
Особи, які приїжджають на Прикарпаття з південно-східних областей, в день приїзду опитуються медичними працівниками.
Багато хто з переселенців потребує як медичної, так і психологічної допомоги, оскільки до цього вони перебували в різних соціальних умовах.
«Після їх розміщення, проводиться патронаж сімей з дітьми щотижнево, за необхідності – діти госпіталізуються до закладів охорони здоров'я. Всіх переселенців інформовано про територіальні медичні заклади, куди вони при потребі можуть звертатися за медичною допомогою, – повідомляють в департаменті охорони здоров’я ОДА. – За цей час до лікарів звернулися та були госпіталізовані 11 дорослих, 16 дітей, з них один до 1 року. Амбулаторне лікування отримали 66 дорослих та 51 дитина, на облік взято 200 дітей, 11 вагітних, 4 породіллі, 4 дитини-інваліди».
Основним проблемним питанням вимушених переселенців є соціальна адаптація. З такими людьми повинен працювати психолог. Працівниками психологічної служби вже здійснюються психологічні консультування та психологічний супровід вимушених переселенців.
Станом на 4 серпня надано психологічне консультування 323 особам з них: 30 - чоловікам, 202 - жінкам, 79 – дітям та 12 – інвалідам. Також було здійснено психологічний супровід вимушених переселенців на гору Говерлу та екскурсійну поїздку в Буковель. Проведено чотири психологічних тренінги щодо адаптації в соціумі в готелі Бандерштадт. Відвідано за місцем проживання та надано психологічну допомогу двом сім’ям з АР Крим, інформує прес-служба ОДА.