Сьогодні обласна рада приймала нову програму під назвою «Духовне життя». Олександр Сич і депутати, які брали участь у її розробці, стверджують, що вона вкрай потрібна для області, аби влада спільно з церквою здійснювала виховання молоді.
Такої ж думки дотримується і духовенство, яке теж було присутнє при обговоренні. Дещо іншу думку висловив Степан Пушик, який добряче виділився на фоні всезагального схвалення нової духовної програми, хоч і голосував разом з усіма «за».
Степан Пушик після голосування проекту програми за основу заявив: «Ми багато переводимо паперу». На його думку, хоч всі і проголосували, але контролювати виконання програми нема кому, на що депутати хором відповіли: «Є». Депутат стверджує, що духовного розвитку не буде, доки школа не буде об’єднана з обрядами. Пушик вважає, що молодим людям буває важко сприймати Святе Письмо, а народ завжди намагався передати духовні цінності через обряд. Саме тому слід вернутись до традицій з допомогою церкви, відродивши вертепи, маланки та фестивалі, які були колись у кожному селі.
Говорячи все це, Степан Пушик плавно перейшов до думки, що в селах вже практично не лишилось господарів і часто навіть нема кому город виорати. При цьому він закинув Степану Волковецькому, що той вже свого часу "доґаздувався". А завершив свій виступ тим, що влада з духовними пастирями має працювати на те, аби збільшувалось населення України. Бо такі програми нікому не потрібні, якщо не будуть народжуватись нові українці.
Степан Волковецький не проігнорував закид у свою сторону. Він відзначив, що зауваження Пушика недоречні, хоч і тривають вже більше десятка років. У свою чергу він звинуватив Степана Пушика у тому, що той колись був проти відновлення Української греко-католицької церкви. Після цього між двома депутатами почалась некерована суперечка, яку Олександру Сичу ледве вдалось зупинити.
Зрештою, народні обранці згадали, що насправді приймають програму «Духовне життя». І, врахувавши пропозиції фінансового управління, її таки було прийнято.