«Даноша» розбудовується на Прикарпатті. В Галицькому районі 19 липня відбулося урочисте закладення першого каменю під будівництво нового свинокомплексу у селі Делієво.
Це вже третя будівля, яка зводиться в районі.
Свинокомплекс, який планують звести у Делієво, розрахований на 12 тисяч свиней. Тут утримуватимуться свині від 30 до 120 кілограм. Після того, як свинки наберуть необхідну вагу, їх відправлятимуть на забій. Господарство повинне забезпечити роботою близько тридцяти місцевих мешканців.
Такий комплекс планують звести за 2 роки і втілити тут новітні технології. Як повідомили «Фіртці» в ТзОВ «Даноша», тут зведуть за передовими технологіями стайні, очисні споруди, відстійники та «лагуни» - так називають на підприємстві гноєзбірники. Опісля всі органічні відходи перероблятимуть на біогазовій установці. За усім цим процесом наглядатимуть іноземні партнери – експерти у використанні біогазових установок. Така ж біогазова установка наразі будується в селі Копанки Калуського району.
Мешканці Івано-Франківщини не рідко скаржаться на неприємний запах від свинокомплексів «Даноші». Як запевнила керівник прес-служби підприємства Надій Сухарник, гній на свинокомплекс зберігають закритим способом, а введення біогазових установок значно зменшить неприємний запах від господарства.
«В нас гній зберігається не відкритим способом, як у більшості тваринницьких комплексів в Україні, а в нас гній зберігається закритим способом. Тобто ті гноєзбірники є абсолютно щільно закритими, там йде два шари мембрани – гума і пластик. Щільна плівка утримує гноївку всередині. Тому від гноєзбірників в нас запахів немає» - пояснює Надій Сухарний.
Правда, неприємний запах від свинокомплексів залежить і від погодніх умов – зниження тиску та дощі впливають на запах від самих стаєнь. Адже утримувати 12 тисяч свиней і абсолютно уникнути запаху неможливо. «Біогазова установка допоможе ще зменшити запах. Коли гноївка і гній підчас процесу бродіння виділятиме газ метан, який і є джерелом неприємного запаху, газ буде йти на біогазовий двигун і перероблятиметься на енергію і тепло. Відповідно гноївка, яка вже буде після переробки біопалива в біогазовій установці виводитися на поля, буде мати менше неприйємного запаху. Таким чином ми будемо завдавати ще менше неприємностей оточуючим. » - пояснює Надія Сухарник.
На Прикарпатті функціонує вже 7 свинокоплексів «Даноші».