
На засіданні комісії з питань екології Громадської ради при Івано-Франківській ОДА було заслухано питання по екологічній ситуації на територіях, прилеглих до фермерських виробництв фірми "Даноші".
Ніде правди подіти, насиченність повітря продуктами життєдіяльності свиней там приносить неабиякий дискомфорт жителям навколишніх сіл, інформує Фіртка з посиланням на Михайла Андрійовича.
Жителі деяких сіл кривдуються на те, що їх загнали до своєрідної резервації... чи "чотирикутника смерті".
В п'ятницю 8 травня деякі села були покриті своєрідним газовим смогом - ніби на біогазовому заводі зірвало клапан газольдера.
Зі встановленням теплої погоди ця своєрідна "ароматотерапія" стала справжньою карою для людей. Та біда, як то кажуть, не приходить одна - до неї долучилося ще одне горе.
До медиків місцевих ФАПів почали звертатися люди із скаргами на те, що "їх вкусила якась муха". Дійсно, помічено різке збільшення популяції так званих "гнойових мух", особливо на місцях розкиду продуктів життєдіяльності тваринництва.
В більшості випадків наступала алергічна реакція: від зуду та почервоніння до загальної ослабленності організму та пневмонії.
Дивно виглядає те, що медики уникають робити записи в "історії хвороби" на предмет справжньої причини звернення пацієнтів. Натомість пропонують медикаментозне лікування, котре в більшості випадків є "безкоштовним".
Пояснють тим, що "з району привезли хорошу вакцину". Ліки дійсно діють швидко - в більшості пацієнтів симтоми захворювання зникають за день два. Та питання - чи єфективно.
Комісія з питань екології Громадської ради при Івано-Франківській ОДА прийняла рішення докладно вивчити дане питання.
Планується виїздне засідання та опитування жителів довколишніх сіл на предмет реального стану речей.
ДОВІДКА ФІРТКИ:
Певні види мухи цеце переносять хворобу, збудниками якої є найпростіші трипаносоми. Якщо муха цеце смокче кров тварини, що має таку хворобу, то разом з кров'ю поглинає цих паразитів. Відтак усередині мухи вони починають розвиватися й розмножуватися. Коли така муха кусає іншу тварину, то паразити потрапляють від мухи у кровообіг тварини.
Ця хвороба у людей називається сонною хворобою, а якщо вона відбувається у тварин — то наганою. Трипаносоми заражають багато тубільних тварин Африки, особливо антилоп, африканських свиней, кафських бйволів, копитних тварин Redunca та бородавочників, але при цьому не шкодять їм, не спричинюють тяжку хворобу. Але у завезених до Африки тварин та одомашнених місцевих, а саме: верблюдів, псів, ослів, козлів, коней, мулів, домашніх буйволів, свиней та овець. відбувається тяжка хвороба. Згідно інформації журналу «Нешнл джіоґрефік», нагана щороку винищує до трьох мільйонів голів свійської худоби.