На Івано-Франківщині тривають комплексні відпрацювання населених пунктів – заходи, ініційовані Управлінням Держтехногенбезпеки в області, та покликані привернути увагу якнайширших верств населення до проблем пожежної безпеки краю.
Днями правил безпеки життєдіяльності навчали мешканців сіл Луки Городенківського та Загвіздя Тисменицького районів.
З початку року на Городенківщині виникло 13 пожеж, на яких одна людина загинула і одна травмувалася. Причиною двох вогневих випадків, котрі сталися безпосередньо у Луці, стало коротке замикання електропроводки у будинку та перекал опалювальної печі. Про ці невтішні факти повідомив на інструктивній нараді організаторів відпрацювань начальник Городенківського райвідділу Управління Держтехногенбезпеки в області Василь Бережніцький. Він підкреслив, що нагадувати людям про правила пожежної безпеки особливо доречно саме зараз, напередодні весняно-польових робіт. У цей період реєструється найбільша кількість неконтрольованих спалювань сухої трави, котрі часто мають вкрай негативні наслідки.
Профілактичні бесіди із людьми велися скрізь: на подвір’ях, у будинках. Селяни охоче приставали до розмови, адже пам’ять про одну із пожеж, котра трапилася у Луці, є у більшості обивателів ще зовсім свіжою. Розповідає 67-літній пан Антон: "2 лютого увечері я сидів вдома і дивився телевізор. Коли це до кімнати вбіг мій внук і закричав, що у сусіда на обійсті горить стайня. Ми з іншими чоловіками заходилися гасити вогонь підручними засобами. А уже невдовзі прибули рятувальники. Робота, яку ви проводите, люди добрі, надзвичайно важлива. Бо, якби сусід глядів за пічкою, то і стайня була б цілою».
82-річна пані Михайлина проживає сама. Страшенно боїться пожежі, тому пильно стежить за електричними та газовими приладами, не залишає їх увімкненими без нагляду. Єдина помилка бабусі у тому, що для краси вона накрила металевий передтопковий лист перед піччю рядниною. Працівники Управління Держтехногенбезпеки пояснили старенькій, чому цього робити не можна та вручили їй пам’ятну листівку.
Профілактично-роз’яснювальна робота проводилася і серед мешканців Загвіздя Тисменицького району. На обліку у тутешній сільській раді є 15 одиноких та перестарілих громадян, 24 багатодітні і 3 кризові сім’ї. Майже кожну із таких родин відвідали організатори відпрацювання. Крім того, вони виступили перед учнями Загвіздянської загальноосвітньої школи.
Читайте також: