На Прикарпатті знімають кіно (фото)

 

У селі Ільці Верховинського району тривають зйомки повнометражного комедійного фільму «Хроніки» від режисера Івана Кравчишина.

На Прикарпатті знімають кіно
Перерва на каву та грим. На знімальному майданчику завжди весело

Знімають його за новелами львівського письменника й журналіста Богдана Волошина «Бурачковицькі хронічки». «Репортеру» вдалося побувати на кіношній кухні.

Новели Волошина — дуже кумедні, щирі, позитивні — про життя дивакуватих мешканців села Бурачковичі. Три твори мають різні сюжети, але пов’язані деякими героями.

Цікаво, що Іван Кравчишин збирався знімати цей фільм ще у 1990‑х, та, як завжди, бракувало грошей. І лише цього року зйомки таки розпочали. Головним майданчиком обрали Ільці. Знімати почали ще у квітні, але через постійні дощі «переїхали» в Добромиль, на Львівщину. А з 30 червня відновили роботу в Карпатах.

Труп за кермом

Зранку на знімальний майданчик, яким стало обійстя місцевої родини Сінітовичів, виїжджають кілька машин. Людей десь з 30: актори, режисер, помічники режисера, оператори, «світлячки» (освітлювачі) та «глухарі» (звукорежисери). Всі закутані, взуті у високі гумові чоботи.

Розкладається техніка, налаш­товують світло, огорожу, майданчик. У костюмерів і гримерів — своя робота. Режисер Іван Кравчишин постійно в русі, контролює все та кожного.

На Прикарпатті знімають кіно  
Усі з нетерпінням чекають, аби виглянуло сонечко. Хоч би на кілька хвилин, аби почати зйомки. А поки — ажіотаж біля столика з печивом і кавою.

Нарешті, заводять велику машину-кран. На довгій рухомій опорі прикріплена камера. На кузові — звукорежисери з різними мікрофонами та якимись приладами. У кабіні — режисер і головний оператор. Машина-кран слідує за раритетною «Победою» кудись вниз. Почалися зйомки.

Сьогодні знімають сцену, як два брати, з похмілля, везли свого покійного батька до нотаріуса. Коли ж на дорозі їх зупиняє пузатий, колоритний даішник, у братів переполох. За кермо садять мертвого батька…

Роль мерця грає 76-річний дідусь Іван Сінітович, господар обійстя. Сміється, що не боїться у труні возитись і грати мертвого, бо все одно скоро туди. А зараз — репетиція. Від зйомок дідусь у захваті. Дуже вже йому подобається отой рух.

«Сусідка раз питає, чуєте, з вашим дідом щось дуже лихо, — сміється його донька Аня Сінітович. — А то дзідзя так страшно загримували. Так і ходить цілий день».

Сінітовичі кажуть, що тепер, коли дивляться якийсь фільм, то розуміють, як багато над ним працювали, бо щодня самі бачать, «який то труд».

Метро в селі

На майданчику повно легкових та вантажних машин з написами «Кіностудія «Трембіта». Багато декорацій. Усе це — робота художника-постановника Олега Коваленка, який сидить на весільній площадці і задумливо курить. «Найважче у моїй роботі — не набрехати глядачам, — говорить художник. — Фантазія фантазією, та головне відтворити правдоподібно».

До речі, у пана Олега дуже реа­лістично вийшла станція метро, але зараз її розібрали. Лишилася хіба літера «М» і вказівник на сосні.

За сюжетом фільму місцевий дивак Іван Метробудівець після відвідин Києва захотів побудувати метро у рідних Бурачківцях. Не просте, а таке, яке б з’єднувало село з Міланом чи Лондоном, бо центр Європи — саме у Бурачківціях. Про це свідчить висока конструкція із вказівниками різних міст.

Трохи вище, на горі, стара хата, яку мають спалити в кінці фільму. Шкода, бо дуже гарна. Зніматимуть і на сільському стадіоні. Тут також побудували якісь конструкції. Для декорацій у селян поскуповували старі сараї. А деякі місцеві будівельники навіть перекваліфікувалися у постановників і допомагають декораторам.

До художника підходить костюмер Наталя Цибулько, перепитує, з якого боку у даішника мають бути нашивки. Вона та її колега Устина Сорока враховують кожну дрібницю, бо то важливо.

Бик, весілля, самогон

Другий режисер Олеся Герко ходить з папками, постійно на телефоні. Дуже вражена природою та місцевими людьми. У захваті й від акторів, а їх задіяли зі Львова, Тернополя, Дрогобича, Києва, Коломиї та Івано-Франківська.

«До цього часу працювала у кінопроектах, де були актори з Москви, — говорить Олеся Герко. — Думала, наші не мають такого досвіду. Але переконалася, що це дуже талановиті люди. Хочемо показати, що наші кращі».

До речі, у фільмі грають актори івано-франківського облмуздрамтеатру Володимир Пантелюк, Станіслав Білий і Любов Ніколаєнко.

«Я коли прочитав сценарій, то мало не брався за живіт, — розповідає Володимир Пантелюк. — Тут я граю весільного старосту. За сюжетом тут справжні пристрасті, сварки, скандали, але все з гумором».

Про те, як за сценарієм куми Алозій і Гриць шукали закопаний на городі самогон, розповідає Станіслав Білий. «Прокинулися з бодуна й забули, де закопали, а вже весілля йде, — розповідає про свою роль пан Станіслав. — Звернулися до Івана Метробудівця і шукали підземними ходами. Викопуємося звідтіля, а вже по весіллю».

Дуже колоритну весільну кухарку грає Любов Ніколаєнко. Пахтить люльку і тримає в руках як жінок, так і чоловіків. «Тут немає головних ролей, здається, у всіх епізодичні, хіба головний герой — бик, який з’являється у кожній новелі, — розповідає акторка. — Цей сценарій легкий і сатиричний. У нашому житті забагато драми та трагедії. Комедійне мені більше до душі».

До речі, про бика. За словами Олесі Герко, саме кастинг биків був найтяжчим. Одного взяли, то він був надто буйний і розганяв усіх на майданчику. А Дарова, величезного бика, який неподалік сумирно скубає травичку, привезли з Ужгорода.

З ним його господар пан Іван. Чоловік запевняє, що бик ручний, тому всі сміливо можуть підійти його погладити чи вилізти верхи. Нічого не буде.

Олеся Герко за сумісництвом грає роль Марусі — місцевої доярки, за якою упадають всі чоловіки на селі. «Вона не шльондра, просто у кожному чоловіку бачить свого, — говорить Олеся про свою героїню. — Не може відмовити. На фермі з маленького виростила оцього бика, який також має до неї почуття, тому ганяє всіх її коханців. Через це всі чоловіки у селі позначені його рогами».

Зйомки тривали до вечора, режисер — у роботі, аж підходити страшно. Але всього побаченого вистачає, аби з нетерпінням чекати на прем’єру. До речі, «Хроніки» планують випустити десь у вересні 2014 року.

 

Світлана Лелик, Репортер


15.07.2013 893 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

106
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6575
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14809 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1745
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1009
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6435

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

800

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1604

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1398

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1276
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

641
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

793
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1694
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

725
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1022
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6074
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14467
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

386
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

692
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

608
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

925 2