На Тисмениччині відкрили перший підрозділ добровільної пожежної команди (ФОТО)

У п’ятницю, 10 травня, у селі Липівка Тисменицької громади відбулося урочисте відкриття підрозділу добровільної пожежної команди.

Це перший підрозділ ДПК на Тисмениччині та вже 17-й на Прикарпатті, пише Фіртка.

Відтепер безпеку та спокій мешканців Липівки та навколишніх сіл гарантуватимуть вісім пожежників-добровольців. Автомобіль марки «Mersedes» для новоствореної пожежної команди Тисменицька громада отримала від партнерів з німецького міста Леверкузен.

Захід з нагоди відкриття ДПК розпочали із хвилини мовчання за полеглими Героями, а також покладання квітів до анотаційних дощок Назарію Ділеті та Володимиру Переклиті. 

Благословив захід на добрий початок отець Василь Фіголь.

«Надзвичайно приємно, що добровільну пожежну дружину відкрили саме у Липівці, адже поряд з покращення безпеки наших жителів, ця подія має перспективне стратегічне значення для розвитку населеного пункту. 

І це не тільки питання благоустрою території школи, біля якої розміщуватиметься база пожежників, але й залучення до питань безпеки дітей, можливість деверсифікації функцій пожежної дружини.

Організація зможе залучати фінансові ресурси, проводити навчання, комунікувати з подібними структувати в Україні та Європі, де такий рух дуже поширений. Відповідно це дасть поштовх розвитку інших, не менш важливих для нашого села, галузей життя та побуту його мешканців», - зауважив Ігор Угриновський, депутат Тисменицької ОТГ та мешканець с. Липівка.

За словами історика, також місцевого мешканця, Ігоря Любчика, Липівка (колись Ляцьке-Шляхетське) - одне з найдавніших сіл на Тисмениччині.

«Цілими поколіннями липівчани зберігали унікальну історико-культурну спадщину села, яка багатить не тільки нашу громаду, а й є візитівкою всього Прикарпаття. 

Хочу згадати нашу понад трьохсотлітню монастирську церкву, римо-католицький костел, німецьку деревʼяну кірху і, напевно, найбільший спадок липівчан - Липівську чудотворну ікону.

Однією із особливостей історії нашого села був його багатонаціональний характер. Його історію українці творили спільно з поляками, німцями і євреями. У цій багатоетнічності виділяється історія співжиття українців і поляків. Тому сьогоднішня урочистість є не випадковою у нашому селі і вона має дуже показову передісторію.

Зокрема у 1935 р. з ініціативи поляків у селі заснували «Товариство добровільної пожежної охорони», головою якого був Болеслав Бучек. Його членами були 15 добровольців. Тому сьогоднішня подія є добрим прикладом відродження закладених традицій 90 років тому.

Тоді, як і сьогодні, до цієї ініціативи особливо доклалися поляки. На жаль, товариство діяло тільки 4 роки, бо наступив трагічний 1939 р., коли у всій своїй жорстокості наш східний сусід тоді, як і сьогодні, нищив усі добре напрацьовані справи.

Віримо, що цього разу ЗСУ не дозволять ліквідувати добру справу, яка буде служити поколінням», - наголосив історик.

На завершення заходу військовослужбовець Олександр Гордієнко виконав пісню «Тривожна весна» у супроводі дитячого танцювального колективу «Водограй».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Залучили 35 рятувальників та 10 спецавтомобілів: на Прикарпатті ліквідували пожежу готелю (ФОТО/ВІДЕО)

В Івано-Франківську під час пожежі загинула жінка

Фотогалерея


11.05.2024 Тіна Любчик 1278
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

954
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

403
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14234 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1641
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

921
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6259

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

686

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1513

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1320

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

558
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

701
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1623
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

641
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

930
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5973
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13877
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

305
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

599
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

530
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

847 2