На ремонт прикарпатських доріг щороку потрібно 2 мільярди гривень

 

 

Протягом 2013-го року Служба автомобільних доріг Івано-Франківської області отримала фінансування лише на 10% від необхідних коштів. А загалом для капітального ремонту прикарпатських автошляхів щорічно потрібно близько 2 мільярдів гривень.

 

Про це, способи пошуку необхідних коштів та розподіл субвенції на ремонт доріг ітитметься цими днями на сесії Надвірнянської міської ради. 

 

Наведені дані оприлюднили після кількох запитів депутата Івано-Франківської обласної ради Володимира Грабовецького стосовно ремонту асфальтного покриття автошляхів області.

 

Після звернення обласного обранця на початку села Пнів Надвірнянського району з обох сторін дороги встановили дорожній знак, який забороняє рух вантажних автомобілів. Такий самий заборонний знак встановили на усіх в’їздах у місто Надвірна. Тепер, згідно заборонних знаків, вантажівки змушені рухатися по об’їзній дорозі «Надвірна-Бистриця» вулицею Кармелюка міста Надвірна та вулицею Мозолівка села Пнів. Адже через постійний транзитний рух вантажівок нищиться асфальтне покриття доріг населених пунктів.Проте вимоги встановлених знаків не виконуються через вкрай незадовільний стан місцевої об’їзної дороги. Великогабаритний транспорт продовжує руйнувати місцеві автошляхи.

 

«Об’їзна дорога знаходиться в край незадовільному стані. А працівники «Надвірнянського райавтодору» не спроможні вжити жодних заходів. Окрім того, що важкий транзитний транспорт нищить місцеві дороги, ми ще й наражаємо наших дітей на небезпеку. Через таку безвідповідальність чиновників можуть постраждати як самі водії, так і пішоходи», - коментує депутат Івано-Франківської обласної ради Володимир Грабовецький.

Депутат облради надіслав депутатське звернення керівництву філії «Надвірнянський райавтодор» з вимогою надати інформацію про фінансування ремонтних робіт протягом минулих років та про виконання робіт з відновлення дорожнього покриття.

В січні 2014 року працювала комісія Служби автомобільних доріг Івано-Франківської області на рівні заступника начальника служби по обстеженню автомобільної дороги «Надвірна-Бистриця». Дорожники склали дефектні акти та кошторисну документацію на проведення ремонту обїздної дороги.

 

У своїй відповіді на депутатський запит Володимира Грабовецького «Надвірнянський райавтодор» повідомив, що не в змозі запевнити у виділенні коштів на проведення ремонти робіт вказаних автошляхів. Райавтодор нарікає на тотальне недофінансування та брак коштів.

 

«Через відсутність мінімального державного фінансування стан автомережі області з кожним роком погіршується. Підняття цін протягом останніх років на дорожньо-будівельні та паливно-мастильні матеріали з боку постачальників Укравтодору призвело до ще менших обємів робіт. Згідно державних норм фінансування ремонту та утримання доріг області наш край був фінансово забезпечений коштами в 2012-му році менше на 6,7% від річної потреби на дороги місцевого значення. В 2013-му році забезпечення було передбачено лише на 10% від необхідних коштів. Державні організацій області вже 7-8 років працюють в режимі трьохденного робочого тижня через відсутність матеріалів та фінансування з боку держави», - йдеться у відповіді «Надвірнянського райавтодору».  

 

«За попередньої влади бюджет країни складався з того, що будь-які реалізовані державні проекти, програми та фінансування державних підприємств пов’язані на «відкатах». Чиновник, який приймав рішення, отримував за нього майже половину вартості наданих державі послуг. Тому, на фоні отих корупційних схем, гроші, які потрібні на будівництво доріг області, їхню експлуатацію так і не використовувалися за призначенням. Склалася ситуація, що «люди на місцях» стали заручниками ситуації та безвідповідальної господарської політики попередньої центральної влади. Якщо нам вдасться зламати та викрити корупційні схеми, то гроші, звісно, знайдуться не тільки на будівництво та ремонт доріг, а й на дитячі садочки, школи, будівництво газопроводів у селах Івано-Франківщини та на інші соціальні об’єкти», - вважає депутат Івано-Франківської обласної ради Володимир Грабовецький.

 

Обласний обранець отримав й лист-копію, яку підготувала Служба автомобільних доріг області колишньому керівництву Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Згідно документу, для комплексного відновлення та підвищення транспортно-експлуатаційних характеристик автомобільних доріг та інженерних споруд на них, з урахуванням зростання інтенсивності руху і осьових навантажень відповідно до діючих нормативних вимог щодо міжремонтних термінів необхідно щорічно проводити капітальний ремонт 459 кілометрів доріг. На ці роботи необхідно біля 2 мільярдів гривень.

 

«Усі ці цифри свідчать про халатність колишнього державного керівництва у сфері дорожньо-транспортного господарства. Разом з цим, проблема катастрофічного стану місцевих автошляхів не залишиться без моєї уваги. Спільно з громадою ми добємося, що кожна копійка виділених коштів вкладалася у асфальтне покриття, а не осідала у чиновницьких кишенях», - переконує Володимир Грабовецький.

 

 

Володимир Куць


09.04.2014 554 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

814
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

622
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1694
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3036
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2467
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2445

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

52

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

605

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

606

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1468
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

213
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

576
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

430
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

219
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

301
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26936
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

759
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19591
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

310
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

324
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

650
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1079 1