На Прикарпатті відбулася Всеукраїнська проща медичних працівників до Храму Святого Пантелеймона (фото)

 

 

Відбулася Всеукраїнська проща медичних працівників до Храму Святого Пантелеймона

 

21 червня відбулася II Всеукраїнська проща медичних працівників до Храму Святого Пантелеймона у с. Шевченкове Галицького району Івано-Франківської області.

 

Сотні медиків з усіх куточків України прибули до найдревнішого у Галичині Храму XII століття, щоб провести спільну молитву. Паломництво медичних працівників саме до Храму Cвятого Пантелеймона є символічним, адже цей святий був лікарем і цілителем, його вважають покровителем і захисником медиків.

 

Високопреосвященний Архієпископ Митрополит Івано-Франківський Володимир (Війтишин) відправив Архієрейську Святу Літургію за участю духовенства різних конфесій. Він наголосив, що професія медика є служінням ближньому і побажав, щоб Святий Пантелеймон був для лікарів та медсестер прикладом відданості та самопожертви.

 

 

Відбулася Всеукраїнська проща медичних працівників до Храму Святого Пантелеймона
 

«Ця святиня з такого древнього часу збережена Господом для нас, щоб ми сьогодні могли набратися сили духу для того, щоб допомагати людям. Дай Боже щоб і надалі за опікою Святого Пантелеймона робилася ця велика справа – поєднання церкви і медицини. З давніх-давен над станом людини разом працювали як священнослужителі, так і медики. І ця спільна робота дає гарний результат. Нам усім потрібне Боже благословення. Ми знаємо, що багато знаних лікарів, світил медицини були релігійними. Багато з них мали свої приватні каплиці, у яких молилися перед важкими операціями. При лікарнях були каплиці, які ми сьогодні відновлюємо. Адже якщо поруч лікаря є священик – це дуже добре. Коли вони разом приходять до людини, досягається позитивний результат – оздоровлюється і душа, і тіло», - сказав у своєму коментарі Митрополит Івано-Франківський Володимир, пишуть Паралелі.

 

Директор Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації Роман Мельник у свою чергу подякував Архієпископу та священикам за спільну плідну роботу: «Я низько вклоняюся Владиці, за ту, роботу, яку він проводить. Я щиро дякую за капеланство, яке на сьогодні посіло гідне місце у наших медичних закладах. Я радий, що ми започаткували таку добру справу і маємо у кожній лікарні капелана».



Радник Міністра охорони здоров’я з питань співпраці з Всеукраїнською Радою церков і релігійних організацій Леся Брацюнь у своєму виступі зазначила, що ця проща є способом поглиблення співпраці церкви і держави задля духовного зростання медиків і гуманізації сфери охорони здоров’я. «Єднання представників духовенства та медичних працівників відновлює духовне здоров’я людини і суспільства загалом», - наголосила вона. Леся Брацюнь вважає, що медики мають бути віруючим, головною рисою лікарів має бути милосердя. «У цьому святому місці ми приходимо почерпнути з джерела цього милосердя, адже джерелом любові і милосердя є Бог. Ми приходимо себе зцілити, щоб далі допомагати людям», - сказала вона.



Радник Міністра переказала медикам подяку від Олега Мусія за те, що вони самовіддано виконували і виконують свій професійний обов’язок в умовах неоголошеної війни.



Під час прощі відбулася спільна молитва за єдину соборну незалежну Україну, за мир у державі, та за медичних працівників. Також демонструвався документальний фільм про роботу медиків-волонтерів під час Революції національної гідності, були оприлюднені свідчення про допомогу в умовах бойових дій. На завершення відбувся молебень, мирування і благословення в дорогу.

 

 

Відбулася Всеукраїнська проща медичних працівників до Храму Святого Пантелеймона


23.06.2014 537 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

11958 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1407
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

753
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5890
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1620
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1471

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

543

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1364

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1180

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1084
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

429
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

540
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1469
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

507
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

774
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5819
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12296
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

407
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

394
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

712 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1163