На Прикарпатті здійснюються перевірки церков

 

 

На Івано-Франківщині фахівці Держтехногенбезпеки здійснюють  перевірки протипожежного стану культових споруд. Їх на території області є понад тисячу, половина – пам’ятки архітектури. За останні сім років пожежі у прикарпатських церквах виникали 15 разів. Їх причинами здебільшого були коротке замикання електромережі та необережне поводження людей з вогнем. Матеріальні збитки від таких вогневих випадків становлять десятки тисяч гривень. Та найважливішим є навіть не це: спопеляються місця, які мають надзвичайно велику історичну цінність, не кажучи уже про цінність духовну.

 

Як свідчать результати перевірок, практично усюди про протипожежний стан своїх святинь віряни дбають добре. Існують, щоправда, й такі, де проблемами безпеки не надто переймаються.

 

…Храм Успіння Пресвятої Богородиці у Калуші збудований у 2000 році. Порушень протипожежних вимог тут практично не виявлено: електромережа справна, приміщення церкви забезпечено достатньою кількістю вогнегасників, будівля обладнана блискавкозахистом. Пожежний щит, щоправда, недоукомплектований, однак тутешній паламар Михайло Джус заявляє, що усі недоліки будуть негайно усунені.

 

Зовсім інші справи у тисменицькій церкві Різдва Пресвятої Богородиці, спорудженій 1736 року. Про цю пам’ятку архітектури державного значення дбають не надто. А дарма, адже її будівля дерев’яна. Електророзетки, щоправда, знаходяться на негорючій основі, однак електропроводка прокладена з порушенням вимог правил пожежної безпеки та правил влаштування електроустановок, евакуаційні виходи захаращені, а вогнегасники взагалі відсутні. У будівлі не проведено замір опору ізоляції на діалектричну міцність. Паламар Петро Сендецький стверджує, що протипожежний стан історичної споруди такий недоладний через відсутність коштів.

 

Не вистачає грошей на нові вогнегасники і у храмі Воздвиження Чесного Хреста у Лисці Тисменицького району. Термін придатності вогнегасників, котрі знаходяться у церкві, давно уже минув, пожежний щит не укомплектований згідно правил пожежної безпеки. Щоправда, тамтешній настоятель уже після перевірки запевнив, що ситуація виправиться.

 

Перевірки культових споруд тривають, проте вже можна констатувати, що найпоширенішими недоліками в протипожежному захисті тут є неві­д­по­­ві­дність існуючої електромережі ви­­мо­гам правил вла­ш­тування елект­ро­установок; незабе­зпеченість церковних храмів в достатній кількості пе­рвинними засобами пожежегасіння, ві­­д­су­тність бли­­с­кав­ко­за­хисту та за­па­сів води.

 

За результатами перевірок працівники Управління Держтехногенбезпеки вручають головам церковних комітетів приписи для вжиття запобіжних заходів, а з відповідальними особами проводять інструктажі з питань пожежної безпеки.


02.04.2012 2150 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

782
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1387
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3182 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2522
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3376
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2937

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

283

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

745

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

755

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1360
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3201
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20688
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

919
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

431
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

519
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1083
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5774
08.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31293 1
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3535 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

628 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

962
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1302 2