпитуєм директора комунальної організації «Парк культури і відпочинку ім.Т.Г.Шевченка», яке, власне, й має опікуватися цим водним плесом, Володимира Ротару.
- Багатьох мешканців міста турбує стан озера. Рівень води у ньому щороку знижується. Вас звинувачують у тому, що підприємство не рятує водойму. Це справді так?
- Так можуть говорити лише ті, хто не знає справжньої ситуації. А правда у тому, що гідроспоруди озера неодноразово оглядали фахівці-гідротехніки. Вони встановили, що його обміління пов’язане з поглибленням русла річки Бистриці Солотвинської, яка протікає поруч. Повені і паводки вимивають з русла річки гравій, понижуючи її дно, і вода з озера, за прикладом сполучених посудин, перетікає у річку. Через це рівень водної поверхні озера опускається. Додайте до цього ще й ту важливу обставину, що вода до озера майже не поступає. Водойма штучна. Раніше її живили водні потоки з річки, котрі поступали через спеціально збудовані водозабірні споруди, але час і відсутність догляду через безгрошів’я повністю зруйнували їх. На даний час два водозабори зруйновані повністю і вода в озеро не поступає. Ми знаємо ці проблеми і звернулися до спеціалістів за допомогою. Вони розробили відповідну проектно-кошторисну документацію. Так ось, щоб врятувати улюблене місце відпочинку іванофранківців і наповнити озеро водою, потрібно здійснити цілий комплекс спеціальних заходів, загальна вартість яких становить близько семи мільйонів гривень. Так що ті гарячі голови, котрі звинувачують наше підприємство у небажанні врятувати озеро, на мою думку, вводять в оману територіальну громаду і керівництво міста.
- Тоді яка ж організація утримує та експлуатує гідроспоруди озера? Хіба не Ваше підприємство?
- Відповідно до рішення сьомої сесії Івано-Франківської міської ради від 3 серпня 2006 року «Про припинення діяльності комунального підприємства «Івано-Франківський дендрологічний гідропарк»» функції з експлуатації та підтримки у належному робочому стані гідроспоруд декількох міських озер, в тому числі і у Пасічній, передали комунальному підприємству «Івано-Франківськводоекотехпром». Однак протягом шести років «Івано-Франківськводоекотехпром» нічого не робить, щоб виконати це рішення. На наші неодноразові письмові та усні звернення з приводу того, щоб утримувати гідроспоруди у належному стані, вони не реагують, мотивуючи це тим, що кошти на такі роботи міський бюджет їм не виділяє. Фактично поточне обслуговування гідроспоруд та очищення водного плеса від сміття проводить наше підприємство винятково своїми силами і за власні кошти. Ми підрахували, що на утримання озер, які закріплені за нами, потрібно, як мінімум, 250 тисяч гривень на рік. І це лише на заробітну плату обслуговуючого персоналу – десятьох операторів гідроспоруд, одного інженерно-технічного працівника. Міський бюджет на оплату праці обслуговуючого персоналу таких коштів не надає. Незважаючи на це, ми намагаємося рятувати водні плеса міста загальною площею сорок гектарів власними силами: облаштували береги, прибираємо сміття. Ми розробили, а сесія міської ради ще п’ять років тому затвердила, програму розвитку озер Івано-Франківська. Проте досі на ці цілі місто не виділило жодної копійки. Я ж не чарівник і не власник банку, а тому не можу махнути рукою і наповнити всі міські водойми по самі вінця…
Читайте також:
Володимир Ротару: Міського голову хтось дезінформує. Комусь дуже хочеться посісти моє місце