На Прикарпатті радились лісівники

 

З ініціативи Івано-Франківського територіального управління Держгірпромнагляду в Івано-Франківській області відбулася спільна з Івано-Франківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства нарада.

 

Присутніми на нараді були начальник управління в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері, на транспорті та зв’язку Держгірпромнагляду України Володимир Ткачов, керівники відповідних структур, директори підпорядкованих підприємств та суб’єкти господарської діяльності, які займаються лісозаготівельними роботами.

 

В своїй доповіді на нараді начальник інспекції державного нагляду за промисловою безпекою та охороною праці в АПК та СКС Михайло Ковалюк детально зупинився на недоліках в дотриманні вимог законодавчих і нормативно-правових актів з питань охорони праці в Івано-Франківському обласному управлінні лісового і мисливського господарства, підпорядкованих йому підприємствах та в інших суб’єктів господарської діяльності, які займаються лісозаготівельними роботами.

 

Спеціаліст з охорони праці Державного агентства з лісових ресурсів України Андрій Мусійовський, в свою чергу, проаналізував стан охорони праці в галузі, згідно висновків спільної з ЦК профспілки перевірки в ряді областей, рівень виробничого травматизму, запобіжні заходи та відповідальність за дотримання норм безпеки праці в держлісгоспах. Конкретніше доповідач зупинився на тому якою є ситуація в Івано-Франківській області.

 

Свою точку зору на безпеку в роботі висловили керівники Делятинського та Вигодського держлісгоспів. За їх словами, нещасні випадки змушують по-іншому дивитися на свою роботу та, зокрема, на підбір кадрів, оскільки, весь тягар в охороні праці лягає на керівників. Особливо актуальною є проблема для Вигодського держлісгоспу, для якого минулий рік став найфатальнішим серед 400 галузевих підприємств України. Його керівник запевнив у тому, що всі проблеми усунуто. Також він висловив пропозицію, яку підтримали присутні – щоб за безпеку праці відповідав не лісгосп а підрядник, який працює на тій чи іншій ділянці лісу.

 

На відповідальності щодо набору працівників наголосив начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Голубчак.

 

Представник одного з приватних лісозаготівельних підприємств наголосив на тому, що необхідно привести до єдиного порядку документацію та інструктаж. Хоча, на думку підприємця, це не гарантує повної відсутності нещасних випадків. В першу чергу, працівники мають бути висококваліфіковані та досвідчені, оскільки, в лісозаготівельній галузі не можуть працювати люди з вулиці.

«Всі лісозаготівельні підприємства є платниками до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, – резюмував начальник територіального управління Держгірпромнагляду в Івано-Франківській області Володимир Креховецький. – Тому мають право вимагати від нього проведення навчань для своїх працівників. Час агіток і плакатів минув, необхідно працювати по-новому. Ми, в свою чергу, хочемо допомогти бізнесу, відновити культуру виробництва». Також було відмічено, що протягом трьох останніх років жодних профілактичних робіт Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України не проводив.

 

Начальник управління в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері, на транспорті та зв’язку Держгірпромнагляду України Володимир Ткачов у підсумку наради, поінформував про ситуацію з травматизмом в державі, наголосивши на тому, що лісова галузь претендує на найбільш травмонебезпечну та перечислив всі необхідні заходи яких необхідно вжити і вже вжито Держгірпромнагялдом України щоб цього не допусти.

 

 

Читайте також:

На Прикарпатті лісники відповідатимуть за зрубані ялинки

Прикарпатські лісівники відповідатимуть за самовільну рубку лісу


08.04.2012 2106 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

387
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1434
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2632 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3656
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3027
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2162

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

640

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

484

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1650

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1813
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

307
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

524
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

822
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5007
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

370
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

899
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10141
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

529
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

266
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

281
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

392
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

414