На Прикарпатті розроблять туристичний маршрут "Стежка равлика"

У Тлумачі відбулося засідання круглого столу на тему «Все буде туризм».

На ньому підписали Меморандум про співробітництво та партнерство між райрадами та райдержадміністраціями Городенківського і Тлумацького районів, Тлумацькою та Олешанською ОТГ, Управлінням міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА, Дністровським регіональним ландшафтним парком імені Сергія Дідича і Туристичною радою області, інформує Фіртка з посиланням на Голос України.

Народний депутат, голова підкомітету Верховної Ради з питань туризму, курортів та рекреації Анна Романова, начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій ОДА Віталій Передерко, голова Туристичної ради області Андрій Матійчик, помічник президента Івано-Франківської торгово-промислової палати Наталія Бартків запевнили у підтримці розвитку туризму в Дністровському каньйоні.

Директор Дністровського регіонального ландшафтного парку Михайло Ковтун повідомив про брендування території — встановлення знаків із інформацією про історичні та археологічні пам’ятки. Розробляють нові піші та велосипедні маршрути. Із початком весни проводять експедиції у пошуках червонокнижних первоцвітів. Їх тут понад сімдесят.

Документують ділянки зростання, щоб опісля створити карту та нові туристичні стежки. Їдуть же деінде в Долину нарцисів чи на цвітіння тюльпанів, сакури. То чому б не милуватися білосніжними полянами підсніжників, вдихати аромат медунки темної, зачаровуватися печіночницею звичайною, блукати в пошуках рідкісного шафрану Гейфеля.

На території Луківської сільської ради є заповідні урочища. Там привабити може цвітіння ялівця, білих маків уздовж Дністра, цибулі ведмежої. Її більше знають як черемшу та зривають для салатів. Якщо масово збирати листя, можна не дочекатися чудових квітів цієї рослини.

Попереду — інші експедиції, адже протягом весни на Придністров’ї зацвітають десятки рідкісних квітів. У парку мають на меті видати кишеньковий довідник унікальних червонокнижних рослин, роздати їх у школах, громадах. Працівники парку ставлять геолокацію й опісля створять загальну електронну карту рідкісної флори.

А ще в Парку спільно із сільгосппідприємством «Покутський равлик» розробляють прогулянковий маршрут «Стежка равлика». Він сполучатиме берег Дністра з каскадом неповторних водоспадів та фермою. До речі, на травень запланована цікава атракція — вигін слимачків на пасовище, на кшталт виходу в гори овець.

Свою зацікавленість виявили й керівники та представники влади, бізнесу, громадських організацій, означивши засади комплексної співпраці у сферах туризму, гостинності, дозвілля та розваг, збереження культурної та історичної спадщини, розвитку і популяризації народних промислів.

Створити Агенцію розвитку Покуття запропонував депутат Івано-Франківської обласної ради Богдан Станіславський, який організував засідання круглого столу та зробив наголос на розвитку кооперативного руху в сфері туризму.

«Можна у кожному селі мати свій кооператив із виготовлення та переробки екологічно чистої сільгосппродукції та обслуговування туристів. На часі — підготовка фахівців, адже місцеві краще знають найцікавіші місця для екскурсій. Наше завдання — залучити якомога більше гостей до нашого краю, а ще витягти на берег тих, що масово сплавляються Дністром. А це — поштовх для розвитку територій», — підсумовує Богдан Станіславський.


14.03.2019 912
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

754
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

386
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14129 14
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1620
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

906
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6237

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

675

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1501

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1308

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1193
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

553
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

691
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1615
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

632
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

922
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5962
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13800
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

295
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

589
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

522
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

836 2