У сучасних умовах асортиментне різномаїття харчових продуктів частіше бентежить аніж радує покупців, оскільки кількість товарів переважає над їх якістю. Освідчені покупці вже навчилися уважно і ретельно вивчати етикетки, щоб зрозуміти який саме продукт і якої якості пропонує йому виробник.
Здавалося б закономірність проста- чим дорожчий продукт тим він якісніший. Однак, на практиці далеко не завжди така закономірність реалізується і висока вартість не завжди гарантують вам споживання справді якісного, без сторонніх домішок, та безпечного продукту.
Протягом 2011 року у випробувальному центрі ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» проводились випробування м’ясної та молочної продукції, на відповідність вимогам діючих нормативним документам. Чималу кількість продукції було забраковано. Загалом, серед основних видів порушень, які допускаються при виробництві продукції є невідповідність по фізико-хімічних та органолептичних показниках. Зокрема при перевірці м’ясної продукції виявлено завищений вміст вологи, наявність крохмалю та ГМО у ковбасних виробах. При перевірці молочної продукції виявлено: присутність рослинного жиру у маслі солодко вершковому та у сирках плавлених, що не допускається згідно ДСТУ 4399 та ДСТУ 4395; недостатній вміст жиру у ряжанці; наявність кишкової палички у вершковому маслі та морозиві; органолептичні показники у згущеному молоці, що суперечить вимогам ДСТУ 6063.