На Прикарпатті у таборі "Карпатський легіон" провели патріотично-виховні заходи

 

 

З 24 липня на базі летунського табору «Чота крилатих» в селі Луквиця вже втретє проходить національно-патріотичний молодіжний військово-спортивний табір «Карпатський легіон», завдяки якому молодь має можливість більше дізнатися про історію своєї країни, а також зміцнити свої дух і тіло, випробувати себе на витривалість.

 

Керівником табору є Сергій Демчук – президент осередку міжнародної Федерації бойового гопака в Івано-Франківській області та керівник школи бойового гопака імені Марка Боєслава.

 

Метою проведення даної програми є організація співпраці між громадою та владою, популяризація строкової та контрактної служби в спецпідрозділах, вшанування загиблих в боях та рятівних операціях спецназівців та силовиків, формування почесної громадської думки до поняття «рятівник», «військовослужбовець», «лікар», інформує Фіртка з посиланням на сайт Богородчанської РДА.

 

Дана програма передбачає впровадження основ підготовки учнівської та студентської молоді відповідно до засад національно-патріотичного, духовного, військово-спортивного виховання, плекання громадської свідомості та культури поведінки, волонтерської діяльності під час ліквідації наслідків стихійних лих, підготовки до виконання Конституційного обов’язку – захисту Вітчизни. Цьогоріч учасниками табору є півсотні дітей віком від 7 до 18 років з Івано-Франківської, Львівської, Черкаської та Полтавської областей. Протягом десяти днів вони проходили основи стройової підготовки, цивільної оборони, рятувально-пошукової діяльності та основ тактики ведення бою на пересіченій місцевості.

 

Дітей навчали правил поводження з холодною та вогнепальною зброєю, проінформували про види зброї та вибухівки, розказали про процедуру сповіщення при виявленні вибухових засобів. Юнаки дізналися про особливості контрактної служби в Україні, служби в силових структурах та про діяльність, пов’язану з ризиком для життя. Між лекціями учасники «Карпатського легіону» проходили тренування, змагання, тестування з спортивних нормативів, туризму, спортивного орієнтування, переправи, в'язання туристичних вузлів, розкладання намету, розпалювання вогнища тощо. Також у програмі табору - військова топографія, перша невідкладна медична допомога, радіосправа тактичний пейнтбол, виїзд на полігон та стрільба з пневматичної зброї, лука, арбалета.

 

Лекції і практичні заняття допомагали проводити Івано-Франківський обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф. Так, фахівці Центру екстреної медицини та медицини катастроф ознайомили учасників з обладнанням сучасного модернізованого реанімобіля. Розповіли про участь відповідних медиків у червоній та жовтій зонах бойових дій та якими психологічними якостями має володіти такий фахівець. Медичні працівники провели майстер-клас з надання допомоги постраждалому в побутових умовах та самому собі в разі нещасного випадку, визначати ушкодження тіла і підручними засобами надавати долікарську допомогу.

 

Окрім традиційної презентації професій служби МНС: піротехніка, рятувальника на водних об’єктах, гірського рятувальника, пожежника легіонерам запропонували взяти безпосередньо участь в майстер-класах з кожного виду рятувальних робіт. До участі в такій роботі залучили дітей старшої вікової групи та легіонерів «зі стажем». Бійці спецпідрозділу Управління МВС в Івано-Франківській області не лише продемонстрували найбільш актуальні прийоми рукопашного бою, а й детально проінструктурували усіх бажаючих.

 

Після ознайомлення з правилами безпечного поводження зі зброєю та її тактико-технічними характеристиками школярі мали змогу повправлятися у збиранні та розбиранні зразків, що є на озброєнні у правоохоронців. Окрім кінологів, спец призначенців, котрі приїжджають до табору четвертий рік поспіль, вперше залучили вибухотехніка, розповідь якого викликала особливе зацікавлення у таборян. Фахівець у деталях відповів на всві запитання як про стандартну вибухівку, так і про саморобні вибухові пристрої.

 

Також з захопленням діти спостерігали, як працюють міліціонери-кінологи та їхні чотирилапі підопічні. Неабияке зацікавлення викликала демонстрація радіокерованих пристроїв – квадрокоптерів та безпілотників, розроблених та виготовлених в навчально-технічному центрі при фізико-технічному факультеті Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та у авіаційному гуртку «Юний авіадельтапланерист» Луквицької ЗОШ 1-2 ст, керівником якого є Олександр Красілич. Завідувач центру Ткачук Роман Зіновійович запрошував бажаючих спробувати себе в авіатехніці до спільної праці у вивченні та виготовленні подібних літаючих розвідувальних пристроїв, важливих для оборони нашої держави.


04.08.2015 969 0
Коментарі (0)

26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2257
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

883
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

931
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

935 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

2827 3
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1486

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

544

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

672

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

348

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1025
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2109
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1091
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

814
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

344
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

14998
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7310
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

751
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

302
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

216
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

308
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

592
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1044