
Випадки кору реєструвалися в області ще з серпня-вересня 2016 року, переважно в Надвірнянському районі – всього понад 60 випадків, з них 34 підтверджені лабораторно.
Ситуація набирає обертів, прогнозується зростання захворюваності і в інших районах і містах області. Крім того, на території сусідньої Румунії в 34 округах зареєстровано спалах кору, де захворіло близько 2300 дітей, 14 з них загинуло.
Недузі притаманна циклічність з піком захворюваності кожні 5-6 років. Такі підйоми спостерігалися в області у 2006 році та 2012 роках. Так, у 2012 році на кір перехворіло понад 3800 жителів області, і лише близько третини були діти віком до 14 років, решта – підлітки, молодь до 25 років.
Захворюваність на кір частково можна пов’язати з активною антивакцинальною кампанією, яка розпочалася у 2008 році. Як результат, рівень колективного імунітету знизився до 60% і він є загрозливим і сприяє виникненню та поширенню цієї інфекції.
Єдиним методом профілактики кору та запобіганню ускладнень від нього - є щеплення, внаслідок якого виробляється імунітет до хвороби. Найбільшому ризику захворювань на кір та розвитку ускладнень піддаються нещеплені діти раннього віку.
Сьогодні усі дитячі поліклініки забезпечені достатньою кількістю вакцини проти кору-паротиту-краснухи, європейського виробника (Бельгія). Щеплення дітки повинні отримати у 12 місячному віці та в 6 років.
Якщо ж із якихось причин дитина не отримала щеплення, вакцинуватися можуть - в будь-якій поліклініці, будь-якого дня – усі діти від 1 року до 18 років.
Не варто легковажити здоров’ям дітей. Попередити хворобу за допомогою вакцинації легше, аніж лікувати її.