
У селі Микуличин Яремчанської міської ради у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який впроваджує Асоціація міст України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку розпочалося засідання Секції АМУ з питань земельних ресурсів, містобудування та комунального майна.
У заході беруть участь фахівці з питань земельних ресурсів, містобудування та комунального майна з усієї України.
Директор проекту «ПУЛЬС» Ігор Парасюк привітав учасників заходу та побажав їм продуктивної роботи.
«Земля – це супер важливий ресурс для усіх громад. На жаль, суспільна свідомість розглядає землю переважно як місце, де можна виростити якусь їжу. Насправді, в громадах земля – це один з основних ресурсів отримання високої доданої вартості, джерело економічного росту. З менеджментом земельних ресурсів, на жаль, є безліч проблем, наприклад: межі близько 70 міст досі не затверджено, громади не мають юрисдикції на землі навіть в ареалах своїх ОТГ, крім земель сільгосппризначення. А це величезна перешкода для розвитку…», - наголосив Парасюк.
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук наголосив, що у період реформ органи місцевого самоврядування повинні використовувати всі наявні ресурси задля ефективного просторового планування та розвитку.
«Важливими у цьому контексті є земельні ресурси, містобудування та комунальне майно. Підґрунтям для ефективної роботи у цьому напрямку є законодавство, яке було прийнято торік. Хоча й щодо нього виникає чимало запитань у практиків. Тому робота секцій АМУ дозволяє обговорювати та напрацьовувати нові механізми та підходи», - каже фахівець.
Начальник відділу оренди землі управління земельних ресурсів Луцької міської ради Анастасія Коноваленко поділилася враженнями від заходу: «Я не вперше беру участь у роботі Секції АМУ з питань земельних ресурсів, містобудування та комунального майна. Звісно, щоразу ми тут черпаємо нові ідеї, знаходимо вирішення проблем, які притаманні всім радам. Головною проблемою усіх міст є взаємодія з головним управлінням Держгеокадастру. Тому важливо, що у цих заходах беруть участь представники Держгеокадастру, які надають свої роз’яснення, котрі ми своєю чергою доносимо до наших спеціалістів. А це є істотною допомогою у вирішенні наших спільних проблем».
Наступного дня Секції фахівці обговорюватимуть зміни у сфері управління комунальним майном, а також ознайомляться з роботою земельного відділу Яремчанської міської ради, прийомом документів у ЦНАПі щодо оформлення земельних, містобудівних та майнових питань.
Завершальним акордом заходу стане екскурсія містом Яремче, що є найвідомішим туристичним центром Прикарпаття та осердям краси Гуцульщини.
Оксана ПРОЦЮК