На території Івано-Франківської області працює 16 міні-електростанцій, які генерують сонячну електроенергію, три гідроелектростанції та одна біогазова установка.
Як зазначає заступник директора з технічного забезпечення продажу електричної енергії ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Віктор Гораль, інтерес до альтернативних джерел енергії постійно зростає.
«На даний момент 13 мешканців Прикарпаття встановили сонячні батареї у себе в оселях, - розповідає енергетик. - Енергоефективні мікро-проекти активно впроваджують сільські громади: від сонця освітлюється дитячий садочок в селі Рожнів(Косівський район), працює вуличне освітлення у селі Тюдів та у селі Рошнів(Тисменицького району)», пише ecotown.
Ecotown також повідомляв, що 30 червня 2015 року було введено в експлуатацію дві домашні сонячні електростанції потужністю по 10 кВт у місті Калуш, та одна десятикіловатна станція у місті Долина. Власники станцій тепер можуть продавати вироблену електроенергію у загальну мережу по "зеленому" тарифу.
Обленерго підтримує зелені ініціативи прикарпатців та надає консультаційні послуги тим, хто хоче підключити установки альтернативної енергетики, каже Віктор Гораль. «Споживач може проконсультуватися з нашими фахівцями щодо особливостей приєднання до мережі та так званого «зеленого» тарифу», - уточнює фахівець.
Наразі найбільша сонячна електростанція на Прикарпатті належить ТОВ «Геліос-ІФ» і знаходиться в селі Радча Тисменицького району. Дві гідроелектростанції працюють на Верховинщині - Пробійнівська ГЕС-1 та Пробійнівська ГЕС-2, ще одна – у Снятині. Єдина в Івано-Франківській області біогазова установка розташована на території ТзОВ «Даноша» в селі Копанки на Калущині.
За 11 місяців 2015 року альтернативні джерела на Франківщині згенерували близько 14 00000 кВт-год.
Незабаром сонячні проекти запрацюють у Калуському та Тисменицькому районах, зазначають у ПАТ «Прикарпаттяобленерго».