На Тисмениччині відкрили перший підрозділ добровільної пожежної команди (ФОТО)

У п’ятницю, 10 травня, у селі Липівка Тисменицької громади відбулося урочисте відкриття підрозділу добровільної пожежної команди.

Це перший підрозділ ДПК на Тисмениччині та вже 17-й на Прикарпатті, пише Фіртка.

Відтепер безпеку та спокій мешканців Липівки та навколишніх сіл гарантуватимуть вісім пожежників-добровольців. Автомобіль марки «Mersedes» для новоствореної пожежної команди Тисменицька громада отримала від партнерів з німецького міста Леверкузен.

Захід з нагоди відкриття ДПК розпочали із хвилини мовчання за полеглими Героями, а також покладання квітів до анотаційних дощок Назарію Ділеті та Володимиру Переклиті. 

Благословив захід на добрий початок отець Василь Фіголь.

«Надзвичайно приємно, що добровільну пожежну дружину відкрили саме у Липівці, адже поряд з покращення безпеки наших жителів, ця подія має перспективне стратегічне значення для розвитку населеного пункту. 

І це не тільки питання благоустрою території школи, біля якої розміщуватиметься база пожежників, але й залучення до питань безпеки дітей, можливість деверсифікації функцій пожежної дружини.

Організація зможе залучати фінансові ресурси, проводити навчання, комунікувати з подібними структувати в Україні та Європі, де такий рух дуже поширений. Відповідно це дасть поштовх розвитку інших, не менш важливих для нашого села, галузей життя та побуту його мешканців», - зауважив Ігор Угриновський, депутат Тисменицької ОТГ та мешканець с. Липівка.

За словами історика, також місцевого мешканця, Ігоря Любчика, Липівка (колись Ляцьке-Шляхетське) - одне з найдавніших сіл на Тисмениччині.

«Цілими поколіннями липівчани зберігали унікальну історико-культурну спадщину села, яка багатить не тільки нашу громаду, а й є візитівкою всього Прикарпаття. 

Хочу згадати нашу понад трьохсотлітню монастирську церкву, римо-католицький костел, німецьку деревʼяну кірху і, напевно, найбільший спадок липівчан - Липівську чудотворну ікону.

Однією із особливостей історії нашого села був його багатонаціональний характер. Його історію українці творили спільно з поляками, німцями і євреями. У цій багатоетнічності виділяється історія співжиття українців і поляків. Тому сьогоднішня урочистість є не випадковою у нашому селі і вона має дуже показову передісторію.

Зокрема у 1935 р. з ініціативи поляків у селі заснували «Товариство добровільної пожежної охорони», головою якого був Болеслав Бучек. Його членами були 15 добровольців. Тому сьогоднішня подія є добрим прикладом відродження закладених традицій 90 років тому.

Тоді, як і сьогодні, до цієї ініціативи особливо доклалися поляки. На жаль, товариство діяло тільки 4 роки, бо наступив трагічний 1939 р., коли у всій своїй жорстокості наш східний сусід тоді, як і сьогодні, нищив усі добре напрацьовані справи.

Віримо, що цього разу ЗСУ не дозволять ліквідувати добру справу, яка буде служити поколінням», - наголосив історик.

На завершення заходу військовослужбовець Олександр Гордієнко виконав пісню «Тривожна весна» у супроводі дитячого танцювального колективу «Водограй».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Залучили 35 рятувальників та 10 спецавтомобілів: на Прикарпатті ліквідували пожежу готелю (ФОТО/ВІДЕО)

В Івано-Франківську під час пожежі загинула жінка

Фотогалерея


11.05.2024 Тіна Любчик 1250
Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

593
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2707
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1694 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3786
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5584
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1773

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

287

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

281

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

449

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

973
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

563
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

572
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

851
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2085
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

615
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

946
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5009
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1121
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

472 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

686
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

470
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

797