В селі Олеша на Тлумаччині, розпочав функціонувати новий водопровід а в Золотій липі оновили і запустили міні-ГЕС.
Особливо нестачу води мешканці Олеші відчули цьогоріч влітку під час спеки та посухи. «Тоді і як зараз, – розповідає жителька Олеші пані Євдокія.– людям з різних кінців села доводилося брати воду лише з однієї криниці біля якої збиралися черги бо там найшвидше прибувала чиста вода. То ж доводилося носити воду коромислами, возити тачками чи кіньми».
Зараз в Олеші від артезіанської свердловини глибиною 97 метрів через кілометровий водогін воду підведено до вулиць Шевченка та Анішевської.
«В Івно-Франківській області ще майже десяток таких сіл, які конче потребують зведення подібних водопроводів, – пояснює заступник голови Івано-Франківської ОДА Руслан Гусак. – Змонтований в селі Олеша водогін, першу чергу якого запущено сьогодні і яка забезпечить водою 60 відсотків мешканців села, має протяжність майже дев’ять кілометрів. Кошторисна вартість проекту всього водогону 4,5 мільйони гривень. З державного бюджету виділено 2 мільйони 100 гривень на запуск першої черги. Наступного року буде продовжено роботи по підведенню води до всього населеного пункту в якому мешкає приблизно дві тисячі мешканців. Також до кінця цього року новий водопровід відкриють у селищі Верховина та станцію пом’якшення води в Тлумачі, Городенці та Рогатині».
А в тлумацькому селі Золота Липа запустили відновлену малу гідроелектростанцію, яка працювала тут в 50-70-х роках минулого століття. На закупівлю відповідного обладнання, ремонт та запуск міні-гес інвестори витратили майже 10 мільйонів гривень.
Потужність нової станції 320 кВт, що дозволить зекономити 1000 тон умовного палива, що еквівалентно близько 1500 тонам вугілля або 865 тисячам кубічних метрів газу.
Електроенергія від Золотолипівської міні-гес поступатиме в загальнодержавну енергетичну систему та її будівництво захистить місцевість від повеней, адже при цьому було зведено потужні берегоукріплення.