На Прикарпатті небезпечні відходи закопують на кладовищі. Впровадити систему роздільного збирання пропонують прикарпатські екологи.
Як це зробити прикарпатці знають. Єдина проблема - нестача грошей. Роздільне сортування запровадити легко і водночас складно.
Для цього необхідно відокремити шприци, термометри, набори для діагностичних аналізів та лікарські препарати, термін придатності яких вичерпався. Такий метод утилізації пропонує начальник Державної екологічної інспекції Ігор Яківчук. Він каже, усі ці предмети слід утилізовувати, а не викидати до одного сміттєвого баку, як це робилось раніше. Адже медичні відходи вважаються "потенційно інфікованими".
На території області є кілька підприємств, котрі мають дозвіл на утилізацію таких відходів. Але чи співпрацюють з ними головні лікарі допоки не відомо. Бо випадки, коли відходи, попри заборону, закопували на кладовищі є, додає Ігор Яківчук. Є кілька методів утилізації та обробки медичних відходів. Зокрема, спалювання в спеціальних печах чи хімічна дезінфекція. Або ж - захоронення в окремо виділених місцях. Прикарпатські депутати пропонують купити крематорій. В області діє екологічний фонд, котрий мав би опікуватися відповідною проблемою.
Головний еколог переконаний, шукати фінансові можливості, аби убезпечити прикарпатців від загрози, потрібно негайно.