На сьогодні найголовніше для держави – зберегти економічну стабільність

 

Опозиція та деякі ЗМІ в останні дні стали особливо сильно «натякати», точніше, прямо заявляти про те, що владою навмисне зривається підписання Угоди про Асоціацію - з ЄС на Вільнюському саміті.

Реально ж оцінюючи ситуацію, можна з впевненістю сказати: Президент України Віктор Янукович, Уряд намагаються зробити все, аби Україна якомога швидше приєдналася до європейської спільноти та вступила в ЄС. Україна не тільки рішуче задекларувала свій європейський вібір, а й протягом року прийняла ряд важливих законів, кримінально-процесуальний кодекс, підготувала закон про прокуратуру та нове виборче законодавство. В країні відбулися серйозні зрушення у сфері свободи слова та засобів масової інформації, органи державної влади стали більш відкритими. Впроваджуються європейські стандарти.

При цьому сьогодні найголовніше для держави – зберегти економічну стабільність, яка опиняється під загрозою, враховуючи погіршення відносин з Росією. Не можна не враховувати цих моментів, не брати їх до уваги.

Прем'єр-Міністр Микола Азаров озвучував суму, яку Україні доведеться «заплатити» за підписання Угоди. Та й за навіть дуже обережними підрахунками експертів можливі втрати у перші роки дії Угоди становлять від 3 до 5 мільярдів євро. Найбільше можуть постраждати такі галузі економіки, як авіаційна, машинобудівна, вугільна, металургійна, хімічна тощо. З одного боку, підписання Угоди повинне пожвавити імпорт в Україну європейських товарів, а з іншого, це викличе обмеження для експорту українських товарів в РФ, а також зменшення надходжень у бюджет від митних зборів на кордоні з країнами ЄС. Усе це негативно позначиться на загальному стані економіки України.

Для того, щоб вирівняти ці економічні перекоси і втримати економіку країни в стабільному стані, Україні потрібні будуть кошти, причому більші, ніж ті, що можна у разі підписання Угоди отримати в кредит від ЄС. Україні потрібні гарантії від Євросоюзу щодо збереження робочих місць, росту економіки, заробітних плат. Польша, коли вступала до ЄС, отримала такі гарантії у вигляді пільгових кредитів для великого та середнього бізнесу. Що ж до України, то наразі виглядає, що Європейський Союз не планує брати на себе з цього приводу зобов’язання. Тим більше, що МВФ має свої, окремі, вимоги до України, котрі не прив’язані до підписання Угоди.

Висновок зі сказаного випливає чіткий: Україні потрібна Європа.

Але не за будь-яку ціну. І Євросоюз має в цьому плані робити назустріч певні кроки економічного характеру. А Україна, крокуючи до європейської спільноти, в той же час не має права «палити мости», які поєднують її зі східною сусідньою державою та усім СНД.

 

Василь ДУТЧАК,

голова Правління регіонального відділення УСПП в Івано-Франківській області


13.11.2013 Василь ДУТЧАК 427 4
Коментарі (4)

Bishop West Mark 2014.03.27, 22:35
ПРИВІТ Вам потрібен кредит, щоб купити автомобіль, консолідувати дебет, власний будинок, подорожі, щоб отримати новий бізнес самостійно або мати чудові канікули з сім'єю і друзями .. Єпископ Захід Марк кредит фірма в даний час видача кредиту з 2% процентної ставки, без застави участь. Отримати назад до мене Якщо ви зацікавлені в отриманні кредиту через мою електронну пошту bishopwestmarkloan@gmail.com З найкращими побажаннями Єпископ Захід Марк
Я 2013.11.18, 13:44
"зберегти економічну стабільність"? якщо подивитись правді в очі, то стан економіки зараз - стабільно важкий. Це зберегти хочете ?
Vasya 2013.11.20, 23:05
Економічно стабільний локомотиво-ремонтний завод
українець 2013.11.29, 10:32
дутчак - був жополизом ним і залишився. як в комсомолі - потім в партії КПРС - потім під всіх лягав хто був при владі в сучасній україні - так і зараз тявкає - політична проститутка одним словом !!!
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

473
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3021
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21154
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2022
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1532 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2404

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

123

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

772

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2191

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

864
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

200
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

495
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1034
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

195
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

811
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

783
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

715
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8259
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

945 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

909
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2212 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

857