У Снятинському райвідділі міліції, що на Івано-Франківщині, розпочато розслідування кримінальної справи стосовно 39-річної жінки – приватного підприємця, яку є підстави підозрювати у шахрайстві.
До цієї жінки мають претензії більше десятка мешканців кількох сіл району, котрі свого часу довірили їй свої гроші за сприяння у вирішенні питань, пов’язаних з призначенням чи продовженням групи інвалідності.
Люди вважають себе обманутими і звернулися в міліцію з надією, що через суд їхня знайома змушена буде повернути гроші кожному, кому обіцяла свої послуги. Річ у тому, що цю жінку селяни знали, як таку, що мала стосунок до діяльності медико-соціальної експертної комісії.
Як відомо, МСЕК займається питаннями призначення чи продовження громадянам груп інвалідності. Насправді 39-річна жінка, як встановили працівники міліції, не мала до МСЕК жодного стосунку, але вміла добре консультувати. Декому з людей дійсно допомогла. Щоправда, як подейкують, ця допомога аж ніяк не була благодійною. А коли до неї почали звертатися інші люди, яким порадили скористатися послугами саме цієї пані, вона збайдужіла до їхніх прохань. Понад те, щоразу брала гроші, але обіцянок не виконувала.
Судячи з заяв людей, що звернулися в міліцію, вартість послуги приватного підприємця коливалася від однієї тисячі гривень до тисячі євро залежно від того, на яку групу інвалідності претендували люди. Цікава деталь: в одному випадку до цієї жінки звернулися батьки юнака, котрі не бажали, щоби син служив в армії. Взявши гроші, «добродійниця» не виконала своїх обіцянок посприяти в «хворобливості» юнака. Відтак він успішно пройшов медичну комісію і щасливо відслужив у війську.
Незважаючи на те, що жінка заперечує факти отримання і привласнення грошей, а йдеться про загальну суму понад 30 тисяч гривень, стосовно неї порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч.2 і ч.3 статті 190 Кримінального кодексу України («Шахрайство, вчинене повторно»). За обман передбачена кримінальна відповідальність, пов’язана з позбавленням волі.