5-денне дійство під відкритим небом в Унежі каже своїм шанувальникам «до побачення».
Вчора під звуки львівського ГИЧ Оркестру завершився вже 11-й(!) фестиваль під відритим небом «АртПоле». 300 учасників, 12 країн світу, 5 днів, близько 2 тисяч глядачів, безліч цікавинок, перформансів, проектів, майстерень – це все АртПоле, друзі! Свято свободи і мистецтв в Уніжі, мальовничому, неймовірно красивому і в дечому таємничому селищі над Дністром. І хоча цьогоріч небесна канцелярія не потішила публіку перфектною погодою, Уніж, як завше, потішив своїм наповненням. П’ять днів пролетіли як один. Але про все в порядку. Гайда на берег Дністра!
Розпочалося все оце дійство, яке в народі вже не перший рік називають «АртПоле», а деколи, згадуючи давні-давні часи - Шешорами, ще в середу, 10-го липня. Відкривали фестиваль на Дністрі. На плоті до берега пристали музики (ГИЧ Оркестр тут як тут!), які сплавлялися вниз по течії з села Незвисько. І почалося! В перший день барабанні перетинки тамтешнього людю, який почав стікатися до Унежу і таборитися в «панському» саду, на міцність випробовували Гудаки та НагУаль, Стециків Уніж-Цех та поляки з Enchanted Hunters. Було весело! Ніч для сну? Мабуть… Тільки не на АртПолі! Вже в перший день на малій сцені опівночі театральне дійство розпочав британець TUUP (лідер і вокаліст бенду Transglobal Underground), який індійську легенду The King and The Corpse розповідав під віртуозну гру індійця Шими (Sheema Mukherjee) на сітарі.
Не забуваємо про майстерні. Бажаєте зліпити собі свистульку (гончарна майстерня Михайла Плужника)? Вам на Уніж. А зробити витинанку (до Анатолія Бєлова) чи вистругати дерв’яного коника? Теж сюди. Мрієте навчитись танцювати (вчить Андреа Хендлер)? Їдьте на Уніж! А грати на музичних інструментах зроблених з… овочів та фруктів!? Паприкалаба під вмілою рукою Бенджаміна Коупа дає концерти і вчить бажаючих тільки на АртПолі. А ще лендарт-майстерня naturally двох німкень Лізи Шміц та Карлотти Брунетті, творіння записничків вашої мрії від Лілії Штекель, ціанотипія Андрія Олешко і багато, багато іншого. Всіх не перелічити, тому що будемо змушені укласти енциклопедію всього того, що за ці п’ять днів створили майстри з усіх куточків світу в Унежі! Тай, звісно ж, краще один раз побачити, ніж 100 разів почути. Тому наступного року – гайда на АртПоле!
Другий день, всі бадьорі та щасливі, слухають запорожців з «Крапки», дивних білорусів-«князів Мишкіних», веселих поляків «Miąźsz», та рвуть міхи на шмаття під несамовитих «Рви Меха Оркестр» з Росії. Десь так в годині першій ночі під поодинокі крики «дайте поспати, сво…» тішив своєю майстерністю dj Бадьян СС.
Що приніс глядачам третій день? Бандуру від Cherry Band, традиційні для турків кавал та багламу від MAVIGIZ. Фантастично мелодійна музика, друзі! Ну а заснути не давали вар’яти з Фінляндії під язиколамаючою назвою Faarao Pirttikangas і наша Перкалаба. ПАРАГВАААААААЙ!!!!!
«Історія від Юрія Андруховича про спаленого у старому Львові Альберта Вироземського супроводжуватиметься львівськими музикантами — співачкою Уляною Горбачевською та контрабасистом Марком Токарем», цитуючи прес-реліз організаторів, відбулась також в третій день у вигляді міні-вистави.
Четверта та п’ята, остання, доби фесту пройшли в боротьбі зі стихією (дощ і холод), сном, втомою і бажання ніколи не покидати Уніж. Ну, або покидати тільки на час негоди, яка акомпонувала музикам в суботу та неділю. Правда, Стецик та Перкалабські Придатки не давали цього зробити. Їм допомагали хлопці з «PUSHKiN Klezmer Band», чехи і поляки. Отакий от інтернаціонал. Згадаймо іще Йорий Клоц, Narpa та фантастичного Fantazio, і будемо з вами прощатися. Ні, не Уніж. Уніж не прощається. Як вдало підкреслили організатори, АртПоле має таку здатність «не завершуватись ніколи». Фест триває весь рік, адже його учасники тішать своїм вмінням публіку деінде , а от влітку вони знову збираються на березі Дністра, щоб запалити вогник у ще одних очах, які з нетерпінням чекатимуть початку вже 12-го «АртПоля».
На Івано-Франківщині розпочався міжнародний фестиваль "АртПоле". Ексклюзивні фото
Текст і фото Марічка Федорук, Стефанишин Ігор