На стику фізики і метафізики

Коли датчанин Нільс Бор запропонував свою так звану Копенгагенську інтерпретацію квантової теорії, правовірні фізики-матріалісти поставилися до неї скептично. А як же інакше, казали вони. Як можна повірити в те, що квантові частинки, подібні до електронів, мають дивну здатність перебувати в двох місцях одночасно, обертатися за годинниковою стрілкою і проти годинникової стрілки одночасно, або миттєво (швише за швидкість світла) впливати одна на одну, коли їх розділяє навіть половина Всесвіту. Подальші експерименти підтвердили всі ці факти, як і те, що результати дослідів з квантовими частинками напряму залежать від очікувань спостерігача (науковця, який ставить експеримент).

 

 Далі – більше. Фізики експериментально довели, що матеріальні частинки, як і весь матеріальний світ мають сенс тільки тоді, коли є «Спостерігач», або «Вимірювач-оцінювач» властивостей (як частинки, так і Всесвіту) зі своїми очікуваннями-забобонами-вірою. 

 

Макс Планк в 1944 році в розгубленості від неймовірної поведінки мікрочастинок матерї, сказав: “Матерія виникає і існує тільки під дією сили, за якою вбачається певний Свідомий Розум, який насправді і є Матрицею всього сущого...”

 

Але, «Якщо процес вимірювання фундаментальний для формування і існування реальності, яку ми спостерігаємо, тоді що виконало вимірювання, які призвели до виникнення і буття Всесвіту? Що б все це мало сенс, ми повинні були б мати Спостерігача (Творця?), що знаходиться поза системою, але поза Всесвітом нічого немає, за визначенням, - твердить класична фізика…» – запитували здивовані фізики. На це з’явилася ще одна інтерпитація квантової теорії «Інтерпитація множинності Всесвітів»…

 

Фізики також висунули «Багатовимірну інтерпретацію квантової теорії», в якій квантова невизначеність пояснюється якраз існуванням частки в незліченних паралельних Всесвітах.

 

І тут вже починається, без сумнівів ера нової науки, коли фізика зіллється з метафізикою, математика з філософією та теологією.

 

Бо фізики зі своїми інструментами не можуть дати відповіді на питання, до яких дійшли.

 

Якщо електрон може одночасно перебувати в різних паралельних Всесвітах, то чи може такі ж властивості мати і реальна річ, яка складається з цих частинок? Фізики  не змогли відповісти на це питання. З тієї банальної причини, що прилади фізиків неможливо перенести в паралельні виміри, щоб там зафіксувати взаємодію між світами. Та й самі фізики своїм світоглядним матеріалізмом як канатом прив’язані до Світу Цього. Потрапляти в паралельність можуть метафізики-практики, але це заняття їм є відверто не-цікавим… І, якщо потрапляють вони Туди, то мовчать про це з кількох причин:

 

По-перше, слів та конструкцій нашої мови недостатньо для опису метафізичної реальності,

 

по-друге, відвертість про осягнення духовних шляхів серед метафізиків вважається гординею, тобто недотриманням Заповідей, - а це шкодить метафізичним практикам,

 

по-третє, а хто ж їм повірить? Ми – «фізики-матеріалісти»? - «Не мечіть бісер перед свиньми…»

 

Практична метафізика бере за основу сценарій, коли суб’єктом, об’єктом, і інструментом дослідження стає сама людина, її очікування (релігійні люди ці «абсолютні очікування» називають «Вірою»). Медитація як Абсолютна Віра дозволяє людській НАДсвідомості проникати туди, куди не може потрапити фізик зі своїм «вольтметром».

 

А наразі фізики хочуть, але не можуть (Знати), а метафізики Знають, але мовчать.


16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2399
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1530 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3617
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5387
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1654
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2032

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

109

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

159

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

395

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

858
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

444
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

751
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2440 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

451
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

846
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4897
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

713
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

611
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

548
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

379
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

700
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

863 2