"Група працювала у неділю. Одного з хижаків добули, решта — втекли.Але чи то справді шакали, однозначно сказати не можна, тому відправили на дослідження", — вказує голова Новицької громади Богдан Дадяк.
"Там було чотири хижаки. Два з них — більш сірого кольору, а два, які візуально здалися трохи меншими, мали жовтіший окрас.Одного з цих двох менших мої хлопці й добули.Декому з них свого часу доводилося бачити шакалів у дикій природі, тому вони впевнені, що це і є цей хижак. Хоча вовк до трьох років теж може мати таку рудувату чи сіро-коричневу шерсть, то вже у старшому віці він спочатку стає світло-сірим, а після п'яти років — темно-сірим", — розповідає голова Калуської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок Василь Гринів.
"Для нашого регіону шакали не є типовими мешканцями.Проте, зважаючи на військові дії, цілком можна допустити, що деякі ці особини могли мігрувати і прийти у наші ліси. Якщо вони тут розмножаться так, як вовки, то це буде біда.Адже ці тварини можуть загризти не лише дичину в лісі, а і домашніх собак, котів, кіз. Їхня безстрашність щодо людей також може нести загрозу", — додає Василь Гринів.
Напередодні у лісі між селом Болохів Верхнянської громади та Велика Тур'я Долинської громади мисливці під час планового заходу з регулювання чисельності хижаків вполювали вовка. Це — перший представник цього виду хижаків відколи дозволили регулювання чисельності хижаків на Івано-Франківщині.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
На Прикарпатті розпочали регуляцію чисельності лисиць та вовків через зростання загрози сказу
Для зменшення захворюваності на сказ: на Івано-Франківщині відстрілюватимуть диких лисиць