На Прикарпатті відбулись гірські навчання авіаторів Нацгвардії (ФОТО)

Протягом кількох днів гвардійські вертольоти Airbus підкорювали повітряний простір Карпат. Навчальний спеціальний збір з льотним складом на французьких вертольотах ЕС-225 LP розгорнули на базі військової частини 3072, що дислокується в селі Старий Лисець.

Як повідомили Фіртці в пресслужбі МВС, полігон даної військової частини - єдиний у західному регіоні, де можуть приземлятися гвинтокрили, і де щороку стартують спеціалізовані навчання з виконання польотів у гірських умовах. 
Під час навчань пілоти відпрацьовують посадку в горах у складних умовах на висоті 1000  та 1500 метрів.

«Ми щодня здійснюємо до 10 вильотів, – розповідає льотчик-штурман Тарас Безбах, – літаємо в різних погодних умовах, щоби отримати різний досвід. Гірські навчання у нас проходять щороку з 2016-го.

Цьогоріч вперше залучили тільки вертольоти ЕС-225 LP. Вони вже дуже добре себе показали в гірській місцевості. Специфіка польотів така, що повітря в горах розріджене і потрібна більша потужність двигунів"

Такі вертольоти призначені виконувати десантно-транспортні завдання. Машини, які можуть брати на борт до 20 людей, використовують у трьох ситуаціях – для перевезення особового складу, десантування та для евакуації поранених. У кожному випадку вертоліт має окремий обвіс – як от канати для десантування чи санітарні модулі.

За словами старшого техніка вертольота Артема Яковчука, у технічному обслуговуванні Airbus зручніший, ніж вертоліт МІ-8.

«Швидкісні, більш маневрові, технічно зручні, – перераховує плюси французьких гвинтокрилів Артем Яковчук, – щоб перейти з МІ-8 на ЕС-225 LP треба перевчатися. Технічний та льотний склад їздив на навчання до Франції та вже два роки успішно літають».

Артем Яковчук також вчився у Франції та отримав сертифікат про допуск до технічного обслуговування Airbus.

«Спочатку були деякі складнощі, бо для нас все було нове, – розповідає технік,  – але, коли день за днем дізнавалися більше, мали більше практики – то розуміли, що насправді немає нічого складного. Ми цілком конкурентні, на рівні з французькими колегами».

Керівник авіаційної ланки Денис Юрик додає, що участь в навчаннях беруть як досвідчені нацгвардійці, так і молоді пілоти гвинтокрилів. Ті, хто має практику польотів у горах, відновлюють навички. А ті, хто вперше приїхав на спеціальні гірські збори – посилено вчаться.

«Молоді льотчики повністю підготовлені до польотів, але от в гірській місцевості – вперше. У програмі підготовки сказано, що кожен льотчик повинен відпрацювати посадку у високогір’ї.

Якщо надійде завдання, то льотчик повинен його виконати. Він повинен уміти сісти в горах на підібраний з повітря майданчик (визначити, куди можна сідати, виконати прохід над майданчиком, тобто оглянути його, і оптимально виконати посадку)», – розповів Денис Юрик.

До речі, у рамках підписаного контракту між Міністерством внутрішніх справ України та компанією «Airbus Helicopters SAS» до України має прибути 55 гелікоптерів французького виробництва – Н125 для Державної прикордонної служби України; Н145 для Національної поліції України; Н225 для Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної гвардії України.

Всі повітряні судна різні та пристосовані до виконання різноманітних завдань підрозділів МВС: аеромедичної евакуації, рятувальних операцій, підтримання громадського порядку, антитерористичні та спеціальні операції, підтримка охорона на державних кордонах та підтримання порядку на дорогах.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У Франківську нацгвардійці та муніципали розбороняли бійку (ФОТО)

У Франківську нацгвардійці та муніципали розбороняли бійку (ФОТО)

Прикарпатські поліцейські відправились у прифронтову зону на Донеччині (ФОТО)

ООС: за добу в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано 12 порушень

Два десятки прикарпатських рятувальників допомагають відновлювати будинки у прифронтовій зоні


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1153
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2852
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1007
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1065
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1072 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3160 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

927

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

799

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2364
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15085
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

303
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123