На Прикарпатті впровадили Правила безпеки з утримання гірськолижних трас

 

/data/blog/33014/ce3ed8f372633fd4a817aaf906118beb.php?id=95ff8e76eebaec1d79c5a14fd48bb344

На Прикарпатті впровадили Правила безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас.

Першу редакцію Правил безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас фахівцями Державного підприємства «Карпатський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України» розроблено у відповідь на на Відкритий лист ініціативної групи громадян  та у зв’язку з проведенням у листопаді 2012 року перевірки готовності об’єктів туристичної діяльності до гірськолижного відпочинку у зимовий період 2012-2013 рр.

Також, як розповідає технічний експерт ДП «Карпатський ЕТЦ» Володимир Шевлюк, необхідність у розробці та впровадженні подібних правил виникла задля впорядкування катання на гірськолижних трасах, підвищення безпеки на гірськолижних трасах, відповідно - зменшенні числа нещасних випадків при катанні. Головною метою розробників Правил безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас було підвищити безпеку, власне, самих гірськолижних трас. Адже до того як документ виник самого поняття «гірськолижна траса» не існувало. В багатьох випадках це було просто місце для катання нічим не підготовлене. Відповідно, власник за те що там відбувається не ніс жодної відповідальності.

Отже, як стверджує Володимир Шевлюк, проблемою є те, що зараз сама безпека на гірськолижних трасах більшою мірою залежить від порядності власника який її експлуатує. То ж чим більше людина турбується про власний імідж, імідж гірськолижного курорту, тим  ретельніше цю трасу готує і на ній є більше необхідних засобів безпеки – огороджень, інформації.

Правилами безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас передбачено впровадження, так званої, паспортизації всіх гірськолижних трас, які експлуатуються суб’єктами підприємницької діяльності. Паспортизація допомагає упорядкувати траси, класифікувати їх за степінню складності, показує де саме повинні бути встановлені відповідні знаки, огородження, якими вони мають бути, де повинні знаходитися захисні мати.

При розробці класифікації фахівці ДП «Карпатський ЕТЦ» керувалися французьким варіантом класифікації. Це передбачає поділ трас на чотири ступені складності: чорна – найскладніша, червона – середньої складності, синя – легка, зелена – для початкіців. Все залежить від ряду факторів, в основному, рельєфного. На трасах розміщуються відповідні умовні знаки деякі з яких наведено в Правилах безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас.

Паспортизацію гірськолижних трас уже проведено майже стовідсотково на ГК «Буковель», що становить близько 50 кілометрів трас які упорядковані, обладнані системою усніження, що і відображено в паспортах, планах трас. По-новому тут проведено геодезичну зйомку, тощо.

В планах фахівців повна паспортизація гірськолижних трас гірськолижних комплексів «Плай», «Драгобрат», у Вишгороді, Водяниках.

Впровадженню Правил безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас був присвячений семінар який протягом двох днів проводився  в Державному підприємстві «Карпатський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України».

В рамках семінару фахівці з різних областей України почули курс лекцій і обговорили актуальні проблеми щодо застосування в наглядовій діяльності Правила безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас, Під час семінару також обговорювалися вимоги до проектування та екплуатації гірськолижних трас, небезпечні фактори які є на гірськолижних трасах, тощо.

Присутні на семінарі відвідали райони де знаходяться найбільш популярні гірськолилижні траси і ознайомилися з їх теперішньою будовою та облаштуванням – засобами огородження, уловлювання лижників, безпеки та інформаційними знаками.


12.03.2013 1974 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3461
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1298
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1210
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2428
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3842
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2881 9

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

225

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1065

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

920

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

865
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

164
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10544
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

170
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

479
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5549
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1265
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

666
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

482 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

916
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

799
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

857