На Прикарпатті видаватиметься часопис присвячений історії Галича

 

 

Проблематика історії міста є дуже різноманітною – окремі науковці чи академічні колективи завжди матимуть широке поле для досліджень.

 

Саме для того, щоб згуртувати науковців для дослідження минулого та фіксації сучасного міста, ознайомити всіх зацікавлених з науковими напрацюваннями, на Прикарпатті видаватиметься науково-краєзнавчий часопис «Галич», інформують у Галицькій РДА.

 

Ідея видання часопису народилася в середовищі громадських діячів та науковців, а основним ініціатором справи став директор видавництва «Лілея – НВ» Василь Іваночко.

 

Відбулися перші робочі зустрічі ініціативної групи – редакційної ради журналу «Галич». До її складу на даний час входять: викладач Прикарпатського національного університету Мирослав Волощук (курує рубрику «Галич IX–XIVст.»); директор департаменту містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Володимир Гайдар (рубрика «Архітектура міста); викладач Прикарпатського національного університету Ігор Коваль (рубрика «Мистецтво Галича»); керівник науково-редакційного відділу „Звід пам'яток історії та культури. Івано-Франківська область" Зеновій Федунків («Галич у XIV–XVIIIст.»), науковий працівник відділу охорони культурної спадщини Національного заповідника «Давній Галич» Андрій Чемеринський (рубрика «Галич у період Австрійської та Австро-Угорської імперій: 1772–1918рр.»; «Галич у період ІІ Речі Посполитої: 1918–1939рр.»). Також, до роботи в редакційній колегії запрошено науковців з Львівської політехніки – Миколу Бевза та Юрія Лукомського та ін.

 

Обговорено концепцію видання журналу та акцентовано увагу на потребі видання окремої бібліотеки часопису (на зразок серії видань історико-краєзнавчого об’єднання «Моє місто»). В найближчому часі буде затверджено перелік видань, які є найбільш пріоритетними для друку. Також, редакційна рада планує створити окрему веб-сторінку журналу в мережі Інтернет.

 

Редакційна рада сподівається видати перше число часопису та здійснити його презентацію громадськості ще в цьому році. На даний здійснюється збір статей для першого числа часопису.

 

Довідково:

Волощук Мирослав Михайлович. Кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії. Народився 2 липня 1979р. 1995-2000рр. - навчання на історичному факультеті Прикарпатського унівенситету імені Василя Стефаника. 2000-2003рр. - аспірантура. 30 вересня 2005р. захистив кандидатську дисертацію на тему "Військово-політичні стосунки Угорського королівства з Галицьким і Галицько-Волинським князівством (кінець ХІІ-ХІІІ ст.)". Досліджує русько-угорські відносини ІХ-XIV ст.

Гайдар Володимир Григорович - директор департаменту містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

Народився в 1977р. У 2002 році закінчив Національний університет ”Львівська політехніка” за спеціальністю «Містобудування», кваліфікація – магістр архітектури. З 2012 року працює у Департаменті містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. На посаді директора Департаменту містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради – головного архітектора міста з грудня 2014 року.

Іваночко Василь Степанович. Художник, графік, нумізмат.

Народився 17 вересня 1968р. у м.Бурштин Івано-Франківської області. Був активістом Студентського братства, один з відрожувачів Пласту в Івано-Франківську та області.

Заснував видавництво «Лілея-НВ», що спеціалізується на видавництві сучасної української літератури. Видав одні з перших книг відомих сучасних українських письменників: Т.Прохаська, Ю.Андрюховича, Ю.Іздрика та інших. Меценат, активно сприяє поширенню україномовних книг на Сході, допомагає ЗСУ. Член Національної спілки краєзнавців України, член історико-краєзнавчого об'єднання „Моє місто".

Федунків Зеновій Богданович - член історико-краєзнавчого об'єднання „Моє місто". Уродженець с.Дем'янова Галицького району, після закінчення історичного факультету Івано-Франківського державного педагогічного інституту ім.В.Стефаника працював коректором, редактором, старшим науковим редактором та заступником завідувача науково-редакційного відділу при управлінні культури облдержадміністрації. З 2006 року - керівник науково-редакційного відділу „Звід пам'яток історії та культури. Івано-Франківська область". Член Національної спілки краєзнавців України.

Чемеринський Андрій. У 1998 році закінчив історичний факультет Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника. До 2013р. працював у галузі управління культури області (пам'яткоохоронна діяльність та музейництво).

Працює у Національному заповіднику "Давній Галич". Автор ряду краєзнавчих публікацій у ЗМІ, наукових збірниках. Сфера наукових зацікавлень: Галич у період австро-угорського панування 1772–1918рр. та ІІ Речі Посполитої (1918–1939); військова історія та оборонна фортифікація Першої світової війни на теренах сучасного Галицького району; Галич у філокартії кін. ХІХ–поч.ХХст. Член Національної спілки краєзнавців України, магістр історії.

 

До праці в редакційній раді часопису «Галич» буде залучено і інших науковців та краєзнавців нашого краю.


22.06.2015 1318 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

109
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

361
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13953 3
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1600
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

892
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6179

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

655

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1484

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1293

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1181
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

538
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

678
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1598
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

618
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

902
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5941
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13729
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

273
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

571
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

499
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

810 2