На Тисмениччині відкрили перший підрозділ добровільної пожежної команди (ФОТО)

У п’ятницю, 10 травня, у селі Липівка Тисменицької громади відбулося урочисте відкриття підрозділу добровільної пожежної команди.

Це перший підрозділ ДПК на Тисмениччині та вже 17-й на Прикарпатті, пише Фіртка.

Відтепер безпеку та спокій мешканців Липівки та навколишніх сіл гарантуватимуть вісім пожежників-добровольців. Автомобіль марки «Mersedes» для новоствореної пожежної команди Тисменицька громада отримала від партнерів з німецького міста Леверкузен.

Захід з нагоди відкриття ДПК розпочали із хвилини мовчання за полеглими Героями, а також покладання квітів до анотаційних дощок Назарію Ділеті та Володимиру Переклиті. 

Благословив захід на добрий початок отець Василь Фіголь.

«Надзвичайно приємно, що добровільну пожежну дружину відкрили саме у Липівці, адже поряд з покращення безпеки наших жителів, ця подія має перспективне стратегічне значення для розвитку населеного пункту. 

І це не тільки питання благоустрою території школи, біля якої розміщуватиметься база пожежників, але й залучення до питань безпеки дітей, можливість деверсифікації функцій пожежної дружини.

Організація зможе залучати фінансові ресурси, проводити навчання, комунікувати з подібними структувати в Україні та Європі, де такий рух дуже поширений. Відповідно це дасть поштовх розвитку інших, не менш важливих для нашого села, галузей життя та побуту його мешканців», - зауважив Ігор Угриновський, депутат Тисменицької ОТГ та мешканець с. Липівка.

За словами історика, також місцевого мешканця, Ігоря Любчика, Липівка (колись Ляцьке-Шляхетське) - одне з найдавніших сіл на Тисмениччині.

«Цілими поколіннями липівчани зберігали унікальну історико-культурну спадщину села, яка багатить не тільки нашу громаду, а й є візитівкою всього Прикарпаття. 

Хочу згадати нашу понад трьохсотлітню монастирську церкву, римо-католицький костел, німецьку деревʼяну кірху і, напевно, найбільший спадок липівчан - Липівську чудотворну ікону.

Однією із особливостей історії нашого села був його багатонаціональний характер. Його історію українці творили спільно з поляками, німцями і євреями. У цій багатоетнічності виділяється історія співжиття українців і поляків. Тому сьогоднішня урочистість є не випадковою у нашому селі і вона має дуже показову передісторію.

Зокрема у 1935 р. з ініціативи поляків у селі заснували «Товариство добровільної пожежної охорони», головою якого був Болеслав Бучек. Його членами були 15 добровольців. Тому сьогоднішня подія є добрим прикладом відродження закладених традицій 90 років тому.

Тоді, як і сьогодні, до цієї ініціативи особливо доклалися поляки. На жаль, товариство діяло тільки 4 роки, бо наступив трагічний 1939 р., коли у всій своїй жорстокості наш східний сусід тоді, як і сьогодні, нищив усі добре напрацьовані справи.

Віримо, що цього разу ЗСУ не дозволять ліквідувати добру справу, яка буде служити поколінням», - наголосив історик.

На завершення заходу військовослужбовець Олександр Гордієнко виконав пісню «Тривожна весна» у супроводі дитячого танцювального колективу «Водограй».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Залучили 35 рятувальників та 10 спецавтомобілів: на Прикарпатті ліквідували пожежу готелю (ФОТО/ВІДЕО)

В Івано-Франківську під час пожежі загинула жінка

Фотогалерея


11.05.2024 Тіна Любчик 1029
Коментарі ()

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

504
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

842
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1164 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2614
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1962
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2199

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

268

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

400

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1345

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1324
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1058
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

874
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14733
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

759
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10535
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6252
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

775
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

871
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3018
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

729
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

792
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

692