На Прикарпатті суд амністував сестру-господиню, яка обікрала дітей-інвалідів на 40 тис. грн.

 

У Снятинському районі Івано-Франківської області затримали сестру-господиню, яка 28 років пропрацювала у дитячому будинку для дітей-інвалідів.

 

Тут мешкає близько 130 дітей із різних куточків України з тяжкими вадами фізичного та розумового розвитку. Приблизно половина їх — лежачі й потребують цілодобового догляду.

 

Будинок перебуває повністю на державному утриманні, однак і спонсорська допомога сюди завжди йшла щедрим потоком. Допомогу приймає комісія інтернату, що діє на постійній основі. Дитбудинок (який належить до Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації й фінансується з обласного бюджету) періодично перевіряли різні обласні структури, однак жодних порушень не виявляли. Проте чутки, що дітей-інвалідів обкрадають, причому масштабно, серед місцевих селян циркулювали давно. Коли вони дійшли до правоохоронців, персонал дитбудинку взяли в оперативну розробку.

 

Особливу увагу працівники Снятинського райвідділу міліції приділили сестрі-господині інтернату, до чиїх посадових обов’язків входить зберігати та видавати необхідні для дітей матеріальні цінності — постільну білизну, одяг, засоби особистої гігієни, іграшки тощо. Міліціонери попросили посприяти в розкритті злочину одного з місцевих підприємців, який надавав дитбудинкові спонсорську допомогу, й позначили комплекти постільної білизни, рушники та мийні засоби спеціальними надписами. А згодом, отримавши санкцію суду, нагрянули до кількох працівників дитбудинку з обшуками.

 

Найбільший улов міліціонерів чекав у згаданої вже сестри-господині — жінки, яка пропрацювала на цій посаді 28 років. Після огляду її помешкання оперативники знайшли у кімнатах, на горищі та господарських прибудовах величезні купи вкраденої гуманітарної допомоги. Як повідомили ZN.UA у Снятинському райвідділі міліції, перелік найменувань вилучених речей перевищив 40 позицій – від носовичків до дорогих ковдр. Крім нових речей, міліціонери знайшли й купу вживаних — одяг та взуття загальною вагою понад 150 кілограмів. Усе це ледве вмістилося у два вантажних автобуси.

 

Обшук, якого жінка явно не очікувала, викликав у неї справжній шок із подальшим зізнанням та написанням явки з повинною.

 

Обшуки в інших працівників закладу теж були результативними. В економістки (котра, до речі, входить до складу комісії для списання та передачі матеріальних цінностей, які надходять до дитбудинку) знайшли позначені оперативниками шість комплектів постільної білизни та ополіскувач для прання, а в головної бухгалтерки — рушники, схожі на ті, які надходили в дитбудинок раніше. Однак жінки зуміли уникнути покарання.

 

Проти сестри-господині порушили кримінальну справу за двома статтями Кримінального кодексу — привласнення та розтрата чужого майна шляхом зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 191) та службове підроблення (ч. 1 ст. 366). Її одразу звільнили з посади.

 

Слідство рухалося без особливих проблем, оскільки з самого початку жінка все визнала. Серйозніша з інкримінованих сестрі-господині статей Кримінального кодексу (привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем) передбачає до п’яти років позбавлення волі, однак підсудній вдалося взагалі уникнути покарання. Снятинський районний суд, який кілька тижнів тому розглядав кримінальну справу, звільнив її від покарання на підставі Закону про амністію. Підставою для амністії стали батьки похилого віку, що перебувають на утриманні жінки.

 

Після скандального вилучення крадених речей у дитбудинку замінили директора. Попередній звільнився за власним бажанням.

 

«Дзеркала тижня. Україна»


28.11.2011 468 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

750 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2433
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33484
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2367
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3180
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5245 10

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

445

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1243

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

799

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1007
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

328
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

614
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

669 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1194
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

995
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1091
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

859
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30238 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

964
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3952
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

537
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

569