На Прикарпатті відбулись гірські навчання авіаторів Нацгвардії (ФОТО)

Протягом кількох днів гвардійські вертольоти Airbus підкорювали повітряний простір Карпат. Навчальний спеціальний збір з льотним складом на французьких вертольотах ЕС-225 LP розгорнули на базі військової частини 3072, що дислокується в селі Старий Лисець.

Як повідомили Фіртці в пресслужбі МВС, полігон даної військової частини - єдиний у західному регіоні, де можуть приземлятися гвинтокрили, і де щороку стартують спеціалізовані навчання з виконання польотів у гірських умовах. 
Під час навчань пілоти відпрацьовують посадку в горах у складних умовах на висоті 1000  та 1500 метрів.

«Ми щодня здійснюємо до 10 вильотів, – розповідає льотчик-штурман Тарас Безбах, – літаємо в різних погодних умовах, щоби отримати різний досвід. Гірські навчання у нас проходять щороку з 2016-го.

Цьогоріч вперше залучили тільки вертольоти ЕС-225 LP. Вони вже дуже добре себе показали в гірській місцевості. Специфіка польотів така, що повітря в горах розріджене і потрібна більша потужність двигунів"

Такі вертольоти призначені виконувати десантно-транспортні завдання. Машини, які можуть брати на борт до 20 людей, використовують у трьох ситуаціях – для перевезення особового складу, десантування та для евакуації поранених. У кожному випадку вертоліт має окремий обвіс – як от канати для десантування чи санітарні модулі.

За словами старшого техніка вертольота Артема Яковчука, у технічному обслуговуванні Airbus зручніший, ніж вертоліт МІ-8.

«Швидкісні, більш маневрові, технічно зручні, – перераховує плюси французьких гвинтокрилів Артем Яковчук, – щоб перейти з МІ-8 на ЕС-225 LP треба перевчатися. Технічний та льотний склад їздив на навчання до Франції та вже два роки успішно літають».

Артем Яковчук також вчився у Франції та отримав сертифікат про допуск до технічного обслуговування Airbus.

«Спочатку були деякі складнощі, бо для нас все було нове, – розповідає технік,  – але, коли день за днем дізнавалися більше, мали більше практики – то розуміли, що насправді немає нічого складного. Ми цілком конкурентні, на рівні з французькими колегами».

Керівник авіаційної ланки Денис Юрик додає, що участь в навчаннях беруть як досвідчені нацгвардійці, так і молоді пілоти гвинтокрилів. Ті, хто має практику польотів у горах, відновлюють навички. А ті, хто вперше приїхав на спеціальні гірські збори – посилено вчаться.

«Молоді льотчики повністю підготовлені до польотів, але от в гірській місцевості – вперше. У програмі підготовки сказано, що кожен льотчик повинен відпрацювати посадку у високогір’ї.

Якщо надійде завдання, то льотчик повинен його виконати. Він повинен уміти сісти в горах на підібраний з повітря майданчик (визначити, куди можна сідати, виконати прохід над майданчиком, тобто оглянути його, і оптимально виконати посадку)», – розповів Денис Юрик.

До речі, у рамках підписаного контракту між Міністерством внутрішніх справ України та компанією «Airbus Helicopters SAS» до України має прибути 55 гелікоптерів французького виробництва – Н125 для Державної прикордонної служби України; Н145 для Національної поліції України; Н225 для Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної гвардії України.

Всі повітряні судна різні та пристосовані до виконання різноманітних завдань підрозділів МВС: аеромедичної евакуації, рятувальних операцій, підтримання громадського порядку, антитерористичні та спеціальні операції, підтримка охорона на державних кордонах та підтримання порядку на дорогах.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У Франківську нацгвардійці та муніципали розбороняли бійку (ФОТО)

У Франківську нацгвардійці та муніципали розбороняли бійку (ФОТО)

Прикарпатські поліцейські відправились у прифронтову зону на Донеччині (ФОТО)

ООС: за добу в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано 12 порушень

Два десятки прикарпатських рятувальників допомагають відновлювати будинки у прифронтовій зоні


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

585
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3156
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21284
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2081
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1579 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2450

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

346

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

256

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

839

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2250
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

266
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

540
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1085
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

253
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

866
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

832
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

752
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8318
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

402
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1157 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2259 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

956