На Прикарпатті у таборі "Карпатський легіон" провели патріотично-виховні заходи

 

 

З 24 липня на базі летунського табору «Чота крилатих» в селі Луквиця вже втретє проходить національно-патріотичний молодіжний військово-спортивний табір «Карпатський легіон», завдяки якому молодь має можливість більше дізнатися про історію своєї країни, а також зміцнити свої дух і тіло, випробувати себе на витривалість.

 

Керівником табору є Сергій Демчук – президент осередку міжнародної Федерації бойового гопака в Івано-Франківській області та керівник школи бойового гопака імені Марка Боєслава.

 

Метою проведення даної програми є організація співпраці між громадою та владою, популяризація строкової та контрактної служби в спецпідрозділах, вшанування загиблих в боях та рятівних операціях спецназівців та силовиків, формування почесної громадської думки до поняття «рятівник», «військовослужбовець», «лікар», інформує Фіртка з посиланням на сайт Богородчанської РДА.

 

Дана програма передбачає впровадження основ підготовки учнівської та студентської молоді відповідно до засад національно-патріотичного, духовного, військово-спортивного виховання, плекання громадської свідомості та культури поведінки, волонтерської діяльності під час ліквідації наслідків стихійних лих, підготовки до виконання Конституційного обов’язку – захисту Вітчизни. Цьогоріч учасниками табору є півсотні дітей віком від 7 до 18 років з Івано-Франківської, Львівської, Черкаської та Полтавської областей. Протягом десяти днів вони проходили основи стройової підготовки, цивільної оборони, рятувально-пошукової діяльності та основ тактики ведення бою на пересіченій місцевості.

 

Дітей навчали правил поводження з холодною та вогнепальною зброєю, проінформували про види зброї та вибухівки, розказали про процедуру сповіщення при виявленні вибухових засобів. Юнаки дізналися про особливості контрактної служби в Україні, служби в силових структурах та про діяльність, пов’язану з ризиком для життя. Між лекціями учасники «Карпатського легіону» проходили тренування, змагання, тестування з спортивних нормативів, туризму, спортивного орієнтування, переправи, в'язання туристичних вузлів, розкладання намету, розпалювання вогнища тощо. Також у програмі табору - військова топографія, перша невідкладна медична допомога, радіосправа тактичний пейнтбол, виїзд на полігон та стрільба з пневматичної зброї, лука, арбалета.

 

Лекції і практичні заняття допомагали проводити Івано-Франківський обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф. Так, фахівці Центру екстреної медицини та медицини катастроф ознайомили учасників з обладнанням сучасного модернізованого реанімобіля. Розповіли про участь відповідних медиків у червоній та жовтій зонах бойових дій та якими психологічними якостями має володіти такий фахівець. Медичні працівники провели майстер-клас з надання допомоги постраждалому в побутових умовах та самому собі в разі нещасного випадку, визначати ушкодження тіла і підручними засобами надавати долікарську допомогу.

 

Окрім традиційної презентації професій служби МНС: піротехніка, рятувальника на водних об’єктах, гірського рятувальника, пожежника легіонерам запропонували взяти безпосередньо участь в майстер-класах з кожного виду рятувальних робіт. До участі в такій роботі залучили дітей старшої вікової групи та легіонерів «зі стажем». Бійці спецпідрозділу Управління МВС в Івано-Франківській області не лише продемонстрували найбільш актуальні прийоми рукопашного бою, а й детально проінструктурували усіх бажаючих.

 

Після ознайомлення з правилами безпечного поводження зі зброєю та її тактико-технічними характеристиками школярі мали змогу повправлятися у збиранні та розбиранні зразків, що є на озброєнні у правоохоронців. Окрім кінологів, спец призначенців, котрі приїжджають до табору четвертий рік поспіль, вперше залучили вибухотехніка, розповідь якого викликала особливе зацікавлення у таборян. Фахівець у деталях відповів на всві запитання як про стандартну вибухівку, так і про саморобні вибухові пристрої.

 

Також з захопленням діти спостерігали, як працюють міліціонери-кінологи та їхні чотирилапі підопічні. Неабияке зацікавлення викликала демонстрація радіокерованих пристроїв – квадрокоптерів та безпілотників, розроблених та виготовлених в навчально-технічному центрі при фізико-технічному факультеті Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та у авіаційному гуртку «Юний авіадельтапланерист» Луквицької ЗОШ 1-2 ст, керівником якого є Олександр Красілич. Завідувач центру Ткачук Роман Зіновійович запрошував бажаючих спробувати себе в авіатехніці до спільної праці у вивченні та виготовленні подібних літаючих розвідувальних пристроїв, важливих для оборони нашої держави.


04.08.2015 912 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4287 1
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1442
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1517
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2632
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2350
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2283

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

253

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1490

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2241

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2979
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

554
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

702
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

681
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

524
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15982
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2875
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1149
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26628 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1006
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

867 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

669