На Прикарпатті впровадили Правила безпеки з утримання гірськолижних трас

 

/data/blog/33014/ce3ed8f372633fd4a817aaf906118beb.php?id=95ff8e76eebaec1d79c5a14fd48bb344

На Прикарпатті впровадили Правила безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас.

Першу редакцію Правил безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас фахівцями Державного підприємства «Карпатський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України» розроблено у відповідь на на Відкритий лист ініціативної групи громадян  та у зв’язку з проведенням у листопаді 2012 року перевірки готовності об’єктів туристичної діяльності до гірськолижного відпочинку у зимовий період 2012-2013 рр.

Також, як розповідає технічний експерт ДП «Карпатський ЕТЦ» Володимир Шевлюк, необхідність у розробці та впровадженні подібних правил виникла задля впорядкування катання на гірськолижних трасах, підвищення безпеки на гірськолижних трасах, відповідно - зменшенні числа нещасних випадків при катанні. Головною метою розробників Правил безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас було підвищити безпеку, власне, самих гірськолижних трас. Адже до того як документ виник самого поняття «гірськолижна траса» не існувало. В багатьох випадках це було просто місце для катання нічим не підготовлене. Відповідно, власник за те що там відбувається не ніс жодної відповідальності.

Отже, як стверджує Володимир Шевлюк, проблемою є те, що зараз сама безпека на гірськолижних трасах більшою мірою залежить від порядності власника який її експлуатує. То ж чим більше людина турбується про власний імідж, імідж гірськолижного курорту, тим  ретельніше цю трасу готує і на ній є більше необхідних засобів безпеки – огороджень, інформації.

Правилами безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас передбачено впровадження, так званої, паспортизації всіх гірськолижних трас, які експлуатуються суб’єктами підприємницької діяльності. Паспортизація допомагає упорядкувати траси, класифікувати їх за степінню складності, показує де саме повинні бути встановлені відповідні знаки, огородження, якими вони мають бути, де повинні знаходитися захисні мати.

При розробці класифікації фахівці ДП «Карпатський ЕТЦ» керувалися французьким варіантом класифікації. Це передбачає поділ трас на чотири ступені складності: чорна – найскладніша, червона – середньої складності, синя – легка, зелена – для початкіців. Все залежить від ряду факторів, в основному, рельєфного. На трасах розміщуються відповідні умовні знаки деякі з яких наведено в Правилах безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас.

Паспортизацію гірськолижних трас уже проведено майже стовідсотково на ГК «Буковель», що становить близько 50 кілометрів трас які упорядковані, обладнані системою усніження, що і відображено в паспортах, планах трас. По-новому тут проведено геодезичну зйомку, тощо.

В планах фахівців повна паспортизація гірськолижних трас гірськолижних комплексів «Плай», «Драгобрат», у Вишгороді, Водяниках.

Впровадженню Правил безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас був присвячений семінар який протягом двох днів проводився  в Державному підприємстві «Карпатський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України».

В рамках семінару фахівці з різних областей України почули курс лекцій і обговорили актуальні проблеми щодо застосування в наглядовій діяльності Правила безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас, Під час семінару також обговорювалися вимоги до проектування та екплуатації гірськолижних трас, небезпечні фактори які є на гірськолижних трасах, тощо.

Присутні на семінарі відвідали райони де знаходяться найбільш популярні гірськолилижні траси і ознайомилися з їх теперішньою будовою та облаштуванням – засобами огородження, уловлювання лижників, безпеки та інформаційними знаками.


12.03.2013 1872 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

780
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

601
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1678
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2997
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2455
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2434

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

585

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

598

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1457

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1526
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

558
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

421
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

793
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

187
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

290
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26926
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

750
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

314
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

313
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

637
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1030 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

838