На Прикарпатті видаватиметься часопис присвячений історії Галича

 

 

Проблематика історії міста є дуже різноманітною – окремі науковці чи академічні колективи завжди матимуть широке поле для досліджень.

 

Саме для того, щоб згуртувати науковців для дослідження минулого та фіксації сучасного міста, ознайомити всіх зацікавлених з науковими напрацюваннями, на Прикарпатті видаватиметься науково-краєзнавчий часопис «Галич», інформують у Галицькій РДА.

 

Ідея видання часопису народилася в середовищі громадських діячів та науковців, а основним ініціатором справи став директор видавництва «Лілея – НВ» Василь Іваночко.

 

Відбулися перші робочі зустрічі ініціативної групи – редакційної ради журналу «Галич». До її складу на даний час входять: викладач Прикарпатського національного університету Мирослав Волощук (курує рубрику «Галич IX–XIVст.»); директор департаменту містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Володимир Гайдар (рубрика «Архітектура міста); викладач Прикарпатського національного університету Ігор Коваль (рубрика «Мистецтво Галича»); керівник науково-редакційного відділу „Звід пам'яток історії та культури. Івано-Франківська область" Зеновій Федунків («Галич у XIV–XVIIIст.»), науковий працівник відділу охорони культурної спадщини Національного заповідника «Давній Галич» Андрій Чемеринський (рубрика «Галич у період Австрійської та Австро-Угорської імперій: 1772–1918рр.»; «Галич у період ІІ Речі Посполитої: 1918–1939рр.»). Також, до роботи в редакційній колегії запрошено науковців з Львівської політехніки – Миколу Бевза та Юрія Лукомського та ін.

 

Обговорено концепцію видання журналу та акцентовано увагу на потребі видання окремої бібліотеки часопису (на зразок серії видань історико-краєзнавчого об’єднання «Моє місто»). В найближчому часі буде затверджено перелік видань, які є найбільш пріоритетними для друку. Також, редакційна рада планує створити окрему веб-сторінку журналу в мережі Інтернет.

 

Редакційна рада сподівається видати перше число часопису та здійснити його презентацію громадськості ще в цьому році. На даний здійснюється збір статей для першого числа часопису.

 

Довідково:

Волощук Мирослав Михайлович. Кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії. Народився 2 липня 1979р. 1995-2000рр. - навчання на історичному факультеті Прикарпатського унівенситету імені Василя Стефаника. 2000-2003рр. - аспірантура. 30 вересня 2005р. захистив кандидатську дисертацію на тему "Військово-політичні стосунки Угорського королівства з Галицьким і Галицько-Волинським князівством (кінець ХІІ-ХІІІ ст.)". Досліджує русько-угорські відносини ІХ-XIV ст.

Гайдар Володимир Григорович - директор департаменту містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

Народився в 1977р. У 2002 році закінчив Національний університет ”Львівська політехніка” за спеціальністю «Містобудування», кваліфікація – магістр архітектури. З 2012 року працює у Департаменті містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. На посаді директора Департаменту містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради – головного архітектора міста з грудня 2014 року.

Іваночко Василь Степанович. Художник, графік, нумізмат.

Народився 17 вересня 1968р. у м.Бурштин Івано-Франківської області. Був активістом Студентського братства, один з відрожувачів Пласту в Івано-Франківську та області.

Заснував видавництво «Лілея-НВ», що спеціалізується на видавництві сучасної української літератури. Видав одні з перших книг відомих сучасних українських письменників: Т.Прохаська, Ю.Андрюховича, Ю.Іздрика та інших. Меценат, активно сприяє поширенню україномовних книг на Сході, допомагає ЗСУ. Член Національної спілки краєзнавців України, член історико-краєзнавчого об'єднання „Моє місто".

Федунків Зеновій Богданович - член історико-краєзнавчого об'єднання „Моє місто". Уродженець с.Дем'янова Галицького району, після закінчення історичного факультету Івано-Франківського державного педагогічного інституту ім.В.Стефаника працював коректором, редактором, старшим науковим редактором та заступником завідувача науково-редакційного відділу при управлінні культури облдержадміністрації. З 2006 року - керівник науково-редакційного відділу „Звід пам'яток історії та культури. Івано-Франківська область". Член Національної спілки краєзнавців України.

Чемеринський Андрій. У 1998 році закінчив історичний факультет Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника. До 2013р. працював у галузі управління культури області (пам'яткоохоронна діяльність та музейництво).

Працює у Національному заповіднику "Давній Галич". Автор ряду краєзнавчих публікацій у ЗМІ, наукових збірниках. Сфера наукових зацікавлень: Галич у період австро-угорського панування 1772–1918рр. та ІІ Речі Посполитої (1918–1939); військова історія та оборонна фортифікація Першої світової війни на теренах сучасного Галицького району; Галич у філокартії кін. ХІХ–поч.ХХст. Член Національної спілки краєзнавців України, магістр історії.

 

До праці в редакційній раді часопису «Галич» буде залучено і інших науковців та краєзнавців нашого краю.


22.06.2015 1337 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

16613
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1544
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1112
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2146
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3682
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1397

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1804

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

578

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1205

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1363
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

684
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24311
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

559
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

527
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

672
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1566
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

727
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7528
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

676
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1768 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

664
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

572