На Прикарпатті здійснюються перевірки церков

 

 

На Івано-Франківщині фахівці Держтехногенбезпеки здійснюють  перевірки протипожежного стану культових споруд. Їх на території області є понад тисячу, половина – пам’ятки архітектури. За останні сім років пожежі у прикарпатських церквах виникали 15 разів. Їх причинами здебільшого були коротке замикання електромережі та необережне поводження людей з вогнем. Матеріальні збитки від таких вогневих випадків становлять десятки тисяч гривень. Та найважливішим є навіть не це: спопеляються місця, які мають надзвичайно велику історичну цінність, не кажучи уже про цінність духовну.

 

Як свідчать результати перевірок, практично усюди про протипожежний стан своїх святинь віряни дбають добре. Існують, щоправда, й такі, де проблемами безпеки не надто переймаються.

 

…Храм Успіння Пресвятої Богородиці у Калуші збудований у 2000 році. Порушень протипожежних вимог тут практично не виявлено: електромережа справна, приміщення церкви забезпечено достатньою кількістю вогнегасників, будівля обладнана блискавкозахистом. Пожежний щит, щоправда, недоукомплектований, однак тутешній паламар Михайло Джус заявляє, що усі недоліки будуть негайно усунені.

 

Зовсім інші справи у тисменицькій церкві Різдва Пресвятої Богородиці, спорудженій 1736 року. Про цю пам’ятку архітектури державного значення дбають не надто. А дарма, адже її будівля дерев’яна. Електророзетки, щоправда, знаходяться на негорючій основі, однак електропроводка прокладена з порушенням вимог правил пожежної безпеки та правил влаштування електроустановок, евакуаційні виходи захаращені, а вогнегасники взагалі відсутні. У будівлі не проведено замір опору ізоляції на діалектричну міцність. Паламар Петро Сендецький стверджує, що протипожежний стан історичної споруди такий недоладний через відсутність коштів.

 

Не вистачає грошей на нові вогнегасники і у храмі Воздвиження Чесного Хреста у Лисці Тисменицького району. Термін придатності вогнегасників, котрі знаходяться у церкві, давно уже минув, пожежний щит не укомплектований згідно правил пожежної безпеки. Щоправда, тамтешній настоятель уже після перевірки запевнив, що ситуація виправиться.

 

Перевірки культових споруд тривають, проте вже можна констатувати, що найпоширенішими недоліками в протипожежному захисті тут є неві­д­по­­ві­дність існуючої електромережі ви­­мо­гам правил вла­ш­тування елект­ро­установок; незабе­зпеченість церковних храмів в достатній кількості пе­рвинними засобами пожежегасіння, ві­­д­су­тність бли­­с­кав­ко­за­хисту та за­па­сів води.

 

За результатами перевірок працівники Управління Держтехногенбезпеки вручають головам церковних комітетів приписи для вжиття запобіжних заходів, а з відповідальними особами проводять інструктажі з питань пожежної безпеки.


02.04.2012 2132 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

419
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1447
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2663 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3663
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3050
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2168

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

650

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

496

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1661

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1841
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

315
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

534
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

832
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5022
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

380
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

908
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10151
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

539
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

280
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

296
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

401
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

420