На Прикарпатті суд виніс вирок чоловікові, який вистрелив у маму своєї колишньої дівчини

Надвірнянський районний суд виніс вирок уродженцю с. Лоєва Надвірнянського району, який вистрелив у голову матері своєї колишньої дівчини.
Про це повідомляє Галичина, передає Фіртка.

Так, 8 січня 2023 близько 11:30 хв обвинувачений, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, приніс незаконно придбаний ним пістолет «Екol p29 Rev II» до домоволодіння, де вчинив із потерпілою словесний конфлікт з приводу виїзду за кордон її доньки, з якою той протягом тривалого проміжку часу перебував у близьких стосунках.

Бувши військовослужбовцем і маючи відповідні навички поводження зі зброєю, здійснив цілеспрямований постріл патроном ударно-травматичної дії у ділянку голови потерпілої.

Внаслідок кримінально-протиправних дій, потерпіла отримала тілесні ушкодження у вигляді вогнепального кульового поранення зліва, з раною скроневої ділянки зліва, крововиливу під м'яку мозкову оболонку лівої скроневої ділянки, забою головного мозку легкого ступеня, які належать до тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості.

Обвинувачений виконав усі дії, які вважав необхідними для доведення свого злочинного умислу на умисне протиправне заподіяння смерті, однак остання залишилась живою з причин, що не залежали від його волі.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 263 КК України, при обставинах, викладених в обвинувальному акті визнав частково.

Суду пояснив, що вину визнає, однак наміру вбивати не мав, як вистрілив в потерпілу не знає, обставини події не пам'ятає. Був злий на чоловіка потерпілої, який був проти того, щоб він зустрічався з їх дочкою.

Останнє, що пам'ятає, як 8 січня 2023 року перебував вдома, де проживає один. Йому стало погано через вживання алкоголю, а далі нічого не пам`ятає. Надалі вийшов з коми в лікарні через 5 днів, куди потрапив із пораненням в голову.

По пред'явленому обвинуваченню пояснив, що проходив строкову військову службу 2008-2009 рр. у військовій частині, а з 16 березня 2022 призваний на військову службу під час мобілізації, яку проходив у військовій частині в роті охорони на посаді стрільця помічника гранатометника, в зоні бойових дій не перебував, за станом здоров'я був обмежено придатний.

З 6 січня 2023 року знаходився у відпустці, і цього дня в супермаркеті у м.Делятині придбав спиртне і сигарети, був у своїх батьків, а з 7 січня 2023 вживав алкоголь вдома один.

Зранку сидів вдома на порозі, йому стало погано через алкоголь, після чого він нічого не пам'ятає. Алкоголь не вживав 1-2 роки, в січні 2023 року вперше після великої перерви.

Також пояснив, що чотири роки зустрічався із дівчиною, чим, зі слів дівчини, не був задоволений її батько, з яким обвинувачений разом працювали. Обвинувачений збирався одружитись з дівчиною, однак після початку війни мобілізувався до ЗСУ, а дівчина з вересня 2022 року поїхала за кордон на роботу і навчання.

В жовтні 2022 року телефоном вона повідомила, що має іншого хлопця, збирається з ним зустрічатись і жити разом. У них відбувся конфлікт телефоном, обвинувачений був на неї ображений.

Дівчина до виїзду за кордон проживала з батьками, вдома у неї не був, її мати (потерпілу у справі) не знав, ніколи з нею не спілкувався.

З батьком дівчини спілкувались по роботі. Тримав на нього зло, оскільки він був проти їх стосунків.

Щодо придбання зброї обвинувачений пояснив, що після початку війни він замовив в Інтернеті стартовий пістолет для самозахисту, переробив його, в наслідок чого можна було стріляти травматичними набоями. Йому невідомо було, що за це передбачена кримінальна відповідальність, однак чув як хтось за це отримав в суді умовно. З пістолета кілька разів тренувався стріляти, однак не було точності у пострілах. Набої використовував травматичні.

Пістолет зберігав вдома за місцем проживання на горищі, із собою не носив. Однак, 6 січня 2023 як приїхав у відпустку, вирішив перевірити чи є на місці зброя, після чого переніс пістолет у будинок, переклав у шафу. Напевно 8 січня 2023 взяв із собою, однак цього не пам'ятає.

Як добрався до подвір'я потерпілої в смт Делятині не пам'ятає, як і те, що стріляв у потерпілу з пістолета.

"Розглядаючи клопотання, суд усвідомлює, що в умовах установи виконання покарань, де має перебувати обвинувачений, з урахуванням встановлених діагнозів, йому не може бути здійснено адекватне лікування та надана належна медична, у тому числі паліативна допомога.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що перебування засудженого в умовах ув'язнення є недоцільним і може вважатись жорстоким поводженням з ним. Таким чином, клопотання про звільнення обвинуваченого від покарання підлягає задоволенню", - йдеться у вироку Надвірнянського районного суду.

Суд визнав обвинуваченого винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 263 КК України та призначив покарання за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у виді позбавлення волі на строк вісім років.

Водночас звільнив його від відбування призначеного цим вироком покарання у виді позбавлення волі на підставі ч. 2 ст. 84 КК України зв'язку із захворюванням на іншу тяжку хворобу, що перешкоджає відбуванню покарання.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську до 15 років за ґратами засуджено «поліцейського», який служить у лавах окупантів


22.12.2023 1348
Коментарі ()

02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

1862
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1304
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1620
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5235 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3740
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7965 7

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

514

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

752

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1214

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

800
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

447
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14152
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

792
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

297
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

4515 6
04.11.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1452
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

9221 4
12.11.2024

  У категорії "Кіномистецтво" за режисерську роботу та співавторство сценарію повнометражного ігрового фільму "Снайпер. Білий ворон" нагороду отримав член Національної спілки кінематографістів України Мар'ян Бушан.    

504
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

107
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

320
08.11.2024

З моменту липневого саміту Європейської політичної спільноти (ЄПС) відбулася значна ескалація війни з боку Росії – залучення північнокорейських військ.  

420 1
05.11.2024

Шестеро громадян Діксвіл Нотча, віддаленого некорпорованого містечка в північній частині штату Нью-Гемпшир, віддали свої голоси на виборах президента США на дільниці опівночі.

551