На Прикарпатті впровадили Правила безпеки з утримання гірськолижних трас

 

/data/blog/33014/ce3ed8f372633fd4a817aaf906118beb.php?id=95ff8e76eebaec1d79c5a14fd48bb344

На Прикарпатті впровадили Правила безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас.

Першу редакцію Правил безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас фахівцями Державного підприємства «Карпатський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України» розроблено у відповідь на на Відкритий лист ініціативної групи громадян  та у зв’язку з проведенням у листопаді 2012 року перевірки готовності об’єктів туристичної діяльності до гірськолижного відпочинку у зимовий період 2012-2013 рр.

Також, як розповідає технічний експерт ДП «Карпатський ЕТЦ» Володимир Шевлюк, необхідність у розробці та впровадженні подібних правил виникла задля впорядкування катання на гірськолижних трасах, підвищення безпеки на гірськолижних трасах, відповідно - зменшенні числа нещасних випадків при катанні. Головною метою розробників Правил безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас було підвищити безпеку, власне, самих гірськолижних трас. Адже до того як документ виник самого поняття «гірськолижна траса» не існувало. В багатьох випадках це було просто місце для катання нічим не підготовлене. Відповідно, власник за те що там відбувається не ніс жодної відповідальності.

Отже, як стверджує Володимир Шевлюк, проблемою є те, що зараз сама безпека на гірськолижних трасах більшою мірою залежить від порядності власника який її експлуатує. То ж чим більше людина турбується про власний імідж, імідж гірськолижного курорту, тим  ретельніше цю трасу готує і на ній є більше необхідних засобів безпеки – огороджень, інформації.

Правилами безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас передбачено впровадження, так званої, паспортизації всіх гірськолижних трас, які експлуатуються суб’єктами підприємницької діяльності. Паспортизація допомагає упорядкувати траси, класифікувати їх за степінню складності, показує де саме повинні бути встановлені відповідні знаки, огородження, якими вони мають бути, де повинні знаходитися захисні мати.

При розробці класифікації фахівці ДП «Карпатський ЕТЦ» керувалися французьким варіантом класифікації. Це передбачає поділ трас на чотири ступені складності: чорна – найскладніша, червона – середньої складності, синя – легка, зелена – для початкіців. Все залежить від ряду факторів, в основному, рельєфного. На трасах розміщуються відповідні умовні знаки деякі з яких наведено в Правилах безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас.

Паспортизацію гірськолижних трас уже проведено майже стовідсотково на ГК «Буковель», що становить близько 50 кілометрів трас які упорядковані, обладнані системою усніження, що і відображено в паспортах, планах трас. По-новому тут проведено геодезичну зйомку, тощо.

В планах фахівців повна паспортизація гірськолижних трас гірськолижних комплексів «Плай», «Драгобрат», у Вишгороді, Водяниках.

Впровадженню Правил безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас був присвячений семінар який протягом двох днів проводився  в Державному підприємстві «Карпатський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України».

В рамках семінару фахівці з різних областей України почули курс лекцій і обговорили актуальні проблеми щодо застосування в наглядовій діяльності Правила безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас, Під час семінару також обговорювалися вимоги до проектування та екплуатації гірськолижних трас, небезпечні фактори які є на гірськолижних трасах, тощо.

Присутні на семінарі відвідали райони де знаходяться найбільш популярні гірськолилижні траси і ознайомилися з їх теперішньою будовою та облаштуванням – засобами огородження, уловлювання лижників, безпеки та інформаційними знаками.


12.03.2013 1942 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

622
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

917 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3143 3
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33624
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2526
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3718

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

90

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

554

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1407

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

885
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

424
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

336
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

704
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12009
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1300
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1091
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1181
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30336 1
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

177
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1077
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4087
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

630