
Урбаністична лабораторія MetaLab — пілотний проект «Теплого Міста» на території заводу «Промприлад» в Івано-Франківську — має стати демократичною платформою для комунікації, досліджень, експериментів та створення прототипів, що відкриває перед містом можливості напрацювання нових рішень, непередбачуваних шляхів розвитку.
Проект актуальний, адже у Франківську бракує майданчика для обміну знаннями між окремими фахівцями та активістами, розвитку навичок і потенціалу. В березні під час кількаденної командної роботи ініціатори проекту — Олександр Шевченко, Анна Пашинська — обговорили деталі його реалізації з британськими колегами.
Архітектори, урбаністи Дже Ан («Studio Weave») і Йоост Бойндерман (бюро «00») поділились думками про візит до Івано-Франківська й проект MetaLab.
За словами іноземців, вони раді долучитись до цікавого і перспективного проекту. Фахівці з Лондона мають досвід у ревіталізації постіндустріальних просторів. Цікавою є і їхня інтерпретація архітектури й урбаністики.
Це для них — інструмент сприяння змінам у місті й соціумі: через апробацію різних підходів у роботі з міськими просторами й місцевими громадами, пошук різних шляхів фінансування трансформаційних процесів у місті, підтримку стартапів і соціального підприємництва.
Іноземні урбаністи відвідали Івано-Франківськ в рамках програми Urban Action, яку реалізовують CANactions, Британська Рада і Ґьоте-Інститут в Україні. Вона націлена на підтримку інноваційних проектів в Україні, пов’язаних з оживленням постпромислових зон у містах.
MetaLab - модель урбаністичної лабораторії-перетворень, що на основі міждисциплінарної співпраці має на меті стати відкритим експериментальним майданчиком для проектів перетворення міста та налагодження комунікації між її мешканцями.
Основними цілями на найближчий час є створення на своєму прикладі ефективної моделі-механізму з роботи із пост-промисловими просторами та їх взаємодії із сучасним містом.
Результатом проекту буде перетворення індустріального простору, а також створення сталої організаційної та фінансової моделі простору, на якому за рахунок відсутності "формалізації можливого" будуть розроблені різного роду міждисциплінарні навчально-освітні курси та проекти. Не менш важливим стане ком'юніті учасників та відвідувачів, що розширить сферу дії лабораторії на все місто.
