На Прикарпатті радились лісівники

 

З ініціативи Івано-Франківського територіального управління Держгірпромнагляду в Івано-Франківській області відбулася спільна з Івано-Франківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства нарада.

 

Присутніми на нараді були начальник управління в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері, на транспорті та зв’язку Держгірпромнагляду України Володимир Ткачов, керівники відповідних структур, директори підпорядкованих підприємств та суб’єкти господарської діяльності, які займаються лісозаготівельними роботами.

 

В своїй доповіді на нараді начальник інспекції державного нагляду за промисловою безпекою та охороною праці в АПК та СКС Михайло Ковалюк детально зупинився на недоліках в дотриманні вимог законодавчих і нормативно-правових актів з питань охорони праці в Івано-Франківському обласному управлінні лісового і мисливського господарства, підпорядкованих йому підприємствах та в інших суб’єктів господарської діяльності, які займаються лісозаготівельними роботами.

 

Спеціаліст з охорони праці Державного агентства з лісових ресурсів України Андрій Мусійовський, в свою чергу, проаналізував стан охорони праці в галузі, згідно висновків спільної з ЦК профспілки перевірки в ряді областей, рівень виробничого травматизму, запобіжні заходи та відповідальність за дотримання норм безпеки праці в держлісгоспах. Конкретніше доповідач зупинився на тому якою є ситуація в Івано-Франківській області.

 

Свою точку зору на безпеку в роботі висловили керівники Делятинського та Вигодського держлісгоспів. За їх словами, нещасні випадки змушують по-іншому дивитися на свою роботу та, зокрема, на підбір кадрів, оскільки, весь тягар в охороні праці лягає на керівників. Особливо актуальною є проблема для Вигодського держлісгоспу, для якого минулий рік став найфатальнішим серед 400 галузевих підприємств України. Його керівник запевнив у тому, що всі проблеми усунуто. Також він висловив пропозицію, яку підтримали присутні – щоб за безпеку праці відповідав не лісгосп а підрядник, який працює на тій чи іншій ділянці лісу.

 

На відповідальності щодо набору працівників наголосив начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Голубчак.

 

Представник одного з приватних лісозаготівельних підприємств наголосив на тому, що необхідно привести до єдиного порядку документацію та інструктаж. Хоча, на думку підприємця, це не гарантує повної відсутності нещасних випадків. В першу чергу, працівники мають бути висококваліфіковані та досвідчені, оскільки, в лісозаготівельній галузі не можуть працювати люди з вулиці.

«Всі лісозаготівельні підприємства є платниками до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, – резюмував начальник територіального управління Держгірпромнагляду в Івано-Франківській області Володимир Креховецький. – Тому мають право вимагати від нього проведення навчань для своїх працівників. Час агіток і плакатів минув, необхідно працювати по-новому. Ми, в свою чергу, хочемо допомогти бізнесу, відновити культуру виробництва». Також було відмічено, що протягом трьох останніх років жодних профілактичних робіт Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України не проводив.

 

Начальник управління в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері, на транспорті та зв’язку Держгірпромнагляду України Володимир Ткачов у підсумку наради, поінформував про ситуацію з травматизмом в державі, наголосивши на тому, що лісова галузь претендує на найбільш травмонебезпечну та перечислив всі необхідні заходи яких необхідно вжити і вже вжито Держгірпромнагялдом України щоб цього не допусти.

 

 

Читайте також:

На Прикарпатті лісники відповідатимуть за зрубані ялинки

Прикарпатські лісівники відповідатимуть за самовільну рубку лісу


08.04.2012 2121 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

692
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1306
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3043 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2450
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3300
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2872

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

200

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

681

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

691

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1272
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3130
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20633
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

865
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

332
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

456
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1023
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5717
08.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31236 1
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3342 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

566 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

900
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1250 2