На Прикарпатті, у пластовий табір, завітав спецназ СБУ «Альфа» (фоторепортаж)

 

alfa3

 

Скільки важить бронежилет шостого класу з «розгрузкою», як стріляє СВД з обвісом, засоби першої допомоги при кульових пораненнях, набір прийомів, що зупиняють противника, – теорію поєднували з практикою у військово-спортивному таборі «Карпатський Легіон», що в Луквиці Богородчанського району.

 

Впродовж трьох днів тут влаштовували показові виступи і навчання прикарпатські силовики – міліція, рятувальники і Служба безпеки. Своєрідну профорієнтацію від обласного управління СБУ проводив спецпідрозділ «Альфа», пише Курс.

 

Виступи спецназівців для вихованців «Карпатського Легіону» – обов'язкова частина програми військово-спортивного табору, який має амбіцію готувати молодих патріотів у державні силові структури. Цього року вперше до дітей з навчальною програмою приїхав спецпідрозділ обласної Служби безпеки, який спеціалізується на боротьбі з тероризмом.

 

«Відгукнулися на прохання керівника табору Сергія Демчука розповісти про Службу безпеки і, зокрема, про спецпідрозділ. На заняття з дітьми прибули співробітники Центру спеціальних операцій «А», медики і співробітники відділу кадрів, – прокоментувала прес-секретар обласного управління СБУ Марія Римар, присутня на майстер-класах. – На трьох навчальних майданчиках дітей знайомлять із засобами захисту та зброєю, яка є в арсеналі СБУ. Медики розповідають про кульові поранення і надання першої допомоги в цих випадках, а також про надзвичайні випадки з практики, які траплялися при виконанні завдань бійцями «Альфи». Відділ кадрів розказує дітям про навчальні заклади в системі Служби безпеки України і пояснює, яким вимогам має відповідати молода людина, що має бажання служити в СБУ».

 

Дітей особливо заінтригувало те, що їхні вчителі були в балаклавах. «Бійці підрозділу «А» мають накази, відповідно до яких не мають права показувати свої обличчя. У нас зараз відкритий інформаційний простір. І люди, які йдуть на боротьбу зі злочинністю, не повинні бути ідентифіковані. Інакше це створить загрозу їм і їхнім родинам», – пояснила Марія Римар.

 

Діти із захватом сприймали уроки від «живих «альфівців». Спецназівці у свою чергу також із задоволенням спілкувалися з молоддю. «Зараз співробітники «Альфи» проводять підготовку з іншими співробітниками СБУ. Тому їм не складно працювати з дітьми – все те саме, тільки простіше», – зауважила Марія Римар.

 

У цей самий день «Альфа» разом із підрозділом управління СБУ, який несе чергування зі зброєю, мали практичні заняття зі стрільби. В табір бійці приїхали просто з полігону. «До 2001 року всі співробітники управління, які є військовослужбовцями, включаючи жінок, регулярно виїжджали на виправи. Стріляли з пістолета Макарова, автомата Калашникова і снайперської гвинтівки Драгунова, – розповіла прес-секретар. – Потім ця практика була припинена, оскільки був узятий курс на те, що Україна – мирна держава. Думали, що ці навички не будуть потрібні. В останні роки стрільбою займався тільки спецпідрозділ в силу своїх функціональних обов'язків. Тепер очевидно, що доведеться відновлювати повну бойову готовність усієї Служби безпеки».

 

«В світлі змін у державній політиці, що їх зумовили події у Луганській та Донецькій областях на сході України, проведення військово-спортивних вишколів та відповідних таборів для молодих людей зараз є особливо актуальним», – підсумував директор табору «Карпатський Легіон», голова обласного осередку Бойового гопака Сергій Демчук.

 

 

alfa2

alfa4

alfa5

alfa6

alfa7

alfa8

alfa9

alfa10

alfa11

alfa12

alfa13

alfa14

alfa16

alfa19


30.06.2014 647 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

11817 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1394
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

739
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5876
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1614
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1466

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

537

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1356

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1176

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1078
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

425
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

532
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1464
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

503
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

770
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5813
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12014
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

397
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

389
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

708 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1159