На Прикарпатті землю шкіл та лікарень віддали високопосадовцям

На Прикарпатті виявили зразу кілька скандальних випадків, коли землю, яка роками належала школам та лікарням, - віддали у приватні руки. Проблема - у бідності соціальних закладів. Щоб захистити власну територію, їм, як виявилось, потрібно чимало грошей, повідомляє ТСН.

Так на подвір'ї Богородчанської центральної районної лікарні уже залитий фундамент під майбутній будинок вже колишнього прокурора району. По сусідству землю під будівництво отримали також начальник місцевого СБУ, голова районного суду та простий лікар цієї ж лікарні.

Мирон Дмитрик уповноважену Івано-Франківської облдержадміністрації з протидії корупції каже: "Головний лікар не зміг відмовити таким поважним громадянам. І дав погодження щодо виділення цієї землі під будівництво індивідуального житла".

Попередній висновок експертів – все законно. Адже лікарні ця територія належала тільки де-факто - медична установа так і не виробила державного акту на землю. Бо бідна – тільки проектно-технічна документація тут потягла би більше, ніж на сто тисяч гривень. До речі, у Богородчанській селищній раді, за словами голови, зараз лежать десь близько 80 заяв "непростих смертних", які також хочуть будуватися.

Святослав Гишта, начальник відділу прокуратури в Івано-Франківській області, заявляє: "Перевірити законність виділення цих земель не є можливим, бо в жовтні ліквідували земельну інспекцію в області".

Так само забрали землю у школи-інтернату в сусідньому Рожнятівському районі. Тут навчаються сімдесят троє дітей, які потребують корекції розумового та фізичного розвитку, дев'ятнадцятеро з них – сироти, тридцять один - інвалід. Поруч магазин місцевого підприємця та депутата селищної ради. На користь останнього у інтернату й забрали землю. Для ведення селянського господарства, - заявили у селищній раді. Насправді - під автостоянку.

Оксана Кулик, директор Перегінської спеціалізованої школи-інтернату, жаліється: "У нас територія маленька. Ми хотіли розширити дитячий майданчик".

Інтернат саме виробляв державний акт на землю, каже його директор. Вже були готові всі документи, бракувало тільки остаточного рішення селищної ради. Воно й приголомшило.

"Доленосна" сесія, до слова, проходила у закритому режимі.

Святослав Гишта, начальник відділу прокуратури в Івано-Франківській області, підтвердив, що це було юридичним порушенням.

Хоч у селищній раді і кажуть, що дітей люблять, але протест прокурора щодо неправомірності рішення віддати інтернатівську землю підприємцю відхилили. Ця справа зараз у суді.

Судиться прокуратура і в Городенці. Там депутати міськради також частину землі школи віддали двом підприємцям під магазин та аптеку. Територія ніби невелика – дев'яносто шість квадратних метрів, але шкільної землі поменшало.

Відсутність державних актів чи бодай договорів оренди на землю – ось чому місцеві ради можуть роздавати землю шкіл, клубів, лікарень, як їм заманеться, кажуть у прокуратурі. А причина проста - нема грошей. Якщо приватній особі це, коштує кілька тисяч гривень, то для юридичної установи сотню тисяч . Єдиний вихід – звільнити соцустанови від будь-якої оплати, а до того часу накласти мораторій на відчуження таких територій.


13.12.2010 2728 1
Коментарі (1)

Чпок 2010.12.13, 10:00
І коли та сарана вже наїсться землею???????????
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

570
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

762
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2392
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1776
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2068
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5676 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

63

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

225

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1187

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1203
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

945
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

794
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14617
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

635
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10443
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6139
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

667
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7626
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2875
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

599
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

687
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

514