
Яблуневими садами на Прикарпатті поширюється плодожерка. Літ та яйцекладку шкідника помічено в Галицькому, Снятинському та Тлумацькому районах області.
За даними управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, під час проведення маршрутних обстежень в базових господарствах Галицького, Снятинського та Тлумацького районів було відмічено, що у яблуневих садах триває літ, яйцекладка другого покоління та шкідливість гусениць першого та другого поколінь яблуневої плодожерки, пише Фіртка з посиланням на Суперагроном.
За рекомендаціями фахівців, при відповіді на феромонну пастку 3 і більше метеликів яблуневої плодожерки за 7 днів необхідно провести хімічні обробки.
У службі зазначили, що в разі виявлення шкідника потрібно застосувати інсектициди відповідно до переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.
Плодожерка яблунева (Cydia pomonella) — метелик родини листовійкових; небезпечний шкідник яблуні й груші; самиця відкладає яйця (до 80 штук) на листя, а згодом плоди, з яких її гусениця живиться м'якушем і насінням. Поширена в межах ареалу яблуні й груші. Життєвий цикл комахи вивчав та розробляв засоби захисту від неї врожаю український ентомолог С. О. Мокржецький.